15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

החזקת וגידול כבשים בבית

כבשים רועות כבשים גדלו כחיות משק בית במשך אלפי שנים. במקביל, בהתאם לגזע, מתבצעת גידול כבשים על מנת להשיג בשר, חלב, עור כבש וצמר איכותי וחם..

בתנאים של חצר אחורית אישית לא יהיה קשה לשמור על כבשים. בעלי חיים קשים וחסרי יומרות חולים לעתים רחוקות, הם פוריים למדי, בהשוואה לבקר, הם מבשילים מוקדם מאוד. יחד עם זאת, אין צורך בהנחות בנויות הון לכבשים:

  1. בקיץ הם מסתפקים במרגלות ואזורי מרעה..
  2. בחורף הם מוחזקים בכלא כבשים, שם הטמפרטורה מעט מעל האפס..

בעלי חיים גדלים היטב על מזון, מה שברור שאינו מספיק עבור מינים אחרים לענות על הצרכים הפיזיולוגיים. לכבשים, לעומת זאת, יש מספיק צמחייה כדי לגדול, לתת צמר ולעלות במשקל..כבשים בחצר בחורף

עם תשומת לב לבעלי חיים, גידול כבשים בבית ולמגדלי כבשים מתחילים לא תראה כמשימה מכבידה קשה. טיפול טוב, שמירה על כללי האחזקה והאכלה תביא בהכרח לפריון בשר גבוה בשנה הראשונה, קבלת חלב שומני טעים וצמר ביתי..

מאפיינים ביולוגיים של כבשים

כבשים מגודלות לבשר, צמר, חלבגזעי כבשים מודרניים לגידול בבית יכולים להראות פרודוקטיביות גבוהה מבחינת בשר, חלב וצמר. לרוב, תשומת הלב של מגדלי הכבשים נמשכת על ידי זנים עם פוריות גבוהה, עלייה מהירה במשקל, חוסר יומרות בולט ובריאות טובה. אך על מנת שבעלי החיים יראו את התוצאות הצפויות, יש לקחת בחשבון את צרכיהם ואת המאפיינים הביולוגיים של הכבשים..

בין בעלי החיים בחצר הכבשים מפורסמים בעדרם ושכחתם. לעתים קרובות מגדלי כבשים מתמודדים עם העובדה כי בעלי החיים שנותרו למרעה אינם יכולים למצוא את ביתם. לכן, כבשים ואילים מוציאים לאזורי ההליכה יחד עם עזים או פרות חכמות. במקרה זה, שווה כבשה אחת ללכת אחרי “המנהיג”, וכל העדר יגיע אליו..

כבשים עם כבשיםאורך החיים הממוצע של כבשה הוא 20 שנה. עם זאת, כששומרים כבשים בחצר פרטית, רק יצרנים ומלכות גזע יכולים לחיות עד 8 שנים. בעלי חיים צעירים שגדלו לבשר נשחטים עד גיל שנה, ואנשים בעלי אוריינטציה של צמר נשמרים בחווה עוד קצת.

אחד האינדיקטורים שלפיהם נשפטים היתרונות של גזע או של אדם בודד הוא מספר הכבשים בשנה ומספר הכבשים שהובאו..

לרוב, כבשים בגידול מייצרות צאצאים פעם בשנה בסוף החורף או בימי האביב הראשונים. ההריון נמשך כחמישה חודשים, כאשר לרוב הגזעים יש כבש אחד הוא הנורמה. אבל יש יוצאים מן הכלל..

לדוגמה, זן הכבשים של רומנוב, פופולרי בקרב מגדלי כבשים רוסים עקב לידה תכופה של כמה כבשים בבת אחת והיכולת לחתלתול פעמיים בשנה. תכונה זו של הגזע והתבגרותם המוקדמת של המין כולו מאפשרת לכם לפתח תוכנית עסקית מוצלחת ומהירה לחלוטין לגידול כבשים..

אילו תנאים זקוקים לבעלי חיים? איך לסדר את האכלה שלהם? כיצד להתחיל לגדל כבשים בבית למתחילים?

גידול כבשים בבית בקיץ

כבשה צעירהמרעה כבשים הוא הבסיס לפריון הגבוה שלהם. על ידי שלילת בעלי חיים מהאפשרות לצאת לטיול, מגדל כבשים יכול להפחית ברצינות את הרווח שלו. במקרה זה העלויות עולות:

  • להאכיל, שאוספו והכנתו מהווה כיום דאגה אנושית;
  • לציוד הנחות ומקלטים לכבשים.

אם אין מרעה מתאים ליד החצר, הכבשים מסודרות עם אזורי הליכה, המקיפים את החלקות במגנים. לאחר התרוקנות כיסוי הדשא, העדר מועבר לשטח השכן. מכיוון שכבשים יכולות לנשוך את הדשא נמוך יותר מעזים או פרות, אפילו במקומות הכי נדירים, הם מוצאים לעצמם מספיק מזון אהוב. בנוסף, העברת המרעה לחלק אחר של המרעה מסייעת במניעת הדבקה של בעלי חיים עם הלמינטיות..

