15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

בית מעשנים אלקטרוסטטי מעושן חם וקר

בית מעשנים אלקטרוסטטי מעשן אלקטרוסטטי הוא כלי נוח למי שרוצה לקבל בשרים מעושנים טעימים וארומטיים תוך זמן קצר. ציוד זה מאפשר לכם להכין בשר מעושן, דגים, פירות ים תוך חצי שעה בלבד, ויחד עם זאת, הפינוק פשוט מדהים. אבל בבתי מעשנים אחרים זה עשוי לא לקחת שעות, אלא 2-3 ימים או יותר. מסיבה זו, כדאי לשקול את התכונות של ייצור עצמי של ציוד עישון אלקטרוסטטי..

בנושא: עשה זאת בעצמך מעשן מעושן קר!

עקרון הפעולה של המכשיר

העיקרון של בית המעשנים המעשן האלקטרוסטטי הוא מכשיר נוח לעישון מזון. במהלך העבודה, מוצרים מעובדים בעזרת עשן, ותחת השפעתו מתרחשים בשני סוגי תגובות בבשר – דנטורציה והידרוליזה. במהלך תהליך זה, אין השפעה של השדה האלקטרוסטטי.

אך עדיין, לפני שתמשיך בייצור המכשיר, כדאי לשים לב למאפיינים החשובים של עקרון זרימת העבודה:

 • במהלך פעולת המכשיר, עשן יוצא דרך הרשת;
 • הרשת נמצאת תחת השפעה של מתח DC גבוה. הדבר מושג על ידי חיבור הקוטב החיובי אליו;
 • אינדיקטור גדול לחוזק הנוכחי בוקע מהרשת;
 • תהליך העבודה של המעשנה תורם ליינון של עשן שנכנס לתא עם מזון.

איך להכין בית מעשנים

ישנם מספר סוגים של מכשירי בקרה אלקטרוסטטיים שניתן לבצע בבית:

 • שימוש בשנאי ישן מטלוויזיה;
 • באמצעות מנוע דו-פעילי ישן או סליל הצתה.

לכל מעשן אלקטרוסטטי לעישון קר וחם יש מעגל חשמלי שניתן להכין בקלות בבית.

בית מעשנים אלקטרוסטטי – תרשים ושרטוטים

תרשים פונקציונליכדי לייצר ציוד משלך למוצרי עישון, עליך להבין כיצד נראה המכשיר שלו. תרשים מיוחד של מעשן אלקטרוסטטי וציוריו מאפשר לך להבין היטב ממה מורכב המכשיר, מאילו אלמנטים חשובים יש לו.

ציור הרכבההתרשים הכללי של מכשיר אלקטרוסטטי מציג את כל המרכיבים העיקריים של הציוד, כלומר התנור, גופו יכול להיות עשוי בסיס מתכת, עץ או פלסטיק. מחולל מתח קבוע בהכרח בקרבתו..

מעשן אלקטרוסטטי במו ידיך חייב להיות בעל גוף חימום או מבער גז במכשיר, אלמנטים אלה נדרשים לחימום השבבים, מהם נוצר עשן בצפיפות וארומה הנדרשים.

במכשיר של מכשיר העישון האלקטרוסטטי, מאוורר מסופק בכדי לנשוף כמות מסוימת של אוויר, מה שימנע את הדלקת הנסורת. יש לצנן עשן רווי במים, ואז הוא נכנס לאזור התנור דרך המתקן.

חומרים נחוצים

דוד חשמלי ספירליבמכשיר של מעשן אלקטרוסטטי יש לצפות בממוצע של 20-30 קילוואט. למטרות אלה, נעשה שימוש בגנרטור במתח גבוה. ניתן לרכוש אלמנט זה מוכן או מיוצר בעצמכם..

ניתן ליצור מחולל מתח גבוה מהאלמנטים הבאים:

 1. יישום סליל ההצתה ומתג המכונה. בלוק המתח הגבוה, העשוי מאלמנטים אלה, הוא מעגל פשוט עם ספק כוח ומתג. הגנרטור, שנועד לקבוע פולסים, צריך להיות בתדר של 1-2 קילוהרץ, מחוון המתח של הרשת כולה צריך להיות 12 V. זה ידרוש בערך 1-2 A.
 2. ייצור משנאי קו. הפולסים המגיעים מהגנרטור מניעים את הטרנזיסטור. זה מאפשר להשיג כ 20-25 קילוואט של מתח קבוע. לייצור, גנרטור מסריקת טלוויזיה תהיה אופציה אידיאלית, הוא מייצר האצה טובה של חלקיקי עשן, כך שתהליך העישון מסתיים הרבה יותר מוקדם.

לאחר מכן תוכל להתחיל לבנות מחולל אדים. לשם כך מומלץ להשתמש במרכב עשוי פלטת ברזל יצוק או בתבנית בעלת בסיס אל חלד, בעלת קירות עבים ותחתית. יש לשפוך גרניט או אבן גיר על המשטח התחתון, השכבה חייבת להיות בעובי של 2-3 ס”מ. מותקן עליה גוף חימום.

ספירלה מאח או מגהץ יכולה לשמש כאלמנט חימום; היא חייבת להכיל טבעות בידוד עם בסיס קרמי. יש להתקין גיליון עם חורים מלמעלה, במראהו הוא צריך להיראות כמו מסננת. נשפכים עליה שכבת צ’יפס בגובה של עד 5 ס”מ.

על מנת להפיץ את העשן באופן שווה מומלץ להתקין מפזר מעל לשקע הארובה. משמשת צלחת מחוררת..

בנוסף לרשתות, אלקטרודות מסוג מחט קבועות. המיקום שלהם צריך להיות אחיד. יש לחבר אנודה לאזור הקרסים שעליהם מושעים בשר, דגים ומוצרים אחרים לעישון..

הרכבת יחידת המתח הגבוה

מכלול יחידת מתח גבוהמעשן אלקטרוסטטי מעושן קר חייב בהכרח להיות בעל יחידת מתח גבוה, שבגללה נוצרים מטענים חיוביים בעשן הנפלט. אבל המוצרים עצמם, התלויים על ווים, רוויים במטען שלילי. זה מאפשר לך להאיץ באופן משמעותי את תהליך העישון והרוויה בניחוחות בשר ודגים.

יחידת המתח הגבוה היא חלק ההרכבה המורכב ביותר בהתקן אלקטרוסטטי. הוא ממוקם באזור חדר העישון. ניתן לבצע רכיב זה ביד, לשם כך עליך לבצע את הפעולות הבאות:

 • הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לחתוך את הרשת;
 • מתלים מיוצרים;
 • מסגרות נעשות;
 • בסוף האטמים נחתכים ויוצרת הידית.

הרכבת המכשיר חייבת להיות ברצף קפדני. ההתקנה צריכה להתבצע רק על משטח שטוח..

ייצור מכשיר עישון אלקטרוסטטי אינו לוקח זמן רב, העיקר הוא לעקוב אחר כל הכללים וההמלצות החשובים. לייצור, אתה יכול להשתמש באלמנטים מאולתרים שיש כמעט לכולם בבית. אך עם זאת, ראשית עליך ללמוד בעיון את המאפיינים העיקריים של התהליך, כך שבעתיד לא יהיו קשיים ובעיות..

סרטון 4 חלקים על עישון אלקטרוסטטי

Previous Post
Szivattyú Vízöntő, eszköz, modellpaletta
Next Post
Αξιόπιστη προστασία των φυτών από παρασιτικά έντομα δισκία Inta-vira