15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

איך להמשיך להניח שליו בבית?

שמירה על תרנגולות שליו חקלאי עופות מתחילים שחושבים על גידול שליו לעתים קרובות שואלים את השאלה: “כיצד להמשיך להניח שליו בבית, וכמה זמן ייקח לביצים התזונתיות הראשונות להופיע על השולחן?”

גזרי שליו מבויתים נבדלים מאבותיהם הפראיים בגודלם ובהגדלת ייצור הביצים, אך יחד עם זאת הם שמרו באופן מלא על בגרות מוקדמת שיא של עופות..

קצב הגידול תלוי בגזע הספציפי, אך רוב שליוצי הביצים מוכנים להיכנס לבגרות בגיל חודש וחצי..

כשהשלו מתחיל לעוף?

כבר בגיל חודשיים, השליו מתחילים למהר מאיזה גיל מתחילים לעוף שליו? אם החיות הצעירות מתחלקות בזמן לפי מין, הציפורים ניתנות בטיפול טוב ותזונה מלאה, ואז מחודשיים הנקבות במלוא העוצמה מספקות מוצרי ביצים בריאים וטעימים לשולחן האיכר של העופות..

בעת שתילת שליו ביתי, עליך לדעת כי כל הציפורים נותנות את אותם מוצרים איכותיים. אך עוצמת ומשך תקופת ייצור הביצים תלויה ישירות בבחירת הגזע. שליויי בשר גדולים עפים 30-40% פחות מאשר ביצים. בנוסף, אין לצפות לתשואה ארוכה מגזעי בשר, בעוד ששכבות ילידות טבעיות אינן מואטות לאורך כל השנה..

כמה ביצים יכולה שליו להביא?

כמה ביצים מטילה שליו ביום? תרנגולות מטילות מגזעי ביצים למשך שנה מסוגלות לספק לחקלאי עופות שלוש מאות ביצים תזונתיות, שאינן מושפעות מהגורם הסיבתי של סלמונלוזיס, אינן גורמות לאלרגיות ומומלצות אפילו לתינוקות. אם תחשיב סכום זה מחדש ליום אחד, הנתון ייראה דל, אולם עם בעלי חיים של יותר מעשר ציפורים, המשפחה הממוצעת לא תישאר ללא ביצי שליו..

אך מה יקרה, לאחר שהפך לבעלים של עדר שליו, חקלאי העופות יראה שהחיובים שלו אינם מוטלים, או שמספר הביצים שהובאו רחוק מהמתוכנן? יכולות להיות מספר סיבות מדוע שליו אינם ממהרים או אינם עומדים במלואם בציפיותיהם של אנשים, אך כולם טמונים במאפיינים השמורים והאכילה של הציפור..

טעויות בהאכלה וטיפול – גורמים לירידה בייצור הביצים

הבסיס לייצור ביצים טוב הוא תזונה שנבחרה היטב המסוגלת לתמוך בגוף התרנגולת המטילה, למנוע ממנה להידלדל בטרם עת ולהבטיח את איכות הביציות הנכונה..

שואלים את השאלה: “מדוע השליו אינם ממהרים?”.

ייצור הביצים פוחת אם הציפור אינה ניזונה כראוימגדלי שליו מנוסים אומרים כי הבחירה הטובה ביותר היא הזנה מאוזנת המכילה את כל הדרוש לצמיחה וייצור ביצים. הם לוקחים בחשבון את כל צרכי הציפורים בחלבון, שומנים, פחמימות, יסודות קורט וויטמינים. אם האיזון מופרע מסיבה כלשהי, למשל, הרכב התערובת משתנה, הציפור מועברת למרעה או להיפך, בסתיו, לכלוב, הדבר ישפיע בהכרח על מספר הביצים.

לאחר שינוי חד בתזונה, ייצור הביצים חוזר לאחר מספר שבועות, אך עדיף לא לאפשר זאת, במיוחד מכיוון שקל יותר לעקוב אחר התגובה להזנה שהוכנסה בהדרגה ולנקוט בפעולה בזמן..

