15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

סופת רעמים של גינה ומיטות גזר – ארנבת עפר, איך להתמודד איתה ואיזה מזיק זה

ספר לי מה זה ארנבת עפר, איך להתמודד איתה בגינה? בשנה שעברה מישהו אכל את כל הגזרים שלי ופגע קשות בדשא החדש. לא משנה כמה הם הסתכלו במהלך היום, הם לא הצליחו לתפוס אף אחד. הסבתא אמרה שלפני ארנבות האדמה היו “מוזרות”, אך היא לא ראתה אותן זמן רב ולא ממש יכלה לתאר אותן. נהיה מעניין איזה סוג של חיה זו. ואני ממש לא רוצה שזה יחיה איתנו ויקלקל את הקציר.

ארנבת אדמה איך להתמודד עם זה לפעמים בין החיות אפשר למצוא “כלאיים” כאלה שאי אפשר להבין מיד מה זה. חיה זו היא פשוט נס טבע כזה, בעל אוזני ארנב, זנב חולדה וגוף ג’רבוע. בקרב גננים וגננים, הוא ידוע כארנבת עפר, איך להתמודד איתו היא שאלה לא פחות חשובה מהפינוי של ארנבות רגילות מהגן. והכל מהסיבה שלמרות גודלו הצנוע למדי, הוא לא פחות מזיק. בנוסף, בעל גוף קטן, החיה הזו מתמרנת יותר. הוא יזדחל בקלות במקום בו לא יעברו ארנבות גדולות. מי זה באמת, למה קוראים לזה ומהי הסכנה של החיה לתושבי הקיץ?

איך נראית ארנבת עפר והאם היא ארנבת בכלל

ג'רבוע או ארנבת עפר תארו לעצמכם גוף קצר שאורכו לא יותר מ -26 ס”מ, אוזני אנטנות בגודל 30 ס”מ וזנב ארוך פי 1.5 מהגוף. מרשימים? לכל הפחות, חיה כזו נראית יוצאת דופן ואפילו בלתי סבירה להפליא. אבל הוא קיים ולמעשה הוא ג’רבואה גדולה. אגב, המכרסם הגדול ביותר ממין זה. ויפה: בטנו, חזהו, גרונו וירכיו לבנות, והגב חום-אפור. קצה הזנב מעוטר לחלוטין במברשת שחור ולבן בצורת נוצה..

לאוזניים מוארכות, כמו גם לרגליים אחוריות חזקות וארוכות המסייעות לג’רבוע לקפוץ כמה מטרים קדימה, הוא זכה לכינוי הארנבת. וזה נהיה עפר, סביר להניח, כי בחיפוש אחר מזון הוא מסוגל לחפור מנהרות. בדיוק במהלך עבודה כזו, הג’רבוע מקבל את המאכל האהוב עליו – השורשים העסיסיים שלנו. המכרסם אינו נמנע מיורה צעירה וזורע זרעים. ובהנאה הוא מחדד שיניים חדות על גזעי השתילים הצעירים.

סגנון חיים

אורח חייה של ארנבת אדמהג’רבואים חיים רק לבד או בזוגות, ומנהלים אורח חיים לילי. לקראת החורף, ארנבת האדמה עוברת תרדמה, שהיא מבלה במחילה שלה בעומק של 60 ס”מ. בסוף האביב, למכרסמים יש עונת הזדווגות, הם מביאים רק גידול אחד בשנה, לעיתים רחוקות שני גזעים של עד 10 תינוקות..

הג’רבואה הגדולה בטבע היא תופעה נדירה יותר ויותר. בשל חריש הערבות מספר החיות הללו הולך ופוחת. באזור מוסקווה, חיה כזו היא נדירה לחלוטין – היא מופיעה בספר האדום המקומי..

ארנבת אדמה – איך להתמודד עם זה

כיצד להגן על גינה מפני ארנבת עפרלמרות הירידה באוכלוסייה, לא סביר שתשמחו מהמראה של ג’רבות אם יבחר באתר שלכם כמקום מגוריו. ואכן, במקרה זה, שתילת גינת ירק וגינה צעירה היא פשוט חסרת טעם. כל הקציר יגיע למכרסם הרעב, אם לא תיפטר ממנו..

הדברה צריכה להיות מקיפה ולכלול גם הגנה על הצומח:

  1. במידת האפשר, גדר את כל השטח ברשת דקה, זכור לחפור אותו בעומק 20 ס”מ. גובה הגדר צריך להיות לפחות 1 מ ‘כדי שהחיה לא תקפוץ. או לפחות לשים רשת ברחבי הגן. אם הוא תופס שטח גדול, יש להגן על כל עץ בנפרד. אתה יכול לשים רשת סביב השתילים הצעירים או לשים צינורית פלסטיק מעל הגזעים. או, צפו את העצים בפתרון בעל ריח חריף שיפחיד את הג’רבואה. זה יכול להיות סולפט נחושת עם סיד, שום עם פלפל, או נפטלין עם שמן דגים..
  2. התקן חומרי הדברה מיוחדים אולטראסוניים מסביב להיקף האתר.

כמוצא אחרון, אם שיטות הומאניות אינן פועלות ומספר הארנבות שלך רק גדל, תוכל להקים מלכודות או פיתיונות עם רעל..

כיצד להתמודד עם מכרסמים בגינה שלך

Previous Post
Milyen műtrágyákat lehet használni az orchideákhoz?
Next Post
Πολλαπλασιασμός φραγκοστάφυλου στη χώρα
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org