15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

למה אתה צריך תקע חכם וכיצד להשתמש בו

שקע חכם שקע חשמל רגיל ממלא את כל הפקודות ללא יומרות – הוא מחבר מנורת שולחן, שואב אבק ומטעין את הסוללה. לעומת זאת, שקע חכם (שקע חכם או – למתקדמים יותר – שקע חכם) מאפשר לעצמו לתכנת. היא מסוגלת לבצע פקודות הניתנות מרחוק ממכשיר חיצוני מתאים – סמארטפון, מחשב נייד, טאבלט.

כיצד פועל תקע חכם

תקע חכם בפעולה קודם כל, בשביל מה יש שקעים חכמים? מכשירים ואלקטרוניקה מצוידים תמיד במתג מכני או אלקטרוני. למתג המכני במכשיר (מתג מתג) יש שני מצבים – “מופעל” ו”כבוי “, אשר משתנים פיזית על ידי המשתמש.

המתג האלקטרוני מתפקד אחרת. הוא כולל בלוק שיכול להעביר את המכשיר למיקום הרצוי באמצעות חיבור רשת. לפיכך, לא משנה מה קרה בעת הלחיצה האחרונה על הכפתור, המצב החדש של המכשיר ישתנה למצב הרצוי. לשם כך, להתקן המתג האלקטרוני יש כרטיס זיכרון מיוחד, שאיתו נשמר המצב הקודם של המכשיר. זיכרון הלוח המודפס “זוכר” את המצב הקודם ומשווה אותו עם המצב שצוין. בהתבסס על תוצאות השוואה כזו, היא נוקטת בפעולה הדרושה.

כאשר המכשיר מנותק מהרשת, הזיכרון מתאפס לאפס. לכן, לחיצה ראשונה בעת הפעלת המשמעות היא מצב המכשיר, שהוגדר על ידי המשתמש כברירת מחדל..

פעולת תקע חכםמהו תקע חכם? הוא מאפשר לך להגדיר את המצב הנדרש של המכשיר בלחיצה / קליק אחד, מבלי לדרוש ממנו לנתק אותו פיזית מרשת החשמל. במקרה זה, גאדג’ט הבקרה עצמו יכול להיות ממוקם רחוק מהמיקום של המכשיר עליו הוא שולט..

שידור אותות מתבצע אך ורק באמצעות Wi-Fi, כך שהשקע החכם לא יפעל באזור הגישה הלא יציבה לרשת..

כיצד פועל שקע חכם?

מבט כללי על המתג האלקטרוני

שקע חכם מורכב מהאלמנטים הבאים:

 1. מקלט ששולט בכוח חיצוני.
 2. רכזת חכמה הקובעת את מקור אות הבקרה.
 3. תא סוללה (לתקעים חכמים עם צריכת חשמל נמוכה) או ממיר זרם (לסוגים אחרים של תקעים חכמים).
 4. קבוצת קשר הכוללת סוג אחד או יותר של מחברים חיצוניים.
 5. בית פלסטיק עם מחברים ותוויות מידע.
 6. מחברים.

שים לב שבניגוד לשקעים מחוברים מכנית סטנדרטית, התקנים אלה דורשים כוח חיצוני. לכן, למרות שצריכת החשמל לשקעים חכמים קטנה, הם עדיין פורקים לאורך זמן. זה קורה כאשר המכשיר חוזר על אותות מהמרכז לעתים קרובות במיוחד..

מכלול שקעים חכםרשתות מודרניות הן אוסף של תאים שאינם תלויים זה בזה, כך שהמכשירים החכמים עצמם פועלים כמשחזרים רשת. כתוצאה מכך, טווח הרכזות החכמות גדל. בדרך זו, תקעים חכמים משפרים את הרשת הכוללת של הרכזת בכך שהם מתנהגים כמשחזרים של רשתות.

רשת הרשת תהיה עמידה משמעותית במידה והתקעים החכמים יופצו באופן שווה בכל אזור השירות. אז צריכת האנרגיה להעברת אות הבקרה וההסתברות לטעויות במהלך שידורו יפחתו.

