15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

האוקסלי המגוון עומד בשמו ומדהים ביופיו

תגיד לי, האם אוקסלי ססגוניים יגדלו באדמה פתוחה? את השיח המדהים הזה הביא לי בעלי מנסיעת עסקים. בשנה הראשונה הוא גר בבית וגדל באופן משמעותי בגודלו. נכון, הוא לא הפך לגבוה יותר, אבל הוא “השמין” וכבר לא נכנס לסיר. היא חילקה את הצמח ונטעה זוג בגינה. כולם השתרשו וכבר פורחים. האם אוקסאליס ישרדו את החורף ברחוב?

אוקסלי מגוון האם ידעת שכמה צמחים נראים יותר כמו ממתק או גלידה טעימים יותר מאשר פרח? האוקסליס המגוון הוא אחת התרבויות המדהימות ביותר. למרות גודלו הצנוע של השיח עצמו, הוא מדהים את תשומת הלב עם פריחתו המקורית וצבעו הדו-גוני הבהיר. מהו הפירור הזה והאם קשה לגדל אותו?

תכונות הצמח

חומצה פורחת האוקסליס המגוון אינו דומה כלל לאחיותיו ממשפחת האוקסליס. אז אם העלים של הדובדבן החמצמץ הנפוץ דומים לתלתן, הרי שבמגוונים הם דקים ומאורכים. אורכו של עלה ירוק בוהק הוא בממוצע כ -2 ס”מ, בעוד שהוא נראה כמו רצועה צרה מקופלת לשניים. מערכת השורשים של הצמח מורכבת מפקעות המתפשטות אופקית ונותנות יורה חדש. אז מסתמן שהשיח שופע, בעוד גובהו אינו עולה על 15 ס”מ.

ניצנים סגורים“גולת הכותרת” של המין היא פריחתו. לפרח פתוח, במבט מלמעלה, אין שום דבר מיוחד: 5 עלי כותרת לבנים ו”צוואר “מצומצם, כמו גרמופון. עם זאת, כאשר הוא סגור, מתברר מדוע החומצה נקראת כך. הצד ההפוך של עלי הכותרת הלבנים מוקף גבול אדום בוהק, והם נסגרים בספירלה. כשהם סגורים, הפרחים נראים כמו קרמל מפוספס או חרוט עם גלידה, שפכו על ריבת דובדבן.

מעניין שהניצנים נפתחים רק מתחת לקרני השמש, ונסגרים שוב בערב..

אוקסלי ססגוני – טכנולוגיה חקלאית וסודות הגידול המוצלח

אוקסלי בסירOxalis מופץ על ידי זרעים, אך לרוב על ידי פקעות. במקור מאפריקה הרחוקה, היא מרגישה טוב בחוץ. נכון, בתנאי הצללה מאור שמש ישיר ורק לפני תחילת הצמד קר. הוא לא יוכל לחורף ברחוב ויקפא, ולכן, כצמח רחוב, ניתן לגדל אותו רק כשנתי.

עם זאת, לעתים רחוקות ניתן למצוא אוקסאליות בערוגות פרחים, מכיוון שגם זרעים וגם פקעות, ואף יותר מכך שיח, הם הגונים למדי. אם הוא גדל ברחוב, הוא נמצא בעיקר בעציצים עם “מעבר” חובה לבית לקראת החורף.

אבל בבית, החומצה הזעירה והבהירה מאוד נוחה. היא אוהבת את האדמה החמצמצה ומזינה מעט, ולכן מומלץ לערבב אדמה נשירה עם כבול. וכדי שהאדמה תעבור היטב את המים, הוסיפו מעט חול. עדיף לשים את הסיר על חלון עם תאורה מפוזרת..

לטיפול בחומצה חמוצה יש כמה תכונות:

  1. יש להשקות את השיח באופן קבוע, לא לאפשר לאדמה להתייבש. יחד עם זאת, חשוב לא לאפשר קיפאון לחות – הדבר יגרום לפקעות להירקב.
  2. מהאביב עד הקיץ יש לרסס לעיתים תכופות.
  3. פעם בחודש, להאכיל עם קומפלקס מינרלי, לקחת חצי מהמינון המצוין בהוראות.
  4. חזור על כל שנתיים, אך אל תפריד יותר מדי. השיח יהיה שופע יותר אם תשתול עד 10 גושים במיכל אחד.

בחורף, עליך למצוא חדר קריר עם טמפרטורה של 11-14 מעלות צלזיוס. למרות שהיא אפריקאית, היא לא אוהבת את החום, במיוחד בשילוב עם אוויר יבש במהלך עונת החימום. באביב, ניתן יהיה להחזיר אותו לחדר חם או לשים אותו בחוץ, ולהניח אותו בצל חלקי..

הולך וגדל – סרטון

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
Next Post
Сколько вы можете получить за кредит под залог автомобиля в Техасе?