15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

בחירת שרשרת המסורים הטובה ביותר

שרשרת מסור חשוב מאוד למצוא את השרשרת המתאימה למסור השרשרת שלך. לא רק יעילות העבודה תלויה בכך, אלא גם היכולת לחתוך ביעילות מינים וסוגי עץ שונים. הבעיה העיקרית היא שאפילו אנשי מקצוע לא תמיד זוכרים איזו שרשרת לקחת למסור שלהם. זה יכול להיות בגלל העובדה כי שחיקת השרשרת, עם שימוש עונתי קבוע, אורכת מספר שנים..

שרשרת חילוף למסור שרשרת אוזניית המסור עצמה מורכבת משני אלמנטים: מוט ומוביל שרשרת. עם שימוש מתמיד או לא תקין השיניים מתחילות להיות משעממות, צריך לחדד אותן. אך לאחר זמן מה, עדיין יגיע רגע בו השרשרת תדרוש החלפה. ואז אתה צריך לבחור את האפשרות הנכונה, בהתבסס על הצעד, האורך, החומר, הפרמטרים השונים של השיניים ודברים אחרים..

מומחים ממליצים להחזיק סט של כמה שרשראות. זה מאפשר להחליף אותם לפי הצורך. כמו כן, גישה זו מנצלת את כל היתרונות של השחזה מכנית..

זני שרשראות למסורים

ראשית, עליך להבין את סוגי השרשראות למסורי שרשרת לפני שתמשיך בבחירתם..

סוגי אוזניות המסור הן כדלקמן:

 • בית;
 • מקצועי למחצה;
 • מקצועי.

לא רק האיכות והחומר המשמש, אלא גם פרמטרים אחרים של השרשרת תלויים בתכונות העיצוב. בבחירתך, עליך להסתמך בעיקר על המאפיינים של מסור השרשרת. אחרת, אוזניות מסור שנבחרו בצורה לא נכונה עלולות להפעיל יותר מדי לחץ על המנוע והבעלים יצטרך בקרוב לבצע שיפוץ גדול..

שרשראות מסור הינן מהסוגים הבאים:

 1. צ’יפס הם אוניברסליים. הם משמשים בחיי היומיום ובבנייה הפרטנית. הם נבחרים גם לחיתוך בולי עץ ללוחות על ידי אנשי מקצוע. ככלל, האחרונים מתקינים אותם במנסרות מסוג LOGOSOL. בהתאם לזווית ההשחזה הנכונה (כ -10 °) מאפשרת לשרשראות לחתוך די מהר לאורך סיבי העץ, ולכן הם מוערכים במיוחד במנסרות..
 2. Chizzelnye – מראים את עצמם מצוין בחתך. משמש לרוב על ידי אנשי מקצוע. שרשרת האזמל עושה עבודה טובה בחיתוך מצד לצד. עם זאת, בעת ניסור לאורך, הוא פחות יעיל מחיתוך, גם כאשר הוא מושחז בצורה נכונה..

ההבדלים בין השרשראות נעוצים בסוגי השיניים, אשר בהתאם לצורתן יכולה להיות השפעה ניכרת על פרמטרי הביצוע האפשריים..

חידוד שרשראות לחיתוך אורך צריך להיעשות במרכזי שירות. עם כישורים מסוימים, אתה יכול לעשות זאת בעצמך. מכיוון שאוזניות כאלה כמעט ולא נמצאות בשוק החופשי.

יש גם סוג נפרד של שרשראות למסורים, הם נקראים מיוחדים. לסטים אלה יש מטרה מיוחדת – עבודה עם בטון, בטון סודה, או ביצוע פעולות הצלה. גם עיצוב השיניים שונה, אך בעצם כל ההבדל הוא בחומרים בהם משתמשים. ניסור לוחות בטון ללא מאמץ רב, אתה יכול להשתמש בשרשרת עם מכררים מנצחים. אבל הם יקרים. אז עבור אדם רגיל ברחוב, רכישתם עשויה להיות בלתי הולמת..

רוב השרשראות הסטנדרטיות מבוססות על פלדת כרום-ניקל. כדי לעבוד עם עץ מלא או עץ מלא עם צפיפות מספקת, יהיה עליך לבחור באפשרות עם קישולי קרביד. העלות הגבוהה שלה היא החיסרון העיקרי שלהם. וכדי לחדד אותם בצורה נכונה, תזדקק לציוד המצויד בחרירי קורונדום..

