15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אילו סוגי מדרגות עץ תוכלו להכין בעצמכם?

גרם מדרגות עץ לקומה השנייה מדרגות עץ צוברות יותר ויותר פופולריות בכל שנה. זה נובע, קודם כל, מהעובדה שאנשים החלו לרכוש לעתים קרובות בתים כפריים בני כמה קומות. בעת סידור חדר, הבחירה הנכונה של השלבים ממלאת תפקיד חשוב. למדרגות עץ טבעי יש היבטים חיוביים רבים. ניתן לרכוש או להכין סוג מוצר זה באופן עצמאי. לשם כך תצטרך לאסוף סט כלים מסוים, לקנות עץ טוב ולהתאזר בסבלנות..

איך מחשבים נכון?

עלייה נוחה לקומה השנייה לפני תחילת העבודה, עליך להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירת החומר העיקרי. ניתן לבצע מדרגות עץ לקומה השנייה מסוגי עצים שונים, אך האורן עדיף. חומר גלם מסוג זה נבדל ברכותו ובמחירו הנמוך. יהיה קל לעבוד עם חומר כזה אפילו למתחילים..

גרם מדרגות עשוי אורן מלא לא יכהה אם לפני תחילת העבודה, חומרי הגלם יעובדו כראוי בעזרת כלי מיוחד.

על מנת שהמבנה יהיה אמין וישרת לאורך שנים רבות, מומלץ לרכוש סוגי עץ יקרים יותר. אלה כוללים אשור, אלון, לגש. יש להם מבנה צפוף יותר, אבל יש להם מחיר גבוה..

סוגי המדרגות העיקריים:

 • לִדפּוֹק;
 • צְעִידָה.

לייצור האפשרות הראשונה, בנוסף לחומרי עץ, משתמשים גם בחומרי מתכת. סולמות אלה מיועדים לתנועה אנושית בלבד. כמעט בלתי אפשרי להרים ריהוט או אלמנטים ממדיים אחרים לאורכם. לעתים קרובות, מבני בורג נבחרים בחדרים עם שטח קטן. סוגים פופולריים של מדרגות עץ מוצגים בתמונה למטה:גרם מדרגות ישרגרם מדרגות בצורת L עם פלטפורמהגרם מדרגות בצורת u עם פלטפורמהגרם מדרגות בצורת U עם מדרגות ריצה ופינהגרם מדרגות לולייניסולם מדרגות ברווז

צעידה היא הפרקטית והקלה ביותר לייצור. עיצובים כאלה מתחלקים לסוגים רבים. הם יכולים להיות צעד אחד או מורכבים מכמה חלקים. באפשרות השנייה, לרוב משתמשים בפלטפורמה המפרידה בין האלמנטים הללו ומשמשת ליצירת תפנית..

לפני תחילת העבודה, עליך לחשב גרם מדרגות מעץ:

 1. אסור שהמוצר יהיה בעל זווית נטייה גדולה מ -450.
 2. עומק הדריכה – לא פחות מ -25 ס”מ.
 3. מידות הקומה צריכה להיות בטווח של 16-20 ס”מ.
 4. רוחב פתיחה מ- 1000 מ”מ.
 5. גובה מעקה ממטר אחד. לילדים – 60 ס”מ.
 6. פתח אנכי – לא פחות מ -2 מטרים.

על מנת לקבוע את מספר המדרגות, יש לחלק את גובה גרם המדרגות העתידי לגובה המדרגה. יש לעגל את המספר המתקבל למכלול הקרוב ביותר. אינדיקטור זה יהיה מספר השלבים.חישוב סולם

ניתן לבצע ספירה מדויקת באמצעות תוכנת מחשב מיוחדת. באמצעות כללים והמלצות פשוטים תוכלו ליצור גרם מדרגות נוח, והכי חשוב, אמין.

עיצוב מוצר

בניית גרם מדרגותלפני ביצוע גרם מדרגות מעץ, עליך לדעת ממה הוא מורכב. זה יעזור ליצור במהירות את האפשרות שתתאים ככל האפשר לחלל הפנימי של החדר..

