15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

פלאי טבע – עץ נקניקיות, צילום ותיאור

לאחרונה ראיתי באחת התוכניות בערוץ ההיסטוריה של הטבע צמח מעניין מאוד, עם פרחים יפים ופירות יוצאי דופן. הלוואי שיכולתי לגדל את זה בבית, האם זה אפשרי? ספר לנו על עץ הנקניקיה, התמונה והתיאור, והאם הוא יכול לשרוד איתנו, במובן מסוים, בהתחשב בחורף הקר.

תמונת עץ נקניקיה ותיאור לאמא טבע יש דמיון עשיר, שהניסים שלו לפעמים מסוגלים להטעות, אבל גם לתוך שטויות. עץ רגיל לכאורה גדל לעצמו, מושך אליו מבטים עם פרחים מדהימים ופירות לא סטנדרטיים, אבל הארומה שלו גורמת לו לעזוב במהירות את הצל הנעים של כתר צפוף. זהו עץ נקניקיה, שתצלום ותיאור שלו מוכרים יותר בקווי הרוחב הטרופיים. שם נמצא מקום הולדתה של תרבות תרמופית זו, הידועה בבוטניקה כקיגליה האפריקאית הנוצה. היא שייכת למשפחת הביגוניום הרבות. אבל זה יחיד במינו ומעדיף את האקלים החם של אפריקה.

עץ נקניקיות – צילום ותיאור התרבות הטרופית

קיגליה העץ המסתורי גדל וגדול. גובהו יכול לעלות על 20 מ ‘, הגזע העבה והענפים המתפשטים מכוסים בקליפה אפורה. הכתר צפוף, אך מרופט, העלים דומים מאוד בצורתם לעלווה של האפר שלנו, רק גדולים יותר. צלחות העלים עוריות, אליפטיות, באורך של עד 15 ס”מ, עם ורידים הנראים לעין.

מעניין שנפילת העלים בקיגליה תלויה בתנאי מזג האוויר ומתחילה בתקופת הבצורת. אז העץ חוסך לחות על מנת לשרוד, ועם חזרת הגשמים הוא מגביר עלווה צעירה..

קיגליה פורחתבמהלך תקופת הפריחה העץ משתנה והופך להיות תפאורה נהדרת. פרחים גדולים בצבע ארגמן בהיר מפתיעים עם עלי הכותרת המשיי שלהם, מעוקלים בחינניות מסביב לקצוות. הם נאספים בתפרחות פאניקה ארוכות, ופורחים רק בערב. מסיבה זו, בתנאים טבעיים, עטלפים וציפורים ליליות הופכות למאביקים היחידים לגידול. והם מוצאים פרחים על ידי ריח מעופש לא נעים.

פרי

פירות עץ נקניקיותפרחים מאובקים מניבים פירות ארוכים יוצאי דופן. למעשה הם אלו שנתנו לעץ את שם הנקניקייה, מכיוון שבצורה הם דומים לנקניקייה, אפילו הצבע כהה, חום. אורכו של כל “נקניק” הוא לפחות 40 ס”מ בקוטר של כ -10 ס”מ. ויש ענקים אמיתיים שמשקלם עולה על 10 ק”ג, כמעט מטר אחד, כך שמסוכן לעמוד מתחת לעץ. מתחת לעור המחוספס יש עיסה מרהיבה צהבהבה עם זרעים.

פירות עץ הנקניקים חסרי טעם ואפילו כשהטרי הם רעילים לבני אדם. אבל חיות בר אוהבות אותן ואינן מהוות סכנה עבורן. שבטים אפריקאים משתמשים גם בקיגליה, רק לאחר טיפול בחום (מטוגן, מבושל, מבושל).

היכן משתמשים בעץ הנקניקיות?

עץ נקניקיות מקורהתחום השימוש העיקרי בקיגליה עדיין אינו בישול, אלא רפואה מסורתית. פירות הנקניקים מכילים חומרים שימושיים רבים.

מוצרי תרופות שונות מיוצרות מהם, אשר:

  • להקל על דלקת;
  • לקדם התחדשות;
  • להרחיב את כלי הדם;
  • להרוס פטריות וחיידקים;
  • עזרה במאבק בסרטן.

ווד מצא גם את השימוש בו. הם מכינים ממנו כלים, ריהוט, משתמשים בו כעצים להסקה.

לאור אופיו התרמופילי ועמידות החורף הנמוכה ביותר, הקיגליה אינה צומחת באקלים שלנו בשטח הפתוח. אך אם תרצה, ניתן לגדל אותו כצמח אמבט, באמצעות זרעים לשתילה. שתילים גדלים במהירות והעץ מתאים לעיצוב. על ידי חיתוך זה, אתה יכול לתת לו צורה מפותלת ולהגביל את הגובה ל -2 מטרים. וגם לגדול כמו בונסאי.

עץ נקניקיות בישראל

Previous Post
A legjobb rágcsálóirtó szerek kiválasztása a rágcsálóirtáshoz
Next Post
Φύτευση και φροντίδα για μια στήλη μηλιάς