15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

ברכות מהעבר הרחוק – קיר חי מקורי

גני בבל אחד משבעת פלאי הבריאה האנושיים הבולטים הוא הגנים התלויים של בבל. קיר החיים, שיצר המלך נבוכדנאצר בשנת 605 לפני הספירה, ממשיך לעורר הערצה חסרת תקדים. למעשה, באותו זמן, המבנה הזה לא היה משהו יוצא דופן. ההיסטוריה מראה כי נהוג היה ליצור ירק בחדרים המרווחים של הארמון. המלך הבבלי רק שיפר את השיטה הידועה לשתילת ירק..

בימינו, קיר חי תופס את מקום כבודו בביטחון בפנים בנייני מגורים ודירות. מבנה אנכי העשוי צמחים ירוקים חיים יכול להפוך גם הוא לגולת הכותרת של כל משרד או מסעדה..קיר חיים מודרני

מהו מבנה כזה? בואו ננסה להבין את זה.

נס ירוק על הקיר

קירות חיים של צמחים שוניםאנשים רבים אהבו כל הזמן צמחים מקורה. הם שימשו לקישוט בתים מרווחים, דירות קטנות ואפילו חלקות בית. לעתים קרובות, ירקות גדלו בעציצים שהונחו על חלונות, רצפות או בחוץ. היו גם כאלה שתלו עציצים על הקירות, חיברו אותם למבני מתכת.

מבנה מודרני – קיר חי הוא גן תלוי אנכי המחובר לבניין.

שלא כמו קישוטי חזית ירוקים, שורשי הצמח של קיר החיים נמצאים במאגר מיוחד..

הירוקים מקבלים לחות והפריה מהמבנה האנכי, לא מהאדמה. על המבנה ניתן לתלות מגוון גדול של פרחים פנימיים שונים. קיר חי כזה של צמחים בדירה מביא יתרונות לא יסולא בפז לתושבים:

 • טיהור אווירת החדר;
 • הרטבת אוויר יבש;
 • ספיגה של ריחות לא נעימים;
 • גוון מקורי מהשמש הקיצית.

בנוסף, הרבה יותר קל לגדל ולטפל בפרחים על קיר פיטו מאשר בחלונות ובעציצים. במיוחד כשהעציצים נמצאים מאחורי הווילונות, שם הם לגמרי בלתי נראים ולא נוחים למים או לרסס. ואם חלונות הדירה פונים צפונה, אז בשל היעדר אור השמש הצמחים לעתים קרובות חולים. לכן “גנים תלויים” הם החלטה נבונה לאוהבי הצמחים הפנימיים..

מבחר תמונות של קיר חי בפנים:חלוקת החדר לאזורים

קיר מגורים בחדר האוכל

קיר מגורים בסלון

קיר מגורים קטן בפינת האוכל

פנים אזור בילוי

קיר מגורים לייעוד החדר

קיר חי סוגר את המדרגות לקומה השנייה

עיצוב קיר ירוק

בחירת צמחים מתאימים

spathiphyllum לחיבורים אנכייםכדי ליצור מבנה ירוק מקורי על הקיר, חשוב לבחור את הפרחים הנכונים. כל מפעל חייב לעמוד בדרישות הבאות:

 1. מערכת שורשים חזקה.
 2. גבעולים קצרים או מתולתלים.
 3. עלים עבותים, בגודל בינוני.

הודות לשורש חזק הצמח יוכל להחזיק בבטחה במבנה זקוף. ועבור צמח מטפס, קיר פיטו הוא פשוט תנאי שמימי.

בעת סידור “גינה תלויה” בפעם הראשונה, רצוי להשתמש בפרחים לא יוקרתיים. האפשרות האידיאלית היא זנים נפלאים הגדלים ומתפתלים באופן פעיל. תוך זמן קצר הם יכסו את המבנה כולו בירק..

לרוב, מומחים מייעצים לשתול סוגים שונים על קיר חי:

 • scindaptus;קיר חי מ- scindaptus
 • קִיסוֹס;
 • ענבים דקורטיביים;
 • spathiphyllum;
 • פיטוניות;
 • fatsii.

קיר חי במטבח עשבי תיבולקיר חי בפנים המטבח ייראה נהדר אם תשתול עליו עשבי תיבול שונים או עשבי תיבול קולינריים.

