15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד להתקין מיכל ספיגה מטבעות בטון

מיכל ספיגה בטבעת בטון מיכל ספיגה עשוי טבעות בטון מאפשר לך לארגן טיפול בשפכים בבית פרטי ברמת יעילות גבוהה. יתר על כן, עלותו של מתקן כזה תהיה זולה בהרבה מרכישת מערכת טיפולים מוכנה. למי שמתכנן להתקין מיכל ספיגה בכוחות עצמו, יש ללמוד את הנושא לעומק ולהשתמש בהמלצות של מומחים..

יתרונות וחסרונות של מיכלי ספיגה מבטון

התקנת טבעות בטון בעת תכנון מערכת ניקוי לבית פרטי, טבעות בטון נבחרות לרוב כחומר העיקרי לייצור. זאת בשל העובדה שהתקנת בור ספיגה של טבעות הבטון שלהם אינה עבודה קשה במיוחד הדורשת כישורים וניסיון ספציפיים..

יתרון נוסף הוא היכולת לחסוך כסף בהתקנה, אם אינכם כרוכים בציוד לחפירת בור למיכלי ספיגה. מהלך עבודה די מהיר הוא גם חשוב, שכן טבעות בטון די קלות להתקנה. לאחר סיום העבודה, בור ספיגה כזה נראה תמציתי ואסתטי..

החסרונות של ארגון טיפול בשפכים נמצאים גם הם:

 • אם ציוד עפר מעורב בחפירת בור, עלות ההתקנה עולה (גישה חלופית היא חפירה ביד);
 • לטבעות בטון יש משקל משמעותי, ולכן יהיה צורך בציוד למשלוח;
 • להורדת הטבעות לבור, רצוי גם להשתמש בציוד (לחלופין, ירידה לאורך מדרון עץ).

לאילו סוגים של מיכלי ספיגה ניתן להשתמש בטבעות בטון

טבעות בטון למכל ספיגה הינן חומר שבעזרתו ניתן לשנות את יכולת המפעל הטיפולי ומידת הטיהור..

מיכל ספיגה חד חדר

מיכל ספיגה חד חדראפשרות הארגון הפשוטה ביותר היא מיכל שקיעה. בבסיסו, זהו מיכל אטום שבו מצטברים מי פסולת. גודלו של תא כזה נקבע על פי מספר הטבעות המשמשות את הבנייה. למיכל ספיגה חד -תא עשוי טבעות בטון יש חסרון משמעותי – הוא דורש ניקוי תכוף.

הקיבולת המשוערת אמורה לאפשר להתקשר למשטפים לא יותר מפעמיים בחודש.

דו -מצלי

מיכל ספיגה דו-תאילצורך יישום הפרויקט יהיה צורך בבור יסוד גדול יותר ושני תאים. במיכל הראשון תתבצע יישוב ראשוני של שפכים. החדר השני יקבל את הנוזל הגולש כבר ללא משקעים.

תהליך ההצפה יתרחש כשהמילוי הראשון של החדרים. יש לסדר מכל ספיגה דו-תאי העשוי טבעות בטון במו ידיך תוך התחשבות שתחתית החדר הראשון חייב להיות עמיד למים, והשני אסור. חייב להיות ניקוז טוב בחדר האחרון מתחת לתחתית, כך שהמים המטופלים יכנסו לקרקע.

שלושה חדרים

מיכל ספיגה בעל שלושה חדריםהימצאותם של 3 מכולות תספק ניקוי טוב יותר. לפריסה של בור ספיגה העשוי טבעות בטון יש ארגון מורכב יותר, וידרש יותר מקום.

במקביל, בחדר הראשון והשני תתקיים שקיעה של מי ביוב עם שקיעה של חלקיקים תלויים. ומהחדר השלישי, מים מטוהרים דרך הניקוז יזרום לאדמה.

במקרה של אדמה רופפת, במקום המיכל השלישי, ניתן להשתמש בשדות סינון.

מהן טבעות בטון וכמה יש צורך

טבעות בטון

אין תקן ברור לגודל טבעות הבטון. הם שונים בגובה ובקוטר. טבעות בטון למכל ספיגה הן כדלקמן:

 • קוטר (2 מ ‘; 1.5 מ’; 1 מ ‘);
 • גובה הטבעות (לרוב נבחר 90 ס”מ).