כדי להקל על התנועה, מספר הצעדים צריך להיות מוזר.

מבנה המדרגות כולל את החלקים הבאים:

 1. מחרוזת קשת. אלמנט זה פועל בצורה של קרן נושאת עומס ומהווה מהדק נוסף למדרגות..
 2. קוסורה. אלה החיתוכים שנוצרים בקורות הראשיות המקבילות. הם נחוצים כדי להתאים את הדריכות.
 3. גישות. הם נועדו לכסות את החלק הגלוי בין המדרגות. העליות מורכבות אנכית. אופציונלי להשתמש באלמנטים אלה.
 4. בחייך. סוג זה של אלמנטים הוא החלק העליון של השלבים.
 5. Balusters. עם חלק זה מושגת קשיחות וחוזק מרבי של המוצר. אלמנטים מחוברים למדרגות ולמעקות.
 6. עמודות. הם מכונים לעתים קרובות גם מוטות תמיכה. זהו החלק העיקרי של מבני הבורג..
 7. מעקות. מותקן על גבי מעקות.
 8. צעדים רדיאליים. הם מוצגים בצורה של צורה מעוגלת. מותקן בתחתית המדרגות.
 9. חלקים דקורטיביים. הם מותקנים על עמודים. הם נקראים לעתים קרובות בדלים..
 10. צעד ווינדר. הוא מותקן כבר בתחילת המדרגות. המאפיין הייחודי שלה הוא צורתו יוצאת הדופן..

מורכבות המבנה תלויה לא רק בסוג הבנייה, אלא גם בשיטת הייצור. ניתן לבצע גרם מדרגות עץ לקומה השנייה במו ידיכם לבית פרטי הן על חוטי קשת והן על קוסורה.

קשתות מותקנות מקצה הדריכה. לשם כך משתמשים בפינות, חריצים ודבק בנייה. ניתן לתקן אותם גם באמצעות סורגים. כל האלמנטים קבועים בעזרת ברגים או ברגים הקשה עצמית.אפשרויות להצטרפות לשלבים

באשר לקוסור, הם מונחים מתחת למדרגות עצמן. עבור ההתקנה שלהם, מחברים מיוחדים משמשים..מיקום של kosour

לייצור חוטי קשת ומחרוזות עדיף להשתמש באלון או אפר. כמו כן, בעלי מלאכה מעדיפים לגש. מיני עצים כאלה יהפכו את המבנה לאמין יותר..

סימון ויצירת אלמנטים

יש להתחיל בייצור מדרגות עץ רק לאחר שנעשה חישוב מלא. אתה גם צריך להחליט סוף סוף על המקום שבו יותקן המוצר..

רצף:

 1. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לסמן את המחרוזת והמחרוזות. על מנת שהעבודה תתבצע בצורה מדויקת ומהירה ככל האפשר, מומלץ להשתמש במשולש ישר זווית. תוכל גם להשתמש בפינה מיוחדת ליצירה. יש לו רגליים מסומנות.סימון
 2. בשלב זה נמדדת אורך השלבים ובמידת הצורך השלבים. יש לחתוך את כל האלמנטים בעזרת מסור חשמלי. לא מומלץ להשתמש בכלי יד, כיוון שיהיה קשה להשיג איתו את התוצאה הרצויה..חיתוך האלמנטים של המדרגות
 3. יש לשייף את כל האלמנטים בזהירות. זה צריך להיעשות תחילה עם מכשיר חשמלי, ולאחר מכן עם נייר זכוכית. יש צורך בעיבוד ידני על מנת לנקות מקומות שקשה להגיע אליהם.שיוף האלמנטים של המדרגות

אם הצעדים יתאימו למחרוזות, אורך שלהן צריך להיות ארוך יותר 10-20 מ”מ, ורוחבן צריך להיות 20-30 מ”מ.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למעקות המדרגות מעץ. יש ללטש אותם בכמה שלבים, תוך הפחתת גרגיריות הנייר. לפיכך, המעקות יהיו חלקים לחלוטין..

כמו כן, אל תשכח מהמחבר לקומה השנייה. אם זה לא שם, אז על ידי פירוק יהיה צורך להסיר חלק מהרצפה.

