15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

יין ענבי איזבלה: מתכון למשקה מעולה

מתכון יין ענבים איזבלה יין עשוי מענבי איזבלה, שהמתכון שלו דורש מיומנויות, ידע, טכנולוגיית ייצור מדויקת, יוסיף לאוסף המרתף הביתי. תוך שמירה על תנאים אופטימליים, אלכוהול ידהים את גורמי הטעם עם טעמו, טבעיותו המושלמת ויהפוך למשקה האהוב על כל המשפחה..

הכנת חומרי גלם ובחירת מלאי

ענבי איזבלה ענב איזבלה הוא זן מצוין לייצור יין. הוא גדל במיוחד למטרות טכניות לייצור מיץ ומשקאות אלכוהוליים. הקטיף מתחיל באופן מסורתי בתחילת אוקטובר לפני הכפור הראשון. יש להשאיר את הפירות שנאספו לשכב במשך מספר ימים. זה יהפוך אותם למתוקים יותר ויעניק ליין תוצרת בית בעתיד מתוק ובהיר יותר..

לאחר מיון הענבים בקפידה, נפטרים מדגמים בשלים, ירוקים, כמו גם מקולקלים המושפעים ממחלות פטרייתיות..

לא מומלץ לשטוף את הפירות, כיוון שהעור מכיל מיקרואורגניזמים מועילים רבים ושמרים טבעיים שיסייעו להאיץ את תהליך התסיסה. אם הגרגרים מלכלכים מאוד, ניתן לנגב אותם בעזרת מטלית רכה.

בעת בחירת כלים וכלים, העדיפו מכשירים העשויים אמייל, זכוכית, עץ, נירוסטה. המיכל המוצלח ביותר להכנת יין הוא בקבוקי זכוכית בנפח 5 ו -10 ליטר, אותם יש לכבס היטב, לעקר ולייבש..

חל איסור להשתמש בכלי בישול מאלומיניום, נחושת וברזל, על מנת להימנע מחמצון..

המתכון להכנת יין מענבי איזבלה דורש השגחה מתמדת. זה יאפשר לך להגיב בזמן על כל הסטיות ולתקן במהירות את המצב..

יין ביתי מענבי איזבלה, מתכון

מתכון יין ענבים תוצרת בית איזבלהיידרש הרבה סבלנות ומאמצים להשיג יין משובח מענבי איזבלה בבית. תהליך הייצור מורכב מכמה שלבים הדורשים שליטה מתמדת וזהירה..

הכנת מיץ ענבים

מיץ ענבים סחוט טרי

שלב אחר שלב הכנה לשלב התסיסה העיקרי:

 1. מועכים את הענבים בידיים. התוצאה היא מסת ברי הטרוגנית – עיסה.
 2. השאירו את התערובת המתקבלת להזרקה.
 3. לאחר 2-3 שעות מסננים את המסה במסננת לקבלת עקביות הומוגנית ומוציאים את העוגה.

בעת ריסוק הפרי, השתדלו לא לפגוע בזרעים. הם מכילים טאנינים המעניקים למשקה מרירות..

הכנת ווארט

הכנת וורטבהתאם לאזור בו גדלים ענבי הענבים, המיץ עשוי להיות חומצי. האינדיקטור האופטימלי שלה הוא 4-6 גרם / ליטר. אבל אפילו במיץ של פירות יער בשלים, תכולת החומצה הזו יכולה להגיע ל-12-15 גרם / ליטר..

לא כל יינן יוכל לקבוע את חומציותו, שכן הדבר דורש מכשיר מיוחד למדידת ה- pH. לכן, יהיה עליך להסתמך רק על העדפות הטעם שלך. אם בעת הטעימה של המיץ הוא עוקץ את הלשון או מפחית את עצמות הלחיים, עדיף לדלל 20-500 מ”ל מים לליטר מיץ אחד. העיקר לא להגזים עם המינון, שכן החומציות תפחת עוד יותר בתוספת ממתיק..

במתכונים, רשימת המרכיבים מציינת את כמות הסוכר המשוערת, והכמות המדויקת תלויה במתיקות הענבים ובסוג המשקה. על פי היחס הקלאסי, 100-150 גרם סוכר נדרשים לליטר מיץ אחד.