על פי הפרמטרים המפורטים, החישוב מתבצע. הנפח מחושב על סמך נתונים אלה. עבור טבעת בקוטר 2 מ ‘הנפח יהיה כ- 3 מ”ק, בקוטר של 1.5 מ’ – 1.5 מ”ק, ל -1 מ ‘ – 0.7 מ”ק.

החישוב של מספר הטבעות הנדרש נקבע על סמך מספר האנשים החיים והיקף המים המשוער. אם מתבצע חישוב של בור ספיגה מטבעות בטון, תוך הנחיה לצריכה של כל בן משפחה 200 ליטר ליום, הרי שמשפחה של 4 נפשות הנתון הזה יעמוד על כ- 2.5 מ”ק. נפח זה מסופק על ידי 2 טבעות בקוטר 1.5 מטר.

אם הבית משמש למגורים זמניים כמעון קיץ, והמים נצרכים במשורה, ניתן לקחת בחשבון 150 ליטר מים לאדם ליום. חשוב לקחת בחשבון בחישובים שאסור למלא את הטבעת העליונה ביותר מ -1/3 מהנפח שלה. כדי לארגן מכל ספיגה דו-תאי, יש להכפיל את מספר הטבעות המתקבל, למכל ספיגה בעל שלושה חדרים-שלוש פעמים.

היכן לאתר מיכלי ספיגה לניקוי

טיפול בשפכים

לפני שתתחיל להתקין מיכל ספיגה מטבעות בטון מזוין במו ידיך, עליך להכיר גורמים כה חשובים:

 • הרכב הקרקע;
 • מפלס מי התהום;
 • תקנים סניטריים.

סוג הקרקע באתר למיקום מיכל הספיגה הוא בעל חשיבות עליונה, שכן הבחירה במערכת סינון ספציפית תלויה בכך. כדי לקבוע במדויק את המינים, יש צורך לחפור בור או באר..

בהתאם ל- SNiP, מיכל ספיגה בהצפה עצמית עשוי טבעות בטון צריך:

 • להיות במרחק של 5 מ ‘לפחות מבנייני מגורים;
 • להתגונן ממקור מי השתייה (בארות, בארות);
 • לקחת בחשבון את מפלס המים.

יש צורך בכניסה למכל הספיגה של כלי רכב מיוחדים.

מיכל ספיגה מטבעות בטון: שלבי עבודה

בור למכל ספיגה עשוי טבעות בטוןבשלב הראשוני, עליך להחליט על מספר החדרים ועל נפח הניקוז הממוצע על סמך מספר האנשים החיים. לאחר מכן, עליך לחשב את מספר הטבעות הנדרש ולהמשיך בשרטוט תרשים. המכשיר של מיכל ספיגה בארץ מטבעות בטון יכול להיות התא היחיד הפשוט ביותר, או שניים או שלושה תאים..

שלבי בנייה:

 1. לימוד הקרקע ואופי השטח.
 2. בחירת אתר למפעל לטיהור שפכים.
 3. יצירת סכמה.
 4. סימון על הקרקע.
 5. חפירת בור תוך התחשבות במספר החדרים והנפח הכולל של טבעות בטון.
 6. יישום “כרית בטון”, שתבטיח אטימות.
 7. רכישת טבעות, כובעי ביוב וחומרים אחרים.
 8. התקנת מיכל ספיגה מטבעות בטון (הכי נוח לבצע אותו באמצעות מנוף) על ידי התקנת הטבעות אחת על השנייה.
 9. איטום הדוק של הפערים בין הטבעות על ידי מילוי זכוכית נוזלית.
 10. מילוי החלל הפנוי סביב המיכלים באדמה.

ארגון ביוב

כללים להתקנת מיכל ספיגהבמקביל מתבצעת התקנת צינורות ניקוז ביוב. במיכל הראשון הצינור המוביל מהבית צריך להיכנס בזווית. מיקום הצינורות בין המיכלים חייב להיות נמוך מרמת צינור הכניסה. אם יש 3 מכולות, הצינור בין השני לשלישי צריך להיות נמוך יותר מאשר בין השני לראשון. הפרש של 0.2 מ ‘נחשב מספיק..

