15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

ורדים – הכנה לחורף, גיזום והאכלה חורפית של שיחים לחורף טוב יותר של מלכות גינה

אילו פעילויות צריך ורדים בסתיו, הכנה לחורף, כאשר מתבצע גיזום, באיזה חודש? אנו חיים באזור המרכזי, כפי שאני מבין זאת, עם החורפים הקרים שלנו, עדיף לכסות את השיחים לקראת החורף. יש לי 7 ורדים צעירים, שנטועים רק באביב, ועוד תריסר שיחים ישנים. קיבלנו אותו מהבעלים הקודמים, ורכשנו את המגרש רק השנה, כך שברגע שהתחמם עברנו לגור. עכשיו אני מסדר את זה, מתחיל כמובן מהגן הקדמי. מה אני צריך לעשות עם הוורדים שלי והאם אני צריך לכסות צמחים ישנים?

הכנת ורדים לגיזום חורף לאחרונה האקלים שלנו משתנה ולפעמים מפתיע לא רק אותנו, אלא גם צמחים. קח לדוגמא ורדים: אם מוקדם יותר הסתיו הקר והחלק אפשר להם להשלים את עונת הגידול, כעת החום החוזר מעורר המשך צמיחה ופריחה. לכן יש חשיבות רבה לגידול ורדים, הכנה לחורף, גיזום שיחים בסוף העונה. אם אתה נותן לפרחים את ההזדמנות לפרוש בכוחות עצמם, אז זה יכול להימשך זמן רב ורק יגרום נזק לצמחים. לאחר הכפור הראשון זרימת המיץ נעצרת, אך הערכים החיוביים העוקבים אחריהם ממשיכים אותה. וכאשר הכפור מכה שוב, המיצים ביריות קופאים, וזה קורע את רקמותיהם. פצעים כאלה הם חממה של זיהומים, שממנו ורדים יכולים להיעלם לחלוטין. כדי למנוע זאת ולעזור ליקיריכם לשרוד את החורף, הם צריכים להיות מוכנים.

ורדים – הכנה לחורף, גיזום

כיצד להכין ורדים לחורף בחורף השיחים צריכים להיכנס חזקים ובריאים. הליכים פשוטים כאלה להכנה לתקופת מנוחה יעזרו להשיג זאת:

  • האכלה בחורף;
  • קִצוּץ;
  • מקלט.

מתי ומה להאכיל

הזנת ורדים בחורףבסוף עונת הגידול, ורדים זקוקים לזרחן ואשלגן. הם יעזרו להניח ניצני פרחים לעונה הקרובה ולהגביר את עמידות הצמחים לתנאים קשים..

בסך הכל, עליך לבצע שתי תחבושות תת-חורף:

  1. בעשור הראשון של אוגוסט, הפרחים מושקים בתמיסה בתוספת 10 גרם אשלגן סולפט, 25 גרם סופר פוספט ו -3.5 גרם בורקס (לדלי מים).
  2. חודש לאחר מכן, בעשור הראשון של ספטמבר, השקיה חוזרת על עצמה. רק הפתרון אמור להכיל כעת כמות שווה של סופר -פוספט ואשלגן סולפט (15 גרם כל אחת לאותה כמות מים כמו באוגוסט).

ניתן לבצע רוטב עליון גם במקום השקיה. רק במקרה זה, ריכוז הפתרונות מצטמצם פי 3.

מתי ואיך לגזום ורדים

ורדים לגיזום סתיוגיזום הסתיו מתבצע בחודש אוקטובר. זה נעשה בעיקר למטרות סניטריות, להסרת כל יורה חולה ויבש. כמו כן נחתך גידול צעיר ודק, שעדיין אינו חורף.

בהתאם לסוג הוורד, ישנם כמה קווים מנחים למשך זמן החיתוך של הגבעולים הבריאים הנותרים, למשל:

  1. רק צמרות ורדי הפארק מתקצרים. ורדים בוגרים סטנדרטיים מדורגים גם הם מעט “עריפת ראש”. אבל השתילים הצעירים שלהם בשנה הראשונה נקטעו ולא משאירים יותר מ -15 ס”מ.
  2. כמה ענפים של ורדים מטפסים נחתכים תוך זמן קצר כך שהם נותנים צמיחה צעירה. שאר הצילומים רק צובטים.
  3. גיזום בינוני, ל -5 ניצנים, מתבצע בגרנדיפלורה, פלוריבונדה, פוליאנטוס, תה היברידי.
  4. ריסי השיח ורדים אנגליים ישנים מתקצרים ב 2/3.

איך ומתי לכסות ורדים

איך לכסות ורדים לחורףאין למהר ולכסות את השיחים מיד לאחר הגיזום – הפצעים אמורים להחלים. בנוסף, הקיץ ההודי אוקטובר עשוי לחזור. עדיף לכסות את הפרחים לאחר כפור קל. לאחר שנתת לשיחים 10 ימים להשלים את עונת הגידול במלואה, תוכל להמשיך לשלב האחרון של הכנתם לחורף.

תוכנית המקלט תלויה הן במגוון והן באזור הגידול עם טמפרטורות החורף שלו. בדרום, זה מספיק טוב כדי לחתוך את מעגל הגזע. באזורים קרים, עדיף לעטוף את השיחים בספונדבונד, ולבנות מסגרת. יהיה נוח להניח ריסים ארוכים על הקרקע, להצמיד אותם ולכסות במצב שכיבה.

כיצד להכין ורדים לחורף

Previous Post
Ültessen Kadlubitsky diót
Next Post
Καλλιέργεια αρακά σε εξωτερικούς χώρους