15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד להשתמש באובוסקופ לבדיקת ביצי בוקע

כיצד להשתמש באובוסקופ האובוסקופ משמש לבדיקת הביצים בכל שלבי הבקיעה. בהתאם לסוג הציפור, הם נבדקים בתדרים שונים. כיצד להשתמש באובוסקופ להפריד ביצים עם פגמים מראש ולבחור מיד את הדגימות הטובות ביותר?

דגימה זו נחוצה כדי להשיג את אחוז הבקיעה המקסימלי מהביצים המוגדרות בחממה. כדאי ללמוד ביתר פירוט מהו אובוסקופ וכיצד להשתמש בו.?

כיצד עובד אובוסקופ

בדיקת ביצה באובוסקופ עקרון הפעולה של המכשיר הוא פשוט ביותר – אור בהיר זורח מבעד לביצה, אשר קבוע מראש בהפסקה מיוחדת, ומאפשר לך להעריך את מידת התאמתו להבקע נוסף בחממה או תרנגולת. זה גם מאפשר לראות באיזה שלב התפתחות ספציפי העובר ועד כמה זמן אפשר לצפות לבקיעה. לאובוסקופ יש דיוק גבוה, ולכן הוא הכרחי במשק הבית.

עבור האוסקופ, הבחירה הנכונה של המנורה חשובה ביותר..

אין לחמם יותר מדי את הביצים, שכן אחרת העוברים עלולים למות בקלות עקב עליית הטמפרטורה. רצוי להשתמש במנורות חסכוניות, יש להן פליטת חום נמוכה, אך הן נותנות מספיק אור כדי שהמכשיר יעבוד. חלק מהאובוסקופים מצוידים בחורי אוורור נוספים להפחתת קצב החימום של הביצים הנבדקות..

סוגי אובוסקופים

אובוסקופים שונים. ישנם כללים הקובעים כיצד להשתמש באובוסקופ מדגם מסוים. הם מסתגלים לסיטואציה ומאפשרים לך לבדוק ביצה אחת בכל פעם ובאצווה שלמה.

ניתן לחלק אותם לסוגים הבאים:

  1. אֲנָכִי. סוג האובוסקופ הפופולרי והמעשי ביותר. לגוף המכשיר יש צורה אנכית, והמנורה ממוקמת בתחתית. כל שעליך לעשות הוא לשים את הביצים על גבי המכשיר, אין צורך יותר במגעים. בהתאם לדגם, האובוסקופ יכול לזרוח בו זמנית עד תריסר ביצים.אובוסקופ אנכי
  2. אופקי. אפשרות קצת פחות נוחה המאפשרת לבדוק לא יותר מביצה אחת בכל פעם. מקור האור ממוקם בתחתית הבית ומכוון כלפי מעלה. במקרה זה, החור להעברה ממוקם בצד, מה שמונע מהביצים להתחמם יתר על המידה, מכיוון שהאור מופנה כלפי מעלה ואין מגע ישיר איתו. אובוסקופים כאלה נעשים לרוב בעבודת יד, אך עליך לדעת כי אפשרות זו מסוכנת באש אם אתה משתמש בחומרים דליקים..אובוסקופ אופקי
  3. פַּטִישׁ הַיָם. מכשיר זה ממש דומה מאוד לפטיש בצורתו. היתרון העיקרי שלה הוא היכולת לעבוד מתוך סוללה או סוללות נטענות, ולא מרשת, כפי שקורה באפשרויות הקודמות. חשוב מאוד לבחור את פלט האור הנכון מכיוון שאובוסקופ הפטיש יכול להתחמם יתר על המידה של הביצה ולקלקל אותה. כמו כן, בעת בדיקה, לא ניתן לקבל ביצים מהמגש, מה שמקטין את הסיכוי לנזק.אובוסקופ פטיש

התעשייה משתמשת באובוסקופים אנכיים מיוחדים. למעשה, מדובר בטבלאות לאובוסקופיה, בהן ניתן להניח מגש שלם בבת אחת ולהאיר בו את כל הביצים בו זמנית..

אופן השימוש באובוסקופ

אובוסקופיה של ביציםביציות לבדיקת אובוס למיני ציפורים שונים אינה שונה. ההבדל היחיד הוא זמן הבדיקה.

המרווח האופטימלי לבדיקת ביצי עוף הוא 4-5 ימים לגזעים רגילים ו- 5-6 ימים לגזעי בקר. כבר ביום הרביעי, כלי הדם, כמו גם הצל של העובר, צריכים להיות גלויים בביצה. בבדיקה השנייה של הביצים באובוסקופ ניתן יהיה להבחין באלנטואיס – איבר הנשימה של העובר. מבפנים, הוא מכסה את כל פני הקליפה ונסגר בקצה חד. העובר ברגע זה כבר הופך להיות גדול למדי, בעוד שהוא מסתבך בצפיפות בכלי דם.

בדיקת ביצי אווז באובוסקופ מתבצעת בשתי שקיפות: ביום ה -8 וה -14. בניתוח הראשון, החוטים של כלי הדם צריכים להיות גלויים בבירור, ובמהלך השני – העובר עצמו.

ביצי ברווז נבדקות שלוש פעמים: בימים 8, 21 ו -25. במקרה הראשון, רק רשת כלי הדם צריכה להיות גלויה, ביום ה -21 העובר הופך להיות מורגש, וב -25 הוא כבר יתגבש היטב.

ביצי טורקיה נבדקות גם שלוש פעמים:

  1. הראשון הוא כאשר הוא ממוקם בחממה..
  2. השני ביום השמיני – העובר ורשת הדם כבר אמורים להיות גלויים;
  3. התאורה השלישית מתבצעת ביום 25-26. הביצה צריכה להיות כהה באופן אחיד, מה שיעיד על עובר מפותח לחלוטין.

להלן אופן השימוש באובוסקופ למחיקת ביצים חסרות..

אין להטיל ביצים לדגירה שיש להן נזק חיצוני לקליפה, או כתם כהה ליד קצה בוטה..

כמו כן, החלמון צריך לנוע בצורה חלקה בעת הפיכת הביצה, מבלי לגעת בקליפת הקליפה. כאשר יש פער על הביצה, לא אמורות להיות נקודות, פסים המעידים על סדקים.

אובוסקופיה מאפשרת בחירה מוקדמת של החומר הטוב ביותר על ידי דחיית ביצים לא מתאימות. על ידי שימוש באובוסקופ לבדיקת ביצים, ניתן להגדיל באופן משמעותי את התפוקה של החממה. כעת, ללא הליך זה, לא ניתן עוד לעסוק בריבוי ציפורים יעיל, שכן הוא מאפשר לראות פתולוגיות שאינן ניתנות לזיהוי באמצעות בדיקה ויזואלית פשוטה..

בדיקת ביצים בעזרת אובוסקופ – סרטון

Previous Post
Az újszülött borjak diszpepsziája
Next Post
Ασφαλής βιομυκητοκτόνος φυτοσπορίνη-Μ για φυτοπροστασία