את תפקיד הניקוז של הבארות האחרונות ממלא אבן כתוש או חצץ, המתמלאים לתחתית. אם יש צורך בניקוי נוסף, ניתן להשתמש בחיידקים מיוחדים, אצות. אמצעי זהירות כזה אפילו יאפשר ניקוז המים המטוהרים לתוך המאגר..

תכונות של הבטון התחתון

לבטון את החלק התחתון של המכל הספיגהכיצד בונים את תחתית מיכל ספיגה העשוי מטבעות בטון? חלק זה של העבודה חייב להיעשות בזהירות, שכן היעדר דליפות יהיה תלוי בו בעתיד..

“כרית” היא מבנה רב שכבתי:

 • אבן כתוש (15-20 ס”מ);
 • חול (10-15 ס”מ);
 • מילוי באיטום.

לביטון:

 1. פוליאתילן מתפתח.
 2. רשת פלדה מונחת.
 3. המגהץ מתבצע (10-15 ס”מ).
 4. לאחר ריפוי (באופן אידיאלי 28 ימים בחוץ, או פחות אם משתמשים בטיפול כימי או בחום).

עומק המיקום: בחירת האפשרות הטובה ביותר

עומק ההתקנה של טבעות בטון

עומק של בור ספיגה עשוי טבעות בטון צריך לקחת בחשבון גורמים כאלה:

 1. תבליט האזור בו מתבצעת ההתקנה. זרימת הקולחים חייבת להיות בזווית. אם אין מספיק שיפוע כדי לעמוד בתנאי זה, יהיה צורך להעמיק את הבור מהמתוכנן במקור. או שתצטרך להשתמש במשאבה מיוחדת, שתייקר את עלות הפרויקט ותיצור אי נוחות נוספת.
 2. עומק הקפאת האדמה בחורף. אם אי אפשר למקם את בור הספיגה תוך התחשבות בדרישה זו, יש ליישם בידוד נוסף באמצעות קופסה חיצונית מיוחדת, למשל, עם פירורי קצף. אסור להקפיא את תכולת המיכלים.
 3. מפלס מי תהום. למרות הניקיון, יש צורך לדאוג למיקום מיכל הספיגה באופן שיש מרחק למי התהום. מי תהום במיכל ספיגה מטבעות בטון עלולים לגרום להצפות, להפרה של אטימות המבנה. מערכת ניקוז הטבעת תעזור להתמודד עם המצב..

המלצות מומחים

על מנת שהעבודה תתקדם במהירות וכדי להימנע מטעויות במהלך תהליך הבנייה, מומלץ לאמץ את ההמלצות הבאות:

 1. אם חפירת הבור מתבצעת באופן ידני, מומלץ לערב לפחות שני אנשים (הראשון חופר, והשני מרים את הקרקע שנחפרה כלפי מעלה בעזרת כננת ודלי).
 2. יש לארגן גישה ללא הפרעה של ציוד לאתר הבנייה.
 3. עדיף לחפור בור ולהכין משטח בטון מראש, לפני מסירת טבעות הבטון לאתר. במקרה זה, פריקת המכונה תתרחש במקביל להתקנת המכל הספיגה..
 4. על משקעי הביוב מטבעות בטון להיות תפרים אטומים כדי למנוע חדירת ביוב לאדמה ולגופי המים.
 5. בנוסף, מומלץ להטביע את הטבעות מבפנים..

התקנת טבעותבניית בית פרטי בהיעדר מערכת ביוב ריכוזית דורשת פתרון לנושא על ידי ארגון מיכל ספיגה. אחת האפשרויות הטובות ביותר היא להשתמש בטבעות בטון.

בניית בור ספיגה מטבעות בטון – וידאו

Previous Post
Nyírlé – a természetes ital előnyei és ártalmai
Next Post
Η ντομάτα Pink Flamingo ανήκει στις ποικιλίες υψηλής απόδοσης, κάτι που ερωτεύτηκαν οι κάτοικοι του καλοκαιριού.