התקנת גרם מדרגות מעץ

עגינה סטרינגרהידוק המבנה הוא החלק העיקרי של העבודה. הרבה תלוי בהרכבה הנכונה של האלמנטים..

יש להתחיל בהתקנת גרם מדרגות מעץ על ידי חיבור מוט התמיכה. הוא קבוע לרצפה, שם יתחילו המדרגות. ואז מחובר קרן לקורה. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים: לשטוף בקורה או לשטוף בחוט.

התקנת המבנהלאחר מכן המוצר קבוע לסרגל התמיכה, לקיר הצד ולפתח התקרה. ברגע שהמתח הראשון מתוקן היטב, אתה יכול להמשיך לשני. האלמנט השני מותקן על פי אורך השלבים המוכנים.

השלב העליון צריך להיות באותה רמה עם רצפת הקומה השנייה..

בהתאם לרוחב המדרגות והעומסים הצפויים, אתה יכול להשתמש לא בשני מחרוזות, אלא בשלושה או יותר. השימוש במספר אלמנטים מעניק קשיחות למבנה.

על מנת שהשלבים לא יהיו מוטים לכיוונים שונים, יש להתקין את המחרוזות בצורה אחידה ככל האפשר..

לאחר חיבור החלקים העיקריים, תוכל להמשיך להתקנת המגבים ולאחר מכן לשלבים. הדריכות מחוברות בברגי עץ למחרוזות ולעליות. במקרה זה, חשוב לוודא שהמחברים מעמיקים היטב לתוך העץ..התקנת עליות ומדרגות

יש להתחיל בהתקנת מעקות ומוטות מהסימונים שבהם הם ימוקמו. חור הדיבל צריך להיות באמצע המאזן. המחברים נקבעים למחבר בעזרת דבק. הם צריכים לבלוט 10-15 ס”מ למעלה. נקבע חור במעקה לגודל הדיבל.מדפסות הר

ואז הפוסטים מצורפים. על מבנה של צעד אחד, הם מותקנים בתחילת ובסוף. ראשית יש לחבר רק את האלמנטים העליונים, אלה התחתונים יותקנו ממש ברגע האחרון.

לאחר מכן, עליך לתקן מרפסת אחת או שתיים. זה הכרחי על מנת לקבוע את זווית המשטח. לשם כך תצטרך לצרף מעקה. חותכים את החלק המיותר מכל האלמנטים.

לאחר מכן הבסיס והחורים של האזורים המוכנים מעובדים בקפידה בעזרת דבק ומחוברים עם דיבלים.הידוק אמין של מעקות

המעקה נחתך בזווית הנדרשת. על החלקים יוצרים חורים לחיבורם עם העמודים, באמצעות דיבל. המסילות מחוברות למעקות לאחר שהדבק יבש לחלוטין. הם גם קבועים בעזרת ברגים הדבקה והברקה עצמית. לחיזוק אמין אנו משתמשים במקדחה חשמלית.לתקן בעזרת ברגים הקשה עצמית

העמודה התחתונה מותקנת אחרונה. הוא קבוע גם למעקה בעזרת דיבל. לאחר שהדבק מתייבש לחלוטין, גרם מדרגות עץ עשה זאת בעצמך נחשב מוכן.

כדי למנוע מהחומר להדביק פטריות וחרקים, יש לצבוע את העץ בחומר חיטוי. המדרגות צריכות להיות מצופות בלכה או בצבעים ולכות אחרות לאחר שהפריימר מתייבש היטב. לשם כך יהיה עליך להמתין לפחות 24 שעות. אם זה לא נעשה, הצבע לא ישתרע באופן אחיד ויתחיל להתקלף עם הזמן..

לא קשה להכין גרם מדרגות מעץ. תוך הקפדה על רצף הפעולות וההמלצות ניתן ליצור מבנה יפה, חזק ועמיד שיקשט את החדר למשך שנים רבות..

סרטון הדרכה על יצירת חוט של גרם מדרגות מעץ

Previous Post
Ültessen Kadlubitsky diót
Next Post
Καλλιέργεια αρακά σε εξωτερικούς χώρους