15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד להפיץ נולינה או בוקארני: שתי שיטות מוכחות

ספר לי כיצד להכפיל נולין? הפרח הנפלא הזה הוצג בפני על ידי עמיתי לעבודה, והוא השתרש היטב בדירה שלי. לעתים קרובות אני יוצא לנסיעות עסקים, אבל העץ שלי סולח לי לכל דבר, אפילו השקיה לא סדירה. כאן פשוט אין ילדים, וחבר כבר מזמן ביקש לחלוק פרח כל כך לא יומרני. אולי הם לא צריכים להיות כאלה, אבל יש דרך אחרת להשיג שיחים חדשים?

כיצד להפיץ את נולינה על צורתו המקורית ואופייה היומרני, נולינה צוברת יותר ויותר מעריצים. אין זה מפתיע שמגדלי פרחים מתעניינים בשאלה כיצד להפיץ נולין. גזעו יוצא הדופן, המעוטר בשושנת שופעת של עלים צרים וארוכים, מושך מיד תשומת לב. הוא מעובה מאוד בתחתית, ומתחדד בחלקו העליון. מבנה זה מאפשר לעץ לאגור לחות ולא להיות תלוי בהשקיה סדירה. כמובן שאתה צריך להשקות אותו, אבל אם מתרחשת מעבר, נולינה לא תיעלב ותסתפק בלחות שנאספת בתא המטען. בנוסף, הצמח סובל היטב אוויר יבש ומתאים לכל טמפרטורת החדר. פרח כל כך לא יומרני הוא רק מתנה משמים לכולם..

נולינה שייכת למשפחת האגבה ויש לה שמות פופולריים רבים. ביניהם: עץ בקבוק, רגל פיל, קוקו. במדע הצמח ידוע גם בשם בוקארניה..

כיצד לגדל נולינה: דרכים פופולריות

עצי בקבוק צעירים למרות שהצמח עצמו אינו יומרני, אך על מנת להפיץ אותו, יהיה עליך להתעסק מעט ולחכות כמות מספקת של זמן. הקושי טמון בעובדה שנולין אינה נותנת ילדים ככאלה. אם אתה מטפל בזה היטב ומחכה לפריחתו, אתה יכול לקצור את הזרעים ולשתול אותם. בדרך כלל משתמשים בשיטה זו להפצת עץ הבקבוק. אגב, אתה יכול לקנות זרעים – הם לא כל כך נדירים, במיוחד בחנויות מקוונות. משיטות צמחיות, התפשטות על ידי תהליכים רוחביים מהגזע אפשרית. עם זאת, נולינה לא נותנת להם לעתים קרובות..

לפעמים חנויות הפרחים מוכרות עציצים שבהם צומחים 2-3 עצים קטנים. ניתן להושיב אותם בעציצים נפרדים..

ריבוי נולינה על ידי זרעים

שתילים של נולינהעדיף לשתול זרעים בתחילת האביב, כך שלשתילים יהיה מספיק אור. כדי להגביר את הנביטה, יש להשרות חומר שתילה במשך יומיים בממריץ גדילה. אם במקביל כמה זרעים צפים למעלה – צריך לבחור אותם, כי הם לא ינבטו. לגידול שתלי נולינה:

  1. מערבבים חול עם כבול ויוצקים לקערה.
  2. מורחים את הזרעים על פני השטח ומכסים מעט.
  3. מכסים בזכוכית ומניחים על אדן חלון חם ובהיר.
  4. שתילים גדלים צוללים לתוך סירים נפרדים, ושופכים שם מצע מיוחד לנולינה.

כאשר מגדלים זרעים, היו מוכנים להמתנה ארוכה. זרעים יכולים “לשבת” באדמה יותר מחודש.

תכונות השתרשות התהליכים הרוחביים

יורה על נוליןלפעמים נולינה יוצרת יורה: בחלק המעובה התחתון של תא המטען, קרוב יותר לאדמה, צומחות שושנות קטנות. יש לחתוך אותם בזהירות כדי להימנע מפגיעה בתא המטען. הפצע עליו והחתך בתוספתן חייב להיות מכוסה בפחם פעיל כתוש.

אתה יכול לשורש את היורה מיד באדמה על ידי ערבוב כבול, חול ומעט ורמיקוליט לשם כך. בהתחלה עדיף להשאיר אותם מתחת לצנצנת או לבקבוק, וליצור אפקט של חממה. להסיר מעת לעת את המקלט ולרסס את התהליך. כאשר עלים צעירים מופיעים עליו, זה אומר שהשורשה הצליחה. ניתן להסיר את הפחית, ועם הזמן ניתן להשתיל את נולינה הצעירה לסיר מרווח יותר.

שכפול של נולינה על ידי יורה – וידאו

Previous Post
Milyen szigetelés jobb a keretházhoz: válassza a legmegbízhatóbbat
Next Post
Σωστή καλλιέργεια ρόκας σε ανοιχτό χωράφι και μετά από 20-30 ημέρες είναι στο τραπέζι σας