15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אם הגרגרים “קיבלו” את הכפור – האם אפשר לקטוף לימון לאחר הכפור

מעוניין בשאלה זו – האם ניתן לאסוף לינגונברי לאחר כפור? אנו מתכננים לצאת לחופשה לבקר חברים ותיקים שגרים ליד היער. כל שנה הם הולכים על פירות יער, ואפילו הם שלחו לנו חתיכת קציר, מיובשת ושימורה. אבל רק הטיול והחופשה שלנו נופלים כמעט באמצע הסתיו, כאשר כבר קר למדי. אם אין לנו זמן, והכפור הראשון יכה אותנו, האם הלינגונים עדיין יתאימו לקציר על מנת להביא אותם טריים איתנו??

האם ניתן לאסוף לינגונברי לאחר כפור מדהים כמה גרגרי לינגונברי שימושיים מכילים ועד כמה הם הופכים טעימים לאחר ההבשלה. החמוץ להפליא, עם מרירות לא נעימה, הגרגרים הופכים ל”מעדני יער “מתוקים ועסיסיים. כדי לחכות למתיקות הזו, רבים דוחים בכוונה את “הציד השקט” בסוף העונה, אבל האם זה לא יהיה מאוחר מדי והאם אפשר לקטוף את הלינגונים לאחר הכפור? לדוגמה, כולנו יודעים שלטמפרטורות נמוכות יש השפעה חיובית על גרגרי בר רבים, כגון אפר הרים, ויברנום. כפור קל “הורג” את המרירות שבהם ומפחית את החומציות למתיקות הנעימה של העיסה העסיסית. ואיך העניינים עם הלינגה?

כאשר קטיף הלינגונים

כשהם קוטפים את הלינגונים אם נזכור את הייחודיות של עונת הגידול, הרי שתחילת הקיץ מתרחשת הגדרת פירות בלינגים (במקרה זה, פירות יער). באזורים חמים זה יוני, באקלים קר זה יולי. עוד חודש השחלה גדלה לאט וגדלה וגדלה ורק לאחר מכן היא מתחילה להבשיל. הלנגרוני הירוק בהיר הופך בהתחלה לורוד, ואז הופך בהדרגה לכהה יותר, והופך לצבעו האדום האופייני. לקרוע אותו בתקופה זו, בשלב ה”ורוד “, רק יקלקל אותו. אי אפשר לאכול לימון בגלל קשיותם, חומצה חזקה וטעם מריר מובהק..

ברגע שכל הכתמים הוורודים נעלמים על הגרגרים והם הופכים לאדומים באופן אחיד, היבול מוכן לקציר. כשהן בשלות לגמרי, הלינגונים מתוקים, רכים, אך שומרים על צורתם. האוסף המסיבי של גרגרי הבר מתחיל בספטמבר ומסתיים בשלג הראשון. אז פשוט אי אפשר לראות אותם, חוץ מזה, קשה מאוד להשיג אותם.

כיצד נקטפים לינגונברי

כיצד נקטפים לינגונבריפירות יער בשלים נקצרים במספר דרכים:

  1. באופן ידני. השיטה הקשה ביותר שאינה פוגעת בצמחים ואין לה הגבלות, למעט אזורים מוגנים. וגם אז, במקרים מסוימים, אפילו קטיף מותר שם אם יש יותר מדי פירות יער..
  2. מכונות קציר מיוחדות. משמש רק בגידול תעשייתי. מכונות איכותיות גם אינן פוגעות בשיחים ואינן משפיעות על התשואות העתידיות..
  3. אוספי פירות ביד. משמש גם בגידול תעשייתי של פירות יער.

באשר לשימוש במכשירים שונים (מכניסות כף יד, אתים, דליים, חרמשים) בעת איסוף פירות יער, הם אסורים באופן רשמי. איסור כזה קיים לא רק ברוסיה, אלא גם במדינות רבות אחרות (בלארוס, אוקראינה). זה קשור לעובדה ש”מכונות “כאלה פוגעות קשות בצמחים. כתוצאה מכך, הלינגונים זקוקים לפחות לשלוש שנים להתאוששות, או אפילו יותר. כמובן שרבים מתעלמים מאיסור זה, אך הם מנסים להתאסף בחוץ, הרחק מעיניים סקרניות..

האם אפשר לאסוף לינגונברי לאחר כפור

האם אפשר לאסוף לינגונברי לאחר הכפור ומה אזכאשר נקטפים בספטמבר, הגרגרים כבר בשלים, אך עדיין מוצקים. ככזה, ניתן להעביר אותם ללא נזק. בנוסף, הודות לחומצות טבעיות, היבול נשמר לאורך זמן. לינגונרי יכולים לשכב במקום קריר עד ינואר, גם ללא הקפאה.

אם הגרגרים הצליחו “לקבל” את הכפור, אז הם כבר אינם ניתנים להובלה ואינם מתאימים לאחסון. לגבי הטעם, הכפור פועל באופן חיובי בלבד, מסיר לחלוטין חומצה ומרירות. אבל הגרגרים עצמם הופכים רכים, העיסה המימית נסדקת אפילו במהלך הקטיף. אתה יכול לאסוף אותם, אך רק לעיבוד מיידי (למיץ, ריבה).

כיצד לאסוף במהירות לינגונברי

Previous Post
Csináld magad, gyönyörű és kényelmes ház egy macskának
Next Post
Ασθένειες φραγκοστάφυλου και θεραπεία τους