תכונות של בחירת שקע חכם

חיבור תקע חכם לחיבור חכםכיצד פועל תקע חכם? קודם כל, נודע נחיצות השימוש במכשיר. לדוגמה, אם לרוב המכשירים הקיימים במקום (מזגנים, מאווררים, תנורים וכו ‘) אין את האפשרות המתאימה, אין טעם לרכוש שקע חכם כלל.

אתה יכול לבדוק את זה? ישנן מספר דרכים פשוטות:

 1. קרא בעיון את ההוראות.
 2. בדוק את ציוד היחידה באמצעות תקע חכם.
 3. בקש מסייע מכירות להפעיל מרחוק את המכשיר ישירות בחנות (סופרמרקטים מיוחדים המכבדים את עצמם תמיד מצוידים בשקעים חכמים).

בשלב הבא נבחרים מקומות מתאימים להתקנת המכשיר. הם לא צריכים להיות באזורים “מתים” שקשה להגיע אליהם לאות הבקרה. הדבר חשוב במיוחד אם הבית ממוקם באזור עם אינטרנט חלש או לא יציב..

מבט כללי על המכיילרוב גדלי המכשירים הניתנים לתכנות ביתי תואמים תקע חכם. לכן תחילה תחבר שקע חשמל רגיל לתקע החכם, ורק אחר כך לשקע החכם..

התקנת אזור של תקע חכם היא קריטית להבטחת בטיחות הבית, שכן חיישני תנועה יכולים לזהות את העובדה של חדירה לחלל אסור, אך לא להעביר אות למטרה המיועדת שלו..

רצף התקנה ויישום

הגדרת שקע חכםכיצד לחבר תקע חכם? ראשית, בדוק את תאימות היישום שלה למכשיר. אתה צריך לכבות אותו ולהפעיל אותו שוב. אם המכשיר אינו נדלק אוטומטית, אז, אבוי, הוא לא יפעל עם שקע חכם..

למרבה המזל, בעיות כאלה הופכות פחות ופחות שכיחות. רשימת דגמי המכשירים החכמים הנשלטים באמצעות אפליקציית סמארטפון או דרך האינטרנט הולכת וגדלה. חלק מהמכשירים מאפשרים גם שליטה קולית.

על מנת להשתמש בשקע חכם (בחדרים בהם יש כבר גישה לאינטרנט קווי או ל- Wi-Fi), עליך לבצע את רצף הפעולות הבא:

 1. הורד את האפליקציה הנדרשת למכשיר אנדרואיד או iOS (שם האפליקציה מצוין במדריך למשתמש).
 2. צור חשבון באמצעות האפשרות “הוסף מכשיר”.
 3. סרוק את קוד ה- QR שמופיע על המסך.
 4. הגדר שקע חכם על ידי יישום תרשים החיבור המצוין במדריך. נוריות המתג בלוח המכשיר יידלקו כאשר תצורתן תקינה.
 5. לאחר זמן מה, אחד האינדיקטורים יהבהב: המשמעות היא ששקע החכם מוכן לשימוש.
 6. לחץ על לחצן הבקרה והחזק אותו עד שהשקע החכם יקלוט את אות ה- Wi-Fi. כאשר זה קורה, המחוון יפסיק להבהב..

כעת תוכל לחבר את המכשיר שברצונך לשלוט בו. לשם כך יש להשתמש בתקע חכם. מעת לעת כדאי לבדוק את הפונקציונליות של השקע החכם באמצעות מכייל.

יש לגודל התקע החכם כך שיתאים לתקע החכם.

למה צריך שקע חכם בבית – וידאו

Previous Post
Nyírlé – a természetes ital előnyei és ártalmai
Next Post
Η ντομάτα Pink Flamingo ανήκει στις ποικιλίες υψηλής απόδοσης, κάτι που ερωτεύτηκαν οι κάτοικοι του καλοκαιριού.