15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מדוע עלי פפרומיה נופלים: סיבות נפוצות לבעיה

ספר לי מדוע עלי פפרומיה נופלים? בחורף, השיח הרגיש טוב, הוא היה ירוק ויפה, ובאביב העלים החלו ליפול. ראשית, עלה אחד תחתון נפל, חשבתי שזה מגיל מבוגר (הצמח בן שלוש). אבל כאשר כעבור יומיים מצאתי עוד כמה על החלון, דאגתי: אולי היא לא נעלמה כלל. מה יכולה להיות הסיבה? לא שיניתי השקיה ומים, אין חרקים בסיר. נכון, עכשיו שטוף שמש, ורוב היום השמש זורחת מבעד לחלון..

מדוע לפפרימיה עלים נופלים היתרון העיקרי של פפרומיה, שלשמה היא למעשה נולדה, הוא העלים הצבעוניים בצבעים שונים. עסיסי, בשרני, הם לא רק מקשטים את השיח, אלא גם הם אחד ממקורות התזונה של הצמח. לכן, כאשר השיח מתחיל לאבד אותם, כדאי לחשוב מדוע עלים נופלים בפפרומיה. בעת השקיה, חלק מהמים עובר לשורשים, ולוחות העלים סופגים את הנוזל הנותר ונותנים אותו בהדרגה לשיחים. למרות האופי חובב הלחות, חשוב לשמור על איזון בעת ​​השקיית הפרח, אחרת צרות הן בלתי נמנעות. בנוסף, על ידי הטלת עלים פרח זה מגיב גם לשינויים בתנאי המעצר. בדומה לצמחים מקורים אחרים, העלווה היא אינדיקטור לבריאות הפפרימיה. אז מה יכול לעורר את אובדנה??

מדוע לפפרימיה עלים נופלים

עלי פפרומיה לרוב, הצמח מתחיל לאבד עלווה כתוצאה מ:

  • עודף או חוסר תאורה;
  • חוסר לחות;
  • הורדת הטמפרטורה.

לפפרומיה אין תקופת מנוחה. הוא מתפתח כל השנה, כך שעם הזמן הוא משיל עלים ישנים כדי להאכיל את הצעירים. אם העלים התחתונים מתים בהדרגה בזה אחר זה, אין סיבה לדאגה. זוהי ההזדקנות הטבעית של השיח. אבל במקרה בו מתחילה נפילת עלים מסיבית, בעוד תוך זמן קצר, אז יש בעיה.

שמש ופפרומיה

פפרימיה מגוונתדרישות התאורה תלויות במאפייני הזן של הפרח, אך באופן כללי הוא אוהב את השמש. מיני פפרומיה מגוונים זקוקים למקום מואר יותר. זנים בעלי צבע אחיד של עלים יכולים לצמוח בצל חלקי בהיר..

עם זאת, ללא קשר לסוג התרבות, אור שמש ישיר הוא התווית עבור זה. חלונות דרום אינם מתאימים לפפרומיה, במיוחד בקיץ. שם, לוחות העלים מתחילים להתקמט, לקמול ולנשור. אם זה קורה, עליך לסדר מחדש את העציץ באדן החלון המזרחי או המערבי..

בחורף, הבעיה ההפוכה יכולה להיות. שעות אור קצרות, עננים החוסמים את השמש מובילים לכך שהפרח מתחיל לחוות חוסר תאורה. הגבעולים נמתחים והופכים לשברירים, והשיח יכול להשיל את עלו. אז peperomia תזדקק לתאורה נוספת.

השקיה לא נכונה – כגורם לנפילת עלים

פפרומיה צעירהעלווה עסיסית זקוקה ללחות מספקת. אם אין מספיק מזה, הפפרימיה הופכת להיות רדומה והעלווה מתפוררת. בתקופת האביב והקיץ יש להשקות את השיח לעיתים קרובות, כשהקרקע העליונה מתייבשת. ניתן לשחזר צמח מיובש מדי על ידי הרטבה תכופה של הקרקע..

בחורף, במיוחד עם תוכן קריר, יש להפחית באופן משמעותי את משטר ההשקיה. אחרת, peperomia יתחיל להירקב. ראשית, כתמים כהים יופיעו על צלחת העלים, עלי הכותרת יחשכו והעלווה תיעלם. השורשים גם יירקבו, כך שלא תוכל למלא אותו. ככל שהחדר קריר יותר, כך יש לשתות פחות פפרומיה..

הפרת הטמפרטורה הנוחה

פפרומיה בסיריםPeperomia יכול לגדול כל השנה באותה טמפרטורה, אשר עבור זה הוא 18-22 ° C. עם בוא החורף, קשה לשמור על טווח כזה, במיוחד אם החימום אינו אינדיבידואלי. חשוב בשלב זה לא לאפשר לשיח להתקרר יתר על המידה – אז אי אפשר להימנע מאובדן העלים. כדאי לדאוג שגם “רגליו” של הפפרומיה יהיו חמות ומניחות קצף מתחת לעציץ.

כיצד לטפל כראוי בפפרומיה כך שלא תאבד עלים – וידאו

Previous Post
Elegáns, jóképű plectranthus: gyakori típusok az otthoni termesztéshez
Next Post
Απλή φροντίδα shefflera στο σπίτι