יש לחלק את המבוא שלה למספר חלקים. הוסף רק 50% מכמות הממתיק המתוכננת לערב.

לאחר נורמליזציה של חומציות והוספת סוכר, המשך מיד לשלב הבא של הייצור – תסיסה.

באותו אופן מייצרים יין בבית מאשחר ים, שזיפים.

תהליך תסיסה

תסיסה של יין ענביםתסיסה היא תהליך ביוכימי של הפיכת וורט פירות למוצרים אלכוהוליים בהשפעת קומפלקס של שמרי יין, מה שמוביל לפירוק של פחמימות לאתיל אלכוהול, פחמן דו חמצני וליצירת תוצרי לוואי ותוצרי לוואי..

כדי לתסוס ללא בעיות, עליך לעקוב אחר ההוראות המפורטות שלב אחר שלב:

 1. מלא את הבקבוק המוכן ב wort עד 2/3 מהנפח.
 2. שמור על אטימות, אחרת, כאשר זמין חמצן, נוצרת חומצה אצטית במקום יין. שים חותם מים או כפפה עם פנצ’רים באצבעות על צוואר המיכל. ניתן לאטום את בסיס הבקבוק בפלסטלינה לבטיחות רבה יותר..
 3. מניחים את המיכל עם הווארט בחדר עם טמפרטורה של 16 עד 22 מעלות.
 4. לאחר 4-5 ימים מוסיפים סוכר, כ- 20% מהכמות הכוללת שלו. לשם כך מסירים את התריס ויוצקים 500 מ”ל מהרכב לקערה נפרדת וממיסים בו את הסוכר. הסירופ שהתברר כי נשלח בחזרה אל הווארט.
 5. לאחר 5 ימים מוסיפים את כמות הסוכר הנותרת תוך התייחסות לאותה טכנולוגיית הוספה.
 6. על פי מתכון היין של איזבלה, התסיסה יכולה להימשך 35 עד 70 ימים. האות על סיום התהליך יהיה כפפה מנופחת, עצירה של התפתחות גזים בחותם המים, בירור יין ושכבת משקעים עבה בתחתית.
 7. היין הצעיר שהתקבל נשפך בזהירות לכלי אחר ללא שאריות.

שיפור מאפייני הטעם, הזדקנות

יישון יין ענביםניתן לייצב את טעם המשקה שהתקבל בהתאם להעדפותיכם. לדוגמה, אם היין חמוץ מאוד, ניתן להוסיף עוד סוכר. בעשרת הימים הראשונים התקן חותם מים ובסיום התהליך נפטר מהרכב המשקעים וסתום אותו. ממלאים את המיכל ביין עד הסוף כך שלא יהיה מגע עם אוויר.

כדי להגביר את חוזק המשקה, הוסיפו מעט וודקה (2-15% מהסך הכל).

כדי לשפר את טעם המשקה, יש צורך בחשיפה ארוכה. בשלב ההבשלה, עליך לסגור היטב את המיכלים עם יין ולשים אותם בחדר בטמפרטורה של 6 עד 16 מעלות מעל האפס. תקופת האינפוזיה המינימלית היא 3 חודשים. במהלך תקופה זו, מדי פעם (בממוצע אחת ל-10-15 ימים) יוצקים את היין עם קש לתוך בקבוק אחר, מבלי לגעת במשקע..

אריזת בקבוקים

לאחר 3-6 חודשי התיישנות, ניתן לארוז את היין הביתי המוגמר מענבי איזבלה בבקבוקים נוחים קטנים ולחתום עם פקק. המתכון ליין ביתי מענבי איזבלה יאפשר לכם לשתות משקה בעוצמה של 9-12%.

הכנת יין משני מעוגה

עוגה להכנת יין משניעוגת נפט נחשבת פסולת, אך ייננים מנוסים משתמשים בה לייצור מוצר משני. המשקה נבדל בצבעו הבולט, טעמו העשיר ולא סביר שיהפוך לחביבי חובבי המשקאות האלכוהוליים הקלים..

רכיבי המשקה המשני:

 • 6 ליטר עוגה;
 • 1 ק”ג סוכר;
 • 1 ליטר מים.