כאשר שליו מתחילים להניח, מכינים להם מזון תוך התחשבות בצרכי הגוף הגוברים ומוגשים טריים בלבד. בליעה של הזנות לא מאוזנות או באיכות נמוכה עלולה לגרום לתגובות הבלתי צפויות ביותר ולתסמינים מדאיגים..

שליו בתוך ציפורית קיצית על הדשאמחסור בסידן מוביל לשבירות קליפת הביצה. והיעדר קלוריות וחומרים מזינים מוביל לכך שהשלונים ממהרים ומבזבזים את כל כוחו. אם לא תנקוט באמצעים דחופים, במקרה הראשון, משפחת איכר העופות לא תמצא מספיק מוצרים, ובשני הציפור מאוימת בהידרדרות מהירה של הגוף..

איכות ירודה, מזון גס או מותסס מדי משפיע לרעה על מצב העיכול של ציפורים קטנות שנחלשות, חולות ומסרבות לשאת..

לפני שמירה על שליו הנחת בבית, הציפורים מוכנות לדיור מוגן מפני טיוטות ושינויים פתאומיים בטמפרטורה. לרוע המזל, חקלאים עופות טירונים רבים מקבלים פחות ביצים רק בגלל העיצוב הלא כללי של הכלובים או המקום הנבחר עבורם. כניסה לטיוטה, שליו עלולים לאבד נוצות ולחלות לעתים קרובות יותר..

לאחר שבחרו חדר המתאים לשלונים, הם מנסים לשים את הכלובים במקום קבוע כדי שלא יפריעו להם יותר. כל התערבות בחיים, בין אם זה הובלת דירה או מעבר דירה לשכנים חדשים, גורמת לחרדות בשכבות. זה גם משפיע לרעה על מספר הביציות שניתן..

שמירת שליו בכלובהסיבות מדוע שליו אינן עפות כוללות את החזקתן בחדר לח מדי ולא מאוורר, כמו גם בכלובים בהם הציפור צפופה מדי. עם זאת, יובש מוגזם של האוויר, מחסור במי שתייה, שמירה על חום או קור הם סיבה שליו לסרב לתת ביצים..

חקלאי העופות צריכים לזכור שכל הפרה של תנאי המעצר גוררת הידרדרות ברווחת השליו, וזה לא נכון לצפות לייצור ביצים טוב מציפור נחלשת או חולה.!

הירידה הטבעית בייצור הביצים בציפורים מגזעי ביצים מתרחשת בהדרגה עד גיל שנה. בהכרת תכונה זו, עליך להכין דור חדש של שכבות מראש..ייצור ביצי שליו יורד בגיל 12 חודשים

כיצד לשמור ולהגדיל את ייצור הביצים בשליו?

כדי לא לייסר את השאלה: “מדוע השליו אינם ממהרים?”

  1. בממוצע, שטח שליו אחד צריך להיות לפחות 180 סנטימטר.
  2. לעופות צריכה להיות גישה נוחה להאכילים ולשתיינים.
  3. טמפרטורת הבית נשמרת על 20-22 מעלות צלזיוס.
  4. לחות האוויר האופטימלית היא 60-70% עם אוורור חובה.
  5. שעות היום לשכבות הן 16-18 שעות, בלילה השרירים נותרים עם אור עמום בתורנות.
  6. כלובים מנוקים היטב מדי יום, כולל חיטוי מזינים, שתיינים ומגשי זבל.

מזון לשכבות כולל חלבונים צמחיים ובעלי חיים, ויטמינים ומינרלים. אם אתה יודע ופעל לפי הכללים הקובעים כיצד להמשיך להניח שליו בבית, לא יהיו בעיות עם סירוב הציפור להטיל או ירידה חדה במספר הביצים.

החזקת שליו בבית – וידאו

Previous Post
Az újszülött borjak diszpepsziája
Next Post
Ασφαλής βιομυκητοκτόνος φυτοσπορίνη-Μ για φυτοπροστασία