לגבי שיניים

מבנה שיני השרשרתלשיניים יש עיצוב מאוד ספציפי. כדי ללמוד כיצד לעבוד עם שרשרת ולחדד אותה בצורה נכונה, עליך להכיר את החומר הבסיסי. עם ייחודיות העבודה שלו, המנסר דומה קצת למטוס. בגלל זה, אתה צריך לדעת אילו קישורים דורשים טיפול..תהליך ניסור

העיצוב של חוליות החיתוך והעבודה אינו פשוט כל כך. לכל קישור יש:

 • קצה אנכי וקצוות אופקיים עליונים של הלהבים;
 • עֶצֶם הַשֶׁכֶם;
 • בסיס עם חור לסרן;
 • מגביל חיתוך.

נוכחותם של חלקים ורכיבים כאלו תלויה באיכות חומרי החיתוך..

מהם הפרמטרים לבחירת שרשרת למסור

מבנה שיני מסור שרשרתבהתאם לפרמטרים הבסיסיים של מסור השרשרת, אנשי מקצוע בוחרים שרשרת. מצורפים לעבודה שונים גם במאפיינים שלהם, מכיוון שהם נועדו לבצע משימות שונות. לכן יש לבחור נכון את השרשרת החלופית, כמו גם את הציוד לחידודו. אילו אינדיקטורים יש לקחת בחשבון?

שלב

שרשרת מסורי שרשרת ומידות מדרגותשלב הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר. לדבריו, הם בדרך כלל מונחים בבחירת שרשראות למסורים, בניגוד לחוליות עגולות, בהן יש חשיבות רבה לקליבר. מודדים את הצעד באופן ריאליסטי ועצמאי. לשם כך, עליך להחיל סרגל בכיוון מהקישור הראשון לשלישי של המסמרות. הנתונים מתבטאים בסנטימטרים. תפוקה אפשרית, ולכן פריון, נמצאת ביחס ישר לערך שנקבע.מבנה שרשרת

בחירת צעד גדול מדי יכולה ליצור עומס גבוה על המנוע, מה שמוביל לעיתים קרובות לתקלות אפשריות. לכן, תמיד יש לבדוק את עוצמת המסור שלך..

גדלי צעדים סטנדרטיים קובעים את מטרת הכלים והיקף השימוש בהם (ראו טבלה).

שלב תיאור
0.25 נדיר וכמעט שלא נעשה בו שימוש
0.325

אופציות אלה מיועדות למסורי שרשרת ביתיים ומקצועיים למחצה.

0.375
0.404 ניתן להשתמש בשרשראות בעלות המגרש הזה עבור כלים מסוג חצי מקצועי ומקצועי..
0.75 משמש רק ליחידות מקצועיות, אך די קשה לקנות אותו

באמצעות טבלה זו תוכל להבין איזה סוג אוזניות מסור המשתמש צריך בזמן נתון, בהתבסס על שלב הכלי..

עובי שוק

עובי שוקנקודה נוספת שיש לקחת בחשבון בבחירת שרשראות למסורים הם עובי השוק. קטע הזנב הוא קטע השרשרת הנמצא בתוך הצמיג. עובי החלק הזה עבור שרשראות רבות עשוי להיות שונה, לכן עליך לבחור בהתבסס על כוחו של המסור. במילים פשוטות, ככל שהצמיג המותקן קטן יותר, השוק צריך להיות דק יותר..

במקביל, יש לקחת את הצעד בחשבון. האחרון, במקרה זה, נותר הפרמטר החשוב ביותר. יתר על כן, תוכל לראות טבלה שבאמצעותה תוכל להבין במהירות איזה עובי השוק צריך להיבחר..

שלב עוֹבִי
0.25 1.1 מ”מ
0.325 1.3 מ”מ
0.375 1.5 מ”מ
0.404 1.6 מ”מ
0.75 2 מ”מ

באמצעות טבלה פשוטה זו תוכלו להבין במהירות את האלגוריתמים לתלות עובי השוק במגרש השרשרת. אבל זה לא הכל. ישנן עוד כמה נקודות שצריך לקחת בחשבון..

אורך האוטובוס

מידות צמיגי מסור שרשרתמוט, אם הוא עשוי מחומר איכותי, יכול להחזיק מעמד זמן כפול לפחות מהשרשרת בתפעול זהיר של מסור. ממדי השרשרת החדשה תלויים ישירות באורך המוט. לכן, לפני שהוא הולך לחנות לרשת חדשה, המשתמש יצטרך למדוד תחילה את הצמיג. ככלל, הגודל מצוין בצד. לפעמים מידע זה כתוב רק בדרכון המסור. יש לזכור זאת תמיד. אחרי הכל, אתה יכול למדוד את הצמיג עם סרגל..

