15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

במה שונה שמן מכסחת דשא 4 ו -2 פעימות?

שמן מנוע מכסחת דשא מנועי בעירה פנימית המשמשים במכסחות דשא זמינים בשתי או ארבע פעימות. למשתמשים שצריך לדעת, שמן מכסחת דשא 4 פעימות ממולא בנפרד מבנזין. עבור מנוע דו-פעימתי מכינים תערובת דלק בתוספת שמן. יחד עם זאת, מומלץ קומפוזיציות שונות שלא ניתן להחליף ולערבב..

תפקיד השמן במנועי בעירה פנימית

תערובת עבור המנוע האנרגיה המועברת על ידי פיר המנוע למנגנונים מסתובבים מתקבלת עקב התרחבות אדי -גבית של גזים ברגע הפיצוץ בתא הבעירה. בשל תנועת הבוכנה בתא הבעירה, גזים נדחסים. המשמעות היא שהמערכת עובדת עם מרווחים מינימליים, שחיקה מופיעה על חלקי ההזדווגות. הפער בין החלקים גדל, ודחיסת הדחיסה פוחתת, הלחץ הנדרש להצתת תערובת הדלק-אוויר אינו מושג.

זה יהיה המקרה אם החלקים המרופפים יעבדו ללא סיכה. שמן מנוע לכסחות דשא, המתווסף לבנזין או נופל על הרכיבים מהארכובה, מוחל עם סרט דק בין החלקים, ומונע בלאי. מאחר ובלתי אפשרי לחסל בלאי, השמן שוטף את המיקרו -חלקיקים בפערים ומונע מהם להרוס את פני השטח.

יש להשתמש בתערובת הדלק המוכנה תוך שבועיים, לאחסן בכלי מתכת או פוליפרופילן. אין לאחסן את הרכב עם בנזין בבקבוקי פלסטיק. מוצרי פירוק ייכנסו לתערובת, מצבורי פחמן בתא הבעירה יגדלו.

המכשיר מסוג 2 ו -4 פעימות הוא שונה ולכן עקביות הגריז, התוספים בו שונים. כל סוג של יחידת זיווג במנגנונים דורש סוג של חומר סיכה המתאים לאופי התנועה של יחידה זו. איזה שמן לשפוך לכסחת מומלץ על ידי היצרן בהוראות ההפעלה.

שמן הוסוורנהאתה לא יכול למלא שמן, בהנחייתו, כמה שיותר יקר יותר טוב. השימוש במרכיבים תלוי ברמת הטכנולוגיה, במידת הטחינה של יחידות ההזדווגות ובתנאי ההפעלה. הרכב התערובת העירה למנועי דו-פעימה תלוי בשיטת קבלת הבסיס של הרכב נוגדי החיכוך. לשמן מכסחת הדשא בעלת 2 פעימות יש ניסוח מיוחד. כל השמנים מופרדים בהתאם לשיטת קבלת:

 • מִינֵרָלִי;
 • מְלָאכוּתִי;
 • חצי סינטטי.

תכונות השימון שלהם, היכולת להישאר נוזלי כאשר הטמפרטורה יורדת, תלויים בכך. אבל 5-15% בכל הרכב מוקצים לתוספים. הם יוצרים הרכב יעיל שמונע:

 • קורוזיה של משטחים;
 • עמיד לחום;
 • עמידות בפירוק;
 • בסיסיות מוגברת, המונעת חמצון;
 • לייצב צמיגות.

לשמן מכסחת הדשא המשמשת עם מנוע 4 פעימות יש תוספים אחרים, צמיגות. הוא משמש גם לשטיפת משטחים נעים, אך אינו מתערבב עם בנזין. שמן מתחמצן, מזוהם עם חלקיקי אבנית ודורש החלפה כל 50 שעות פעולה.

הבדל בתפעול מנועי 2 ו -4 פעימות

עבור מנועי שתי פעימות, ישנן שתי דרכים לשימון מערכת הבוכנה ומנגנון הארכובה:

 • הוספת שמן לדלק ביחס מדויק;
 • יוצקים שמן בנפרד, התערובת נוצרת כאשר מוזרק דלק לתוך הצילינדר.

אספקת נפטבתמונה, אספקת השמן דרך מתקן משאבת הבוכנה אל צינור הכניסה של תא הבעירה.

התוכנית השנייה היא העתיד, ואילו השיטה הראשונה משמשת בציוד גינון – הכנת תערובת דליקה. מנועים חדשים שקטים, חסכוניים, אך מורכבים יותר..

להכנת תערובת בעירה ניתן להשתמש בשולחן ובמכשיר.טבלת הפרופורציות של נפט ובנזין

למנוע ארבע פעימות יש מיכל לשמן, המשמש ליצירת הגנה לשפשוף חלקים. במקרה זה מערכת הסיכה מורכבת ממשאבה, מסנן שמן וצינורות המספקים את הרכב ליחידות. ניתן להשתמש בשימון ארכובה או מיכל. במקרה הראשון, שמן מסופק למערכת מהארכובה ומשם הוא נשאב לצינורות האספקה ​​על ידי משאבה. עם “שקע יבש”, טיפות שמן שנאספו בשקע נשלחות בחזרה למיכל.

שומן אדמה רטוב ויבשבתמונה שומן שומן רטוב ושומן שקע יבש.

ההבדל בהרכב השמן לסוