15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

גוזמניה אוסטרה – חצי שנה של יופי על החלון שלך

קיבלתי את הגוזמניה של אוסטאר בזכות עמיתי לעבודה. הפרח הוצג לרגל יום השנה בידיעה שאני מעדיף עציץ על פני זר. השיח כבר פרח, ועכשיו הוא נמצא בבית שלי כמעט שלושה חודשים. אבל לאחרונה שמתי לב לילדים קטנים למטה, בעוד הצמח הישן נראה קמל. זה צריך להיות?

גוזמניה אוסטרה אם אתה חובב צמחים יוצאי דופן וחובב את הצבע האדום, בהחלט תהיה לך אוסטרה גוזמניה בביתך. במקור מהאזורים הטרופיים הרחוקים, היא מרגישה בנוח בבית. למרות העובדה שלגוזמניה אין כמעט שורשים, זה לא מונע ממנה לפרוח מהמם. עם טיפול הולם, תפרחות מקוריות צבעוניות יתהדרו על אדן החלון לקנאת כל השכנים עד שישה חודשים. מסכים, למעט צמחים יש פרחים שחיים כל כך הרבה זמן. נכון, הגוזמניה משלמת על זה ביוקר כי זה גווע. אבל במקום שיח אחד, נותרו כמה ילדים צעירים.

תכונות זן

גוזמניה פורחת כמו כל נציגי משפחת הברומליה, אליה משתייכת הגוזמניה, היא אפיפיט. בתנאים טבעיים, ניתן למצוא אותו לרוב על עצים. לגוזמניה מבנה מעניין – אין תא מטען ככזה. הצמח מורכב מעלי עור ארוכים שנאספו בשושנת כוסות. רק בחלקו התחתון ישנם שורשים קצרים, אך הם כמעט ואינם משתתפים בתזונה. גוזמניה מקבלת את כל חומרי המזון והלחות המחייה בעזרת קערת עלים. והשורשים רק משמשים לעוגן. בטבע הם נצמדים לגזע או לענף של עץ, בתרבית עציצים הם צומחים לתוך האדמה ומעניקים לשושנה מיקום אנכי.

לרוב מיני הצמחים (ויש יותר מ -100) יש שושנה צפופה. בגוזמניה אוסטאר הוא רופף, בעל עלים דלילים ארוכים, צבוע בירוק עם ברק מבריק. גובה השושנה הוא בממוצע כ -30 ס”מ. בתקופה מאמצע החורף ועד תחילת הקיץ, האפיפיט יכול לרצות עם פריחה. ואז עולה חבט ארגמן מעל השושנה, גם הוא מוארך ולא שופע במיוחד.

הפרחים עצמם קטנים, לבנים ומעניינים במיוחד. הם נופלים תוך שעתיים, אך השדים האדומים הבוהקים של אוסטרה יכולים לחיות עד 6 חודשים. בסיום הפריחה, הגוזמניה יוצרת תינוקות בחלק התחתון של השושנת, ואז מתה לאחר השעונים..

גוזמניה אוסטרה – ניואנסים של גידול וטיפול

ילדים של גוזמניהבהתחשב במאפיינים המבניים של הצמח, עדיף לקחת עציץ קטן לגוזמניה. שורשיו קטנים ושטחיים, משמשים רק לחיזוק, אך באדמה צפופה הם יכולים להירקב ואז השקע יישאר ללא תמיכה. לכן, האדמה לאפיפיט צריכה להיות קלה וחודרת למים..

כדי לא להתעסק בהכנת התערובת ולא לנחש בוודאות, כדאי לרכוש מצע מיוחד מוכן לברומליאדים. מתאים גם לסחלבים או שרכים.

טרופיקנה זקוקה לחום ולחות גבוהה. הטמפרטורה האופטימלית בבית צריכה להיות בטווח של 20-26 ° C, וזה כל השנה. בערכים נמוכים יותר, השיח יתחיל לכאוב ועלול להיעלם. אם החדר חם, יהיו בעיות בשמירה על לחות. תאורה צריכה להיות טובה, אך ללא אור ישיר.נוגס מגוזמניה הישנה

לטיפול באוסטרה גוזמניה יש גם ניואנסים משלה:

  1. יש להשקות את הפרח ישירות לשקע ולא לעציץ.
  2. כמו כן, מוצגים כאן דשנים. עם זאת, הצמח די מסוגל להסתדר בלעדיו במשך כל תקופת חייו הקצרים. עם זאת, אם הפריחה לא מתרחשת, רצוי להאכיל בדשן מיוחד לברומליה.
  3. ריססו את העלווה לעתים קרובות, תוך שמירה על לחות האוויר. אתה יכול גם להשתמש בפתרון ההפריה למטרה זו..

בשלב הפריחה האחרון גוזמניה גדלה בילדים – רוזטות צעירות. אפשר להפריד אותם מצמח האם רק לאחר היווצרות שורשיהם שלהם. ילדים לא ישתרשו בלעדיהם. גוזמניה – לאחר ההשתלה, אמא נזרקת בדרך כלל או שהיא מתייבשת בעצמה. בכל מקרה לפרח כבר לא תהיה הזדמנות שנייה לחיים..

איך לטפל בגוזמניה – וידאו

Previous Post
Elegáns, jóképű plectranthus: gyakori típusok az otthoni termesztéshez
Next Post
Απλή φροντίδα shefflera στο σπίτι
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org