אם אתה עומד לשנות את המוט והשרשרת בגודל אחד, עליך לשקול את כוחו של הכלי. זה נעשה בדרך כלל באופן יוצא דופן אם ביצועי המנוע מאפשרים זאת. יש מידע מפורט יותר על זה בדרכון. כמו כן, אורך הקובץ של האוטובוס נכתב שם לעתים קרובות..

עומק חיתוך

תהליך ניסורשיניים גדולות מבטיחות חתכים עמוקים במעבר אחד. בהתאם לכך, עומק החיתוך משפיע ישירות על מהירות העבודה. חשוב לציין כי פרמטר זה משפיע באופן רציני על המנוע, וייתכן שהמסור לא יצליח להתמודד עם העומס..

גובה הקישורים קובע את חוזק השיניים. ככל שהם יותר, כך הם עמידים פחות. על פי התקן, הם מיוצרים בשתי גרסאות: 0.635 ו- 0.762 מ”מ. הם מסווגים כפרופיל נמוך אם הפרופיל קטן ואם גדול כפרופיל גבוה. מהירות החיתוך של העץ תלויה ישירות בעומק החיתוך.

סדר סידור השיניים

סידור שינייםניתן למקם את השיניים בשרשרת בדרכים שונות.

לכל סוג מאפיינים משלו:

 1. תֶקֶן.
 2. עם חצי פס.
 3. עם מעבר.

האפשרויות הפופולריות ביותר הן עם מעבר, מכיוון שהן מעמיסות פחות את המנוע. יחידות מקצועיות משתמשות בגרסה הסטנדרטית, אך ניתן להשתמש בשרשראות חצי דילוג לאלה מקצועיות למחצה ולבית. לפעמים הם מותקנים כדי לפרוק את המנוע על מסורים חשמליים..

שרשרת מסורי שרשרת: סוגי ניסור

ניסור אורך של עץמסורי שרשרת נפוצים בעיקר, שרשראותיהם מיועדות לחיתוך רוחבי. קיצוצים נחוצים הרבה פחות בתדירות גבוהה. יתר על כן, אם יש צורך להשתמש בדיבורית מסור כזו, יש לזכור כי קשה יותר לרכוש אותה, מכיוון שהיא עולה הרבה יותר.

ההבדל בין שתי האפשרויות טמון בזווית החידוד. הזווית הרוחבית היא 25-30 °, ואילו הזווית האורך היא 10 °. לא קשה לברר לאיזו כיוון האוזנייה מיועדת, אתה רק צריך להסתכל על המכשיר שלה.

אם ניתן לטפל בחום בשיניים, אסור לחדד את השרשרת. בדרך כלל יש לאפשרויות כאלה חיי שירות ארוכים מאוד, אך כאשר הן משעממות, יש להחליף אותן באופן מיידי..

איך לספור את הקישורים

לקבוע את מספר הקישוריםלעתים קרובות משתמשים לא יודעים לספור את הקישורים בשרשרת. וזה חשוב, כי טעות קטנה יכולה לקנות את האפשרות הלא נכונה. ייתכן שהשרשרת לא תתאים לצמיג ותצטרך להוציא אותה שוב.

ישנן שתי שיטות פשוטות:

 1. על השוקיים. כדי למנוע בלבול, מומלץ לסמן את השוק הראשון. לדוגמה, סמן. אבל גם פיסת נייר או פיסת נייר חשמלית מתאימה..
 2. חישוב מחדש של כל הקישורים המחברים. רצוי להסיר את השרשרת, ליישר אותה על משטח שטוח. קפלו לשניים וספרו אותם בזוגות.

אם במהלך הספירה אתה טועה בכיוון הגדול רק על ידי קישור אחד, אל תדאג. לא תהיה לכך השפעה ניכרת על יעילות העבודה. אבל לטעות שלילית יהיו השלכות חמורות, שכן אתה יכול לקנות שרשרת קצרה מדי. עם כל השקידה, לא ניתן יהיה לשים אותו על הצמיג ולהתקין אותו על מסור השרשרת..

כיצד לחדד שרשרת מסור

כיצד לחדד שרשרת מסורבמוקדם או במאוחר השרשרת תתעמעם במהלך הפעולה. יהיה עליך לחדד אותו. אתה יכול להבין שהיא צריכה את זה..

הסימנים הבאים ידרשו:

 • ירידה ביעילות;
 • הופעת הרטט;
 • נוכחות סטיות מקו החיתוך הצפוי;
 • נסורת שונה, עם קצוות לא אחידים ודמויי מחט;
 • הצורך להתאמץ פיזית רצינית לביצוע פעולה.

בלאי שרשרת מוגבר גורם להתנגשויות שיטתיות בחומרים קשים (בטון, אבן, אדמה, קשרים מעץ). גם הטיפול הבלתי כשיר הבנאלי בכלי תורם..

