15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מה ניתן לעשות בכדי לגרום לשושנים באגרטל להחזיק מעמד זמן רב יותר?

בעלי תמיד נותן לי את הפרחים האהובים עלי ליום ההולדת שלי – ורדים. אני פשוט מעריץ אותם, וזה תמיד הופך להיות עצוב כאשר הזר דוהה במהירות. ספר לי כיצד לטפל בוורדים באגרטל מים כדי להאריך את חייהם זמן רב ככל האפשר? הדבר היחיד שאני יודע מאמא שלי הוא שאתה צריך לשים אספירין במים..

ורדים באגרטל ליופיים המדהים של ורדים יש רק חסרון אחד – הם דוהים במהירות, במיוחד לאחר החיתוך. עם זאת, על ידי ניסוי וטעייה, מומחי הפרחים הנפלאים האלה המציאו מספר טריקים שיעזרו לשמור על זר טרי למשך שבועיים, או אפילו יותר..

מהם הטיפים המסובכים האלה וכיצד לטפל בוורדים באגרטל מים? אין בזה שום דבר קשה במיוחד, וכל מה שאתה צריך נמצא תמיד בהישג יד במטבח או בארון התרופות הביתי. אז כדי שהוורדים לא ייעלמו מהר מאוד, עליך להכין כראוי:

  • פרחים שיועברו מזר לאגרטל;
  • אגרטל;
  • מים.

בנוסף, המקום בו יעמוד האגרטל הוא בעל חשיבות לא קטנה, אלא דבר ראשון..

כיצד להכין פרחים?

ורדים הלחמה

רובנו ממהרים להכניס מיד זר לאגרטל, מתוך מחשבה שבדרך זו נחסוך ורדים מנבילה. יש בזה אמת מסוימת, אך יש לזכור כי הוורדים של הזר נחתכו לפני זמן רב וכבר היו ללא מים במשך זמן מה עד שנכנסו לבית. לכן, חשוב להחזיר את מאזן המים על ידי “הלחמה” של הפרחים..

לשם כך, יש להניח אותם בדלי עמוק או להכניס לאמבט מים למשך שלוש שעות, לטבול לחלוטין את הגבעולים והעלים, אך להשאיר את הניצנים עצמם למעלה..

יחד עם זאת, בזמן שהיורה נמצאת מתחת למים, עליך לחתוך אותם בזווית ולפצל מעט את קצה הגבעול, שיפטר מעומסי אוויר וישפר את ספיגת המים של הוורדים. ההליך חייב להתבצע מתחת למים, אחרת האוויר ייכנס שוב לנימים.

גיזום גזע

יש צורך בחיתוך אלכסוני על מנת שהגבעול לא יקבור את קצהו הבוטה לתחתית האגרטל וחוסם את הגישה של הנוזל..

כאשר הוורדים “שיכורים”, הוציאו אותם מהמים וחתכו את כל העלים התחתונים שעלולים לבוא במגע עם המים ישירות באגרטל..

באיזה אגרטל עדיף להשתמש?

עבור זר, עליך לבחור אגרטל, שגובהו יתאים לגובה הפרחים, על סמך העובדה כי הגבעולים חייבים להיות טבולים במים לפחות 2/3 מאורכם..

באשר לחומר שממנו עשוי האגרטל, בפועל כבר הבחינו כי זרי פרחים מחזיקים זמן רב יותר בכלי קרמיקה. המים בהם אינם מתדרדרים כל כך מהר, שכן קירות האגרטל אינם מאפשרים לאור לעבור דרכם..

כיצד להכין מים?

תוספים לזר

בהתאם לעונה, יש לקחת את המים עבור הזר בחום – בחורף ובקריר – בקיץ. זה אפילו יכול להיות מי ברז רגילים, אבל יש כמה ניואנסים:

  • כדי שורדים יוכלו לקבל ממנה מזון, הוסיפו מעט סוכר למים (לא יותר מ -20 גרם לליטר נוזלים);
  • לחטא ולמנוע התפתחות חיידקים – לשים טבלית אספירין ולמזוג מעט חומץ (1 כף. l.).

כל יום, או לפחות כל יום אחר, יש להחליף את המים, לעדכן גם את החתכים ביריות.

על מנת שהזר יעמוד לאורך זמן, וכל ההכנה לא הייתה לשווא, יש צורך להוציא את האגרטל מאזור הפעולה של טיוטות וקרני השמש הישירות. כדאי גם להימנע משכונת הפרחים עם פירות – האתילן הנפלט על ידם תורם לדהייה מהירה של פרחים.

טיפים לסרטונים כיצד להאריך את חייו של זר ורדים

Previous Post
Fotók és pozsgás növények nevei az otthoni termesztéshez
Next Post
Πέργκολα σταφυλιών Diy