בבית, כאשר מגדלים כבשים ללא הליכה, נותנים לבעלי חיים דשא מרעה מכוסה.

רצוי גם לארגן ריצות קטנות לעדר ולהוציא אותן מהחלל הסגור לטיול. אפשר לשמור על הכבשה ברצועה עם העברה סדירה לאתר חדש.

כבש מוצץ חלבכבשים משתחררות למרעה עם בוא האביב והופעת הצמחייה הראשונה בגובה של כ -8 ס”מ. אם קריר בחוץ, יש להגן על בעלי חיים מפני לחות מוגזמת, בין אם זה גשם או טל. צמר רטוב אינו מתייבש וגורם למחלות שונות של בעלי חיים. אותו כלל מתקיים עם תחילת קרירות הסתיו. לעומת זאת, בקיץ החם, יציאה מוקדמת לאחו תעזור לכבשים למצוא את הצמחייה העסיסית ביותר..

למרות תחזוקת המרעה, כבשים תמיד מוצעות מים. קערות שתייה מתמלאות פעמיים ביום, ובעונות חמות במיוחד – שלוש פעמים ביום..

אמצעי זה יסייע להגן על בעלי חיים מפני התייבשות והחלשה. לאותה מטרה מצוידים סככות, בהן הצאן יכול להמתין בשעות הסוערות ביותר. כאן, לא רק שתיינים ומזינים מונחים לכבשים, אלא גם חתיכות מלח ללקק.

כבשים בעט ניידדשא מרעה הוא המזון הרצוי והשימושי ביותר לכבשים. עם זאת, גידול הכבשים מספק את תחזוקתם בעונה הקרה. לכן, מגדל הכבשים צריך להכין חציר בזמן, ובסתיו, עלים שנפלו יהפכו לעזרה טובה במחסור בדשא..

בקיץ הכבשים עלולות לסבול מחרקים מוצצי דם, אשר לא רק משתמשים בכבשים כמקור מזון, אלא גם מטילים ביצים על עור פגום. כדי להימנע ממחלות הקשורות לכך ולהקל על המחלקות לחיות, בוחנים בעלי חיים, מנקים ומחטאים פצעים, נקבעת פיקוח מיוחד על כבשים נחלשות..

שמירה על כבשים בעונה הקרה

כבשים נשמרות בבית בחורף.הגעת הסתיו למגדל הכבשים פירושה שהעדר יועבר בקרוב למשקאות כבשים ולכלאות כבשים. חשוב ביותר להגן על המחלקות מפני טיוטות, עודף לחות ותוכן צפוף. לכן:

  1. החדרים מצוידים באוורור.
  2. ספק מצעים יבשים ועמוקים לבעלי החיים.
  3. אדם אחד מוקצה משטח של 2.5 עד 3 מטרים.
  4. החלק הפנימי של כלוב הכבשים נשמר בטמפרטורה של 6-8 מעלות צלזיוס במהלך תקופת הדוכנים. זה מספיק מספיק לבעלי חיים חזקים בריאים כדי להרגיש טוב, ועם תזונה שנבחרה היטב ולגדול.
  5. בתקופה המכריעה ביותר בגידול כבשים – במהלך הטלה, יש לחמם את האוויר בכלא הכבשים עד 15 מעלות צלזיוס.

בחורף מנת הכבשים מורכבת מחציר תחבושת שנבצרה בקיץ, גידולי שורשים קצוצים וכמות קטנה של מזון מרוכז. עבור 500 ק”ג של חציר דשא ואותה כמות של גידולי שורש, צריך להיות רק 100 ק”ג של מזון תרכובת. שיעור זה מספיק להאכיל מבוגר אחד במהלך תקופת הדוכנים..

כבשים מוזנות בחוץבעונה הקרה, עדיף להאכיל בעלי חיים בחוץ במקלט פתוח לכבשים. במזג אוויר גרוע, האוכל ניתן מתחת לחופה. זה נעשה 3-4 פעמים ביום. ראשית, הכבשים מקבלים חציר. לעלייה במשקל ולצמיחה, כדאי לתת חציר מדגנים וקטניות מספוא..

לאחר מכן מציעים לכבשים אוכל עסיסי. זו יכולה להיות תערובת של ירקות שורש קצוצים כמו סלק, גזר, לפת, תפוחי אדמה סובלים. אופציה נוספת היא תחמושת. לאחר ארוחה כזו נותנים לעדר לשתות, ואז מגיע תורו של מרוכז וחספוס. כבשים, כשהן גדלות בבית, מתרגלות במהירות לאותו לוח הזמנים של חלוקת הזנות. בערב מונחים חציר ומטאטאים שהוכנו בקיץ במזינים.

כבשים – סרטון

Previous Post
Styl Minimalismus v interiéru (185+ fotografií) – Umění prostoru. Zbavíme se křeče a omezení
Next Post
Καλλιέργεια φράουλας από σπόρους