הצמחים הרגילים מהגן יעשו:

 • שָׁמִיר;
 • פטרוזיליה;
 • ריחן;
 • מנטה;
 • סלטים ננסיים.

לא כל מארחת יכולה להתפאר באזור מגורים ירוק מקורי במטבח..

אסור לך לקנות צמחים יקרים מדי לבניית קיר המגורים הראשון שלך. כאשר הוא “גדל ביחד” מפרחים פשוטים, תוכל להוסיף אפשרויות אקזוטיות..

אתה יכול ליצור אזור ירוק מקסים בבית או בדירה באמצעות אזוב חי. מעצבים נורבגים היו הראשונים להשתמש בו בפנים, והראו את הרעיון שלהם בתערוכה באנגליה. הם עשו קיר חי של אזוב על ידי הנחתו בראש המיטה הקטיפה. מאז, מבנה כזה “התיישב” בביטחון בבתיהם של אנשים יצירתיים.

קיר במשרד עשוי טחב אמיתיכל זאת בשל התכונות המיוחדות של צמח זה. לדופן הפיטו העשויה טחב טבעי יש מספר יתרונות:

 1. אינו דורש התקנה של מבנים כבדים. כדי ליצור אותו, מספיק להשתמש בקיר מיוחד עם נבגי אזוב..
 2. תחזוקה קלה. אין צורך להשקות פינה ירוקה מצמח כזה. הוא סופג באופן עצמאי לחות מהאוויר. לא צריך לחתוך או להפרות אזוב, וזה חוסך זמן מצוין.
 3. היכולת ליצור עיצובים שונים. כמו כל צמח, אזוב מגיע בגוונים רבים ושונים. הודות לכך ניתן ליצור בסלון דפוסים או רישומים מופשטים בהתאמה לפנים..
 4. שימוש בטחב כבסיס לצמחי בית אחרים. קירות חיים עשויים טחב דקורטיבי, המשלימים שרך או ליאנה, נראים מקוריים.

באמצעות ייעוץ טוב לבחירת צמחים מתאימים, נשאלת השאלה: כיצד ליצור קיר חי מצמחים בעצמך? כיום הוא זמין לכולם, העיקר הוא לרצות ולפעול.

קיר חי של אזוב – וידאו

ציוד ומיקום מתאים

לרוב מתברר שמקום מתאים רחוק מאור השמש. אבל זה לא משנה! לשם כך, יש תאורה אחורית מלאכותית. כדי ליצור תנאים אופטימליים לצמיחת שטחים ירוקים על הקיר, ניתן להשתמש בנורות פלורסנט..

קיר מגורים בחדר האמבטיהזה אפילו טוב יותר אם הם חסכוניים בחשמל – יותר אור, אבל פחות חשמל. זה מעשי במיוחד בחורף, כשהם נשרפים כל היום..

אל תחשוב שצמחים חובבי צל אינם זקוקים לתאורה. בחדר חשוך הם יתפוגגו במהירות ובסופו של דבר ייעלמו..

בנוסף לתאורה נוספת, קיר החיים האנכי צריך להיות בעל השקיה אוטומטית. מערכות כאלה זמינות בקלות במרכולים של פרחים. אם תרצה, תוכל לבנות אותו בעצמך באמצעות צינורות פוליפרופילן.

יצירת קיר קטן של צמחים חייםכאשר מבנה אנכי קטן של פרחים טריים מסודר, כמה מעצבים מסתדרים ללא מערכת השקיה כזו. העיקר שהמבנה מאפשר לך לספק לצמחים באופן קבוע נוזלים באופן ידני..

כיצד ליצור יצירת מופת ירוקה במו ידיך

אנו יוצרים קיר חי במו ידינובשל העובדה שלכל אדם יש טעם והעדפות משלו, רבים אינם מסתפקים ב”גינות “הסטנדרטיות מהחנות. לכן, “אמנים גדולים” שואפים ליצור במו ידיהם קיר חי של צמחים. מה יעזור לאנשים כאלה להביא את חלומם לחיים? טיפים פשוטים.