טכנולוגיית יצירת אלכוהול:

 1. מערבבים סוכר עם מים ומחכים עד שהוא נמס לגמרי.
 2. יוצקים את הסירופ שהתקבל לעוגה, מערבבים היטב, מתקינים חותם מים או כפפה. תהליך התסיסה, כמו זה של המשקה העיקרי, ישתנה בין 1 ל -3 חודשים.
 3. מסננים את הרכב, יוצקים לבקבוקים ושולחים אותו למשך 6 חודשים בחדר קר להזדקנות.

יש להתחיל בייצור של מוצר משני במקביל ליין הראשוני, שכן העוגה עלולה בסופו של דבר לאבד את טריותה ולהיות בלתי מתאימה לעיבוד נוסף..

בעיות אפשריות

יין בעל ריח רעבעת הכנת יין, עליך לקחת בחשבון את כל הניואנסים וההמלצות על מנת לסיים משקה אלכוהולי מעולה..

אך אם לא מתמלאים אחר המתכון המדויק ליין מענבי איזבלה, עלולות להתעורר הבעיות הבאות:

 1. משך התסיסה גבוה מהרגיל. מבעבעים של נוזלים ויצירת בועות על פני השטח לא מפסיקים גם לאחר תום התקופה המקסימלית. הבעיה נובעת מאי עמידה בפרופורציות בעת הכנת הווארט. אם אתה חושף יתר על המידה את היין בשלב התסיסה, הוא ירכוש טעם מר..
 2. ריח טחוב. מופיע במקרה של הכנה לא נכונה של פירות יער, סביר להניח שפרי מקולקל נכנס לעיסה. כמו כן, הריח יכול לסמן תסיסה לא שלמה. כדי לתקן את הטעם, הניחו את המשקה בחדר חמים והמתינו עד שהתהליך יתחדש..
 3. טעם מימי. מתרחש אם בשלב של הכנת הווארט אתה מגזים בעת נורמליזציה של חומציות במים.
 4. טעם מר. זה אופייני ליין שחושף יתר במהלך התסיסה. אתה יכול לתקן את המצב על ידי ערבוב המשקה שהתקבל עם יין קינוח..

כדי לא להיות בן ערובה לבעיה בלתי ניתנת לתיקון, חשוב לשמור על שליטה בכל תהליכי הכנת היין מענבי איזבלה..

כללי אחסון יין

אחסון יין ענביםשחזור מתכון היין של איזבלה הוא חצי מהקרב. אתה אמור להיות מסוגל לשמור אותו. העיקר כאן הוא ליצור תנאים מסוימים, הכוללים טמפרטורה, לחות, שתיקה, חושך, סידור אופקי. היין חייב להישאר במנוחה, כך שהוא יחשוף את הניואנסים העדינים של ארומה וזר..

כללי אחסון יין לשמירה על טעמו וניחוחו ללא תחרות:

 1. שמור על טמפרטורה אופטימלית. המצב הרגיל לאחסון מוצר יין אלכוהולי הוא 10-12 מעלות. בנוסף, הטמפרטורה חייבת להיות קבועה, התנודות שלה עלולות לקלקל את היין..
 2. הסתתר ממקורות אור. איכות יין הבית יכולה להיות מושפעת לרעה מאור השמש, מנורות פלורסנט.
 3. ארגן לחות רגילה. נתון זה צריך להיות בטווח של 65-80%. רמה מוגברת של לחות אינה מקובלת, מכיוון שהיא מעוררת את המראה של עובש.
 4. אל תפריע לאוסף ללא צורך. יין לא צריך להיות חשוף לרעידות, זעזועים, רעידות.

בכפוף לכללי האחסון, חיי המדף של יין הם 5 שנים.

כל חובב אלכוהול יוכל להכין יין ביתי מענבי איזבלה ולחוות את הארומה המעולה והטעם העשיר שלו. בהנחיית המתכון הפשוט הזה, המבצע את כל שלבי התהליך המשעשע, תוכל ליצור משקה שיתחרה באמת במוצרי יין מתוצרת מפעל..

יין ענבים איזבלה, מתכון שלב אחר שלב – סרטון

Previous Post
Fotó, amely leírja az otthoni adenium típusait és fajtáit
Next Post
Πώς να προσδιορίσετε τα νιτρικά άλατα στο καρπούζι;