15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד ליישר מדשאה משובשת

יום טוב! אני חייב לבקש ממך עצה. לפני מספר שנים סידרתי מדשאה בבית כפרי. נפטרנו מהעשבים, הכניסו את הדשא למצב טוב. אבל השנה שמתי לב שהדשא לא אחיד מדי – היו כמה בליטות. לכן, הייתי רוצה לדעת איך ליישר מדשאה שגדלה עם בליטות ובכלל – האם זה הכרחי?

כמובן שבמצב כזה יש חשיבות עליונה לפילוס הדשא. יש אנשים שלא חושבים על זה, זורעים זרעי דשא על הדשא שהשתחררו ומקווים שהדשא יסתיר הכל. למעשה, דשא אחיד מאותו סוג רק יגרום לכל אי סדרים בתבליט להיות בולטים עוד יותר..

דשא לא אחיד יתר על כן, בעיות שונות יכולות להתעורר בעת כיסוח הדשא. בנוסף, שינויים משמעותיים יכולים להוביל להופעת כתמים קירחים ואף למוות חלקי של הדשא. לכן, השאלה כיצד ליישר מדשאה הגדלה במזלות היא רלוונטית מאוד ודורשת מחקר רציני..

הכנה נכונה לאתר לפני הזריעה

כמובן שהדרך הקלה ביותר להימנע מבעיות באי סדרים במדשאה היא הכנה נכונה של השטח לפני זריעתו או כיסויו עם גלילי הדשא המוגמר..

לשם כך עליך לחפור את כל האזור באיכות גבוהה – לפחות לעומק כידון האת. לאחר מכן, באמצעות מגרפה, יש צורך ליישר את כל השטח שנחפר. זה ייפטר מכל הליקויים – גם בורות וגם מהמורות. השלב הבא הוא דחיסת השטח. על מדשאות קטנות, אתה יכול פשוט ללכת על הקרקע כמה פעמים בנעליים עם סוליות קשות. אם יש לאתר שטח של כמה עשרות מטרים רבועים, כדאי להשתמש בגלגלת יד.

זהו שלב חשוב באמת ולעתים קרובות מתעלמים ממנו כמה חובבים. המדשאה, בניגוד לדעתם, לא תסתיר פגמים, אלא תגרום להם להבחין עוד יותר. הבלטות יתבלטו, וכאשר חותכים הן יהפכו להיות עירומות לחלוטין, מה שבהחלט ימשוך את עינך. בורות יכולים להיות בעייתיים עוד יותר, במיוחד במהלך שנה גשומה. מים מצטברים בשקעים ואינם עוזבים זמן רב. לעתים קרובות זו הסיבה לריקבון השורשים. תוך שבועות יופיעו כתמים של דשא צהוב על כר הדשא, ובהמשך קרחות – הדשא במקומות אלה פשוט ימות.

כתמים קירחים על כר הדשא אנו מבטלים פגמים במדשאה המוגמרת

למרבה הצער, אפילו משטח מוכן מושלם לא תמיד מבטיח את איכות הדשא והיעדר חוסר אחידות. טיפות עונתיות במי תהום מובילות לעתים קרובות לכך שהדשא, שאפילו היה בסתיו, רוכש בורות או בליטות באביב. אתה לא יכול להשאיר את זה ללא השגחה! כבר תואר לעיל למה זה יכול להוביל. לבסוף, זה פשוט לא נעים מבחינה אסתטית. אבל הדשא הוא הפנים של הבעלים.

אם ירד גשם לאחרונה, כדאי לחכות מעט – הקרקע צריכה להתייבש, אחרת יופיעו נזקים חדשים בהליכה על הדשא. התחמש בסכין פקידותית, חפירה לגינה ובמידת הצורך דלי חול. סמנו מראש את כל המקומות שצריך ליישר – זה יחסוך זמן מאוחר יותר. השתמש בסכין כדי לקצץ בזהירות את הדשא במקום בו תיישר אותו. הסר את הנתחים החתוכים, היזהר שלא לפגוע במערכת השורש. אם אתה מתמודד עם בליטות, פשוט הסר עודף אדמה בעזרת כדור. אם אתה צריך לחסל את הפוסה, מלא אותו בחול..

הרמה מדשאה ידניתלאחר שהתיקון תוקן, החזירו את פיסת הדשא החתוכה למקומה וזכו בהרבה מים. לפני כן, ניתן להוסיף מעט דשן המכיל זרחן – הדבר יחזק את השורשים ויאיץ את החלמתם..

אם אתה רוצה ללמוד עוד על פילוס השטח לדשא, צפה בסרטון

Previous Post
Hogyan készítsünk madárházat egy kutya számára saját kezével – otthont szereltünk egy szeretett őrnek
Next Post
Αρωματικό λουκάνικο από την Κίνα – αξίζει να το αγοράσετε