בין שיטות ההשחזה האפשריות ניתן להבחין בכמה: באמצעות קובץ, טוחן ומכונת חידוד חשמלית.

אנו משחיזים את שרשרת המסורים בעזרת קובץ

חידוד שרשרת מסור

כדי לחדד את השרשרת אתה צריך:

 1. מהדקים את הצמיג בחוזקה (לפני פעולה זו, הפעל את בלם השרשרת). יש להדק את מסור השרשרת בצורה מאובטחת, עדיף להדק אותו בברג. זה ייתן סיכוי טוב לחידוד מוצלח..
 2. מקם את התבנית כך שה”חץ “יופנה ל”אף” הצמיג. כדאי לשים סימן, אפשר להשתמש בגיר. יש רק לסמן את השן שממנה החלה חידוד השרשרת על מנת להימנע מהסבירות להיכנס למעגל שני, דבר שאינו רצוי במיוחד.כיוון הקובץ
 3. חידוד צריך להיות מכוון לכיוון המצוין על ידי החצים. יש לזכור כי יש חריץ מפעל על כל שן בשרשרת. הוא מציין את זווית החידוד המרבית האפשרית.

מגבילים מחודדים לפי הצורך. בדרך כלל הם מעובדים כל 2-3 חידודים..

יש להזיז את הקובץ “ממך” ומספר התנועות לכל שן צריך להיות זהה.

רכישת כלי חידוד צריכה להיות יקרה יותר. מכיוון שהאפשרויות הזולות הופכות לבלתי שימושיות לאחר השימוש הראשון.

מטחנה לחידוד השרשרת

הכנה לחידוד השרשרת

השחזה בעזרת מטחנה מתבצעת באופן הבא:

 1. נעל את מסור השרשרת (לחץ על בלם השרשרת). אין צורך להסיר את השרשרת, היא חייבת להישאר על הצמיג.
 2. הדקו דיסק לחיתוך מתכת בעובי של לא יותר מ- 2 מ”מ למטחנה. מומלץ לקחת עם יתרון שכבר עבד.הכנת מטחנה
 3. לחדד בזווית הרצויה. לשם כך, בזהירות תוך התבוננות בזווית החידוד, הסר שכבת מתכת קטנה, תחילה מצד אחד של השן, ולאחר מכן מהצד השני.

בגישה הנכונה ניתן לחדד שרשרת אחת בצורה זו עד 7 פעמים. אבל כדאי לשקול – השיטה מסוכנת, עליך להקפיד על אמצעי בטיחות.

מכונת חידוד שרשרת

השימוש במכונההדרך האחרונה היא להשתמש במטחנה חשמלית מיוחדת. הדוגמה תשקול את האפשרות עם כונן ידני. בעיצובו דומה למסור קשת. רק במקום להב מסור יש קובץ עגול, שבזכותו תוכלו לחדד במהירות ובקלות את שיני השרשרת.

יצטרך:

 1. תקן את השרשרת בספסל.
 2. לחדד שן בכמה תנועות מדויקות.תהליך חידוד
 3. עבור אל הבא.

לפני כן, ייתכן שיהיה עליך להגדיר את כל הפרמטרים במכונה עצמה. ההוראות המדויקות תלויות במסור השרשרת המשמש ובדגם המכונה..

לאחר סיום השחזה, רצוי לנפח את השרשרת באוויר דחוס. ואז להשאיר אותו בשמן מנוע טרי לזמן מה. ולמרות שבדרך כלל אף אחד לא עושה את זה, לגישה זו יש השפעה טובה על עמידות האוזניות המסור כולו..

איזו שיטת חידוד ספציפית לבחור תלויה ביכולות פיננסיות. משך הפעולה נקבע על פי איכות השרשרת. דיוק העבודה עם מסור שרשרת משפיע גם הוא.

שרשרת מסוראם אתה מתכוון לרכוש שרשרת עבור מסור שרשרת, אתה בהחלט צריך ללמוד את כל האפשרויות האפשריות בפירוט. מומחים בהחלט יעזרו בזה. צריך רק להסתכל על מגוון החנויות המקוונות. יש לבחור ערכת מסור על סמך משימותיה והחומר שאיתו הוא מתוכנן לעבוד. עדיף לשלם יותר מדי מאשר לרכוש מוצר באיכות נמוכה, שבגללו המסור עלול להפסיק לפעול.

שרשרת מסורי שרשרת, סוגיה וגדליה – וידאו

Previous Post
Cellogin orchidea: fajták termesztése, szaporítása és gyűjtése
Next Post
Επιλέγοντας τις καλύτερες ποικιλίες μηλιών για την περιοχή της Μόσχας