15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מתי להשתיל את סחלב הפלאנופסיס: תזמון ותכונות ההליך

ספר לי מתי להשתיל את סחלב הפלאנופסיס? היופי הזה הוצג בפניי על ידי עמיתי בשנה שעברה, כבר בפריחה, והם לקחו אותה הביתה. השנה הסחלב עדיין לא פרח, אך הוא כבר צמח עד 8 עלים. ושורשי האוויר תלויים ישירות מהסיר, בחלק מהמקומות אפילו הקליפה עלתה. אולי היא צפופה והגיע הזמן להחליף את העציץ?

מתי להשתיל סחלב פלנופסיס Phalaenopsis היא גאוותם של מגדלי הפרחים, כי לא כולם משתרשים ופורחים מדי שנה. צמחים אלה לא רק נראים אחרת, אלא מתפתחים באופן שונה מפרחים פנימיים אחרים. אם תחליט גם לרכוש יופי אקזוטי, עליך ללמוד בעיון את המידע כיצד לטפל בה. בנוסף, לא כואב לדעת כיצד ומתי להשתיל את סחלב הפלאנופסיס. למרות שהוא גדל לאט למדי, מגיע הזמן שהאפיפיט צריך יותר מקום. כדאי גם לקחת בחשבון את מאפייני המצע בו חיים הסחלבים, מכיוון שהקליפה מתפרקת בהדרגה ומאבדת את תכונותיה. ללא השתלה בזמן, השורשים מתחילים להירקב עקב מים. אז, למה כדאי לשים לב כדי למנוע זאת וכיצד להשתיל סחלב כראוי?

מתי להשתיל את סחלב הפלאנופסיס

סחלב בחוזקה בסיר סימן לכך שהסחלב זקוק להשתלה הוא השינויים הבאים עם הפרח:

  1. מבעד לדפנות הסיר אפשר לראות שהוא מלא לגמרי בשורשים, ומלמעלה המצע מתחיל “להתנפח” עם פקעות. זה צפוף לשורשים והם מוציאים את האדמה מהסיר.
  2. העלים החלו להצהיב, ולא רק התחתונים ה”ישנים “. הסיבה עשויה להיות מחלה, ולכן עדיף לשנות את הקרקע.
  3. שורשים, הן מהאוויר והן של המצע, מתייבשים או נרקבים (משחירים). לרוב זה קורה מחוסר או עודף לחות, בנוסף, ברוב המקרים קיימים זיהומים פטרייתיים. ללא השתלה, הסחלב ימות.

סחלבים צעירים שנרכשו, בתנאי שהם בריאים, יכולים להישאר באותו מצע עד שנתיים. אבל לא כדאי לשמור אותם יותר מהזמן הזה, גם אם עד כה הכל בסדר עם הפרח. תוך מספר שנים הקליפה מתחילה להתפרק, מתייבשת יותר זמן, כרוכה בריקבון שורשים.

שורשי סחלב רקוביםעדיף להשתיל phalaenopsis לאחר הפריחה כדי שלא יפיל את הניצנים. אם הצמח לא פרח, הזמן הטוב ביותר להליך הוא תחילת האביב, כאשר הוא יוצר עלים חדשים. ברגע שעלה קטן בקע במרכז השקע, אתה יכול להתחיל להשתיל.

אינך יכול להשתיל את הסחלב בקיץ, כשהוא חם מדי, ובחורף, בתקופה הרדומה. היוצא מן הכלל הוא מקרים של מחלה אפיפיטית..

כיצד להשתיל פאלאנופסיס

כיצד להשתיל סחלבלרוב ההשתלה פירושה פשוט להחליף את האדמה בטריה, אך יחד עם זאת מבלי להחליף את הסיר. סחלב אינו זקוק לעציצים מרווחים – הוא יפרח מוקדם יותר בסיר צפוף. מספיק רק לשטוף היטב את העציץ הישן. אך כך קורה שהשושנה מאז ההשתלה האחרונה הפכה גדולה מדי וגדלה הרבה עלים. אז הגיוני לקחת קיבולת קצת יותר גדולה מהקודמת..

עבור phalaenopsis גדול, עציץ בקוטר של 12 עד 15 ס”מ מספיק.

כדי להשתיל סחלב, יש להסירו בזהירות מהסיר יחד עם המצע, וללחוץ את קירות הכלי. לאחר מכן אספו בידיים את שאריות הקליפה, בחנו את השורשים. אם יש יבשים, כמו חוטים – חתוכים, הם כבר חסרי חיים, חלקלקים ורכים – גם מסירים, אלה נרקבים. במקרה האחרון, טיפול עם קוטל פטריות הוא הכרחי כדי שהמחלה לא תתפשט הלאה. לאחר מכן, הסחלב צריך להתייבש היטב במשך כמה שעות לפחות..

שופכים קליפה טרייה לתוך סיר חדש או שטוף בתחתית, הניחו את השקע במרכז ומלאו את כל החללים ואבטחו. ההשקיה הראשונה של הפלאנופסיס המושתל מתבצעת בצורה הטובה ביותר תוך יומיים, וניתן יהיה להאכיל אותה רק לאחר חודש.

כל הניואנסים לגבי השתלת סחלב – וידאו

Previous Post
Az eperfa család képviselőivel való közeli ismeretség az egész világon ismert
Next Post
Πότε να φυτέψετε τριαντάφυλλα σε ανοιχτό έδαφος ή πώς να καθορίσετε τις βέλτιστες ημερομηνίες φύτευσης