מעצבים עכשוויים מציעים רעיונות שונים לעיצובים חיים אנכיים. לכן, ראשית, מומלץ לקבל החלטה בנוגע לנושאים הבאים:

 1. מיקום קיר החיים.
 2. בחירת הצבעים שיקשטו את המבנה.
 3. תכנון מקדים של מבנה הגן הירוק.
 4. יצירת גישה ללא הפרעה של אוויר צח לצמחים.
 5. הכנת תאורה נוספת.
 6. אפשרויות להנחת פרחים על קיר הפיטו.
 7. דישון והשקיית צמחים.

אנו משפרים את פנים הדירה שלנובהתחשב בכל הנקודות האלה, אתה יכול להתחיל לעסוק. חלק מתקני הגינה הירוקים האנכיים נמכרים בחנות, אחרים תוצרת עצמית. בנוסף, הם משני סוגים: עם או בלי אדמה (צמחים גדלים בהידרופוניקה). לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות..

הידרופוניקה משמשת על מבנים בהם פרחים גדלים בכיסים המכונים..

הוא מבוסס על לבד פולימר עם חלקים שנתפרו עליו. החומר מחובר למסגרת מיוחדת. כאשר הצמחים גדלים, השורש פורץ את הלבד ובשל כך הם יושבים בחוזקה על המבנה האנכי. אם פרח חולה או חסר, קל להחליף אותו בפרח אחר. בנוסף, אתה צריך להאכיל באופן קבוע (פעם בחודש) ירקות חיים על הקיר..

שימוש בחומרים כאלה לגן פרחים אנכי, מספיק רק לשתול את הצמחים הנבחרים בתאים..

מבנה הלבד שוקל מעט יחסית, ולכן הוא אינו זקוק להידוק נוסף.

אפשרות עיצוב נוספת היא להשתמש במיכלים קטנים מלאים באדמת פרחים פוריה. כמובן שהוא הרבה יותר כבד ותופס יותר מקום. אבל ליצור אותו במו ידיך הוא מציאותי למדי. זה ידרוש מערכת אספקת מים מפוליפרופילן עם מרזבים מיניאטוריים. כמו גם אלמנטים לחיזוק המבנה לקיר. מערכת השקיה זו אטומה הרמטית, כך שלא תכנס לחות על הקיר..

יש למקם את המרזבים במרחק קצר זה מזה. לאחר מכן, חלל זה יכוסה בצמחייה מגודלת, והקיר יהפוך לשטיח מוצק..

חימר מורחב נשפך תחילה לתוך המרזבים המותקנים, ולאחר מכן הוא מכוסה באדמה. כעת ניתן לשתול צמחים פנימיים מוכנים.

התקנת עציצים במרזבים מיוחדיםאופציה נוספת ליצירת קיר חי במו ידיכם היא חיבור סירים קטנים לקיר. לשם כך, משמש מסגרת או קופסה עמוקה. הקיר האחורי מבודד בהכרח בנייר כסף. המבנה מחובר לקיר בעזרת מסמרים ארוכים או ברגים הקשה עצמית כך שיעמוד במשקל מיכלי הפרחים..

לאחר מכן, עציצים מודבקים למסגרת או לקופסה. ניתן למלא חללים ריקים בקישוטים דקורטיביים.

חשוב גם באיזה סדר הצמחים ממוקמים על קיר החיים. עדיף לשים פרחים מתפשטים ברמה הנמוכה ביותר. הניחו אפשרויות טיפוס או צמחים שפורחים מעת לעת קצת יותר גבוה. רצוי לשים עותקים פנימיים אמפליים על המדף העליון. חשוב לקחת בחשבון את כמות אור היום, הצל, הלחות וטמפרטורת החדר. רצוי לבחור באדמה העשירה בחומרים מזינים כדי שהצמחים לא יחלו..

קיר חי של צמחים פורחיםבסופו של דבר, קיר חי בעבודת יד ישמח את בני הבית כל השנה..

בנוסף, לדירה תמיד יהיה אוויר נקי, פנים מקורי ואווירה נעימה. קיר חי בבית שלך עשוי בהחלט להפוך לפלא השמיני של העולם, ולא רק להד שלו..

סרטון אודות יצירת קיר פיטו בדירה במו ידיכם

Previous Post
Otthon kevés karbantartást igénylő virágokat termesztünk
Next Post
Σπιτική φροντίδα για ένα μοναδικό πεπόνι