15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

פשוט, מהיר ואמין – ענבים מחיתוכים, שתילה וטיפול

אני רוצה לנסות לגדל ענבים מיחורים, שתילה וטיפול בשתילים צעירים היא מאוד מעניינת. יש לי זן אחד מאוד טעים, אני לא יודע את שמו, אבל זן השולחן המדויק, עם פירות יער ארוכים גדולים. שכן שואל אותו כבר הרבה זמן, ואפילו שיח אחד זה לא מספיק לנו, המשפחה גדולה וכולם אוהבים את הענבים. מתי עדיף לקצור ייחורים ומתי לשתול שתילים במקום קבוע? אנחנו גרים בנתיב המרכזי.

ענבים מנטיעת וייחורים של ייחורים אחת השיטות הזולות ביותר לריבוי ענבים היא ייחורים. לענבים מחיתוכים, נטיעה וטיפול בשתילים מושרשים יש ניואנסים משלהם, ורק אם יובאו בחשבון, ניתן יהיה להשיג חומר שתילה באיכות גבוהה. הדבר החשוב ביותר הוא הבחירה והקציר של הגזרי עצמו. חצי מההצלחה תלויה בכך, כי רק גפן איכותית יכולה להפוך לשתיל טוב. וכמובן, חשוב לדעת כיצד להשרש את הגזרי ומתי עדיף לשתול אותם במקום קבוע..

ענבים מחיתוכים – שתילה וטיפול

ענבים משתילת ייחורים וטיפול בקטיף שוקיים לשתיל ברמה טובה יש גם מחיר טוב, בעוד שיחורים הם שיטה פיננסית משתלמת יותר, במיוחד כשמדובר בזנים משלהם הגדלים באתר. אתה לא צריך להוציא כסף על רכישת חומר שתילה, כי זה תמיד מספיק לאחר גיזום הכרם. אבל יש ניואנס אחד – זה חל לא על האביב, אלא על הליך הסתיו..

מתי לקצור ייחורים ומה לעשות איתם הלאה

קצירת ייחורי ענביםרק גפן בוגרת מתאימה להשרשה, שהצליחה להשיג מספיק חומרים מזינים במהלך עונת הגידול שלה. לכן, הם מתחילים לקצור את השוקיים בסוף הסתיו, כשהם מכינים את הענבים לחורף..

ברגע שכפור הלילה מגיע, אך במהלך היום עדיין תהיה טמפרטורה חיובית קלה, אתה יכול להתחיל לחתוך את השוקיים. עדיף לבחור גפן הגדלה באמצע השיח ואשר הציגה יבול טוב בקיץ. עובי היורה צריך להיות לפחות 7, אך לא יותר מ -12 מ”מ. השוקיים עצמן נקטפות בצורה הטובה ביותר מתחתית היורה, וחותכות אותן למקטעים באורך של כ -50 ס”מ. יחד עם זאת, לכל שוק צריך להיות לפחות 3 ניצנים..

אחסון ייחורי ענביםייחורים שנקטפו יש לטפל בנחושת גופרתית ולאחסן עד האביב במקום קריר. לפיכך, הגפן תעבור את תקופתה הרדומה הטבעית. ניתן לאחסן את השוקיים בדרכים שונות: בשקית במקרר, בקופסת חול במרתף, או על ידי חפירתם בגינה בתעלה..

מתי ואיך לשורש ייחורים

עם סיום התקופה הרדומה והתקרבות האביב, ניתן להוציא את הגזרי ולהושרש. אין לעשות זאת לפני תחילת פברואר. שעות היום עדיין לא כל כך ארוכות ותצטרך להתקין תאורה נוספת.

ישנן שתי דרכים לשורש את השוקיים:

  • לשים אותם בצנצנות מים;השתרשות ייחורי ענבים במים
  • לאחר שנחת בכוסות עם תערובת אדמה (חול, חומוס, אדמה).השתרשות ייחורי ענבים באדמה

לפני השתרשות, מומלץ להשרות את הגפן הקצוצה במשך כמה ימים במים בתוספת ממריץ גידול. זה יאיץ את היווצרות השורשים..

טיפול בשתילים עתידיים הוא שמירה על טמפרטורה חיובית, תאורה טובה והשקיה בזמן. כדי לעזור להם להתפתח מהר יותר, פעמיים בחודש, עד שהם נטועים במקום קבוע, ניתן להאכיל שתילי ענבים עם מתחמי מינרלים..

כיצד לטפל בשתילים לאחר השתילה באדמה

ענבים מנטיעת ייחורים וטיפול לאחר השתילהבמקום קבוע, שתלי ענבים צעירים מוכנים לשתילה בחודש יוני. בשלב זה, יש להם זמן לבנות מערכת שורשים טובה ויורה צעירה עם עלים. יש צורך לשתול ענבים במקום מואר היטב על ידי העברה, כדי לא לפגוע בשורשים.

בהתחלה, ענבים צעירים זקוקים לטיפול. יש להשקות שיחים לעיתים קרובות ולרפות את הקרקע שמתחתיה. רצוי לשים מאלץ כך שהלחות לא תתאדה כל כך מהר. ניתן לבצע את ההאכלה הראשונה מספר שבועות לאחר ההשתלה. לשם כך, הוסיפו למים 15 גרם של סופר -פוספט ו -10 גרם של אוריאה ומלח אשלגן למים להשקיה (לדלי מים). בסוף הקיץ יש לחזור על האכלה, אך ללא אוריאה..

גידול ענבים על ידי ייחורים

Previous Post
A vad lovak a természetben ritkák, de csodálatosak
Next Post
Το κλάδεμα φραγκοστάφυλων το φθινόπωρο είναι το κλειδί για μια υψηλή συγκομιδή την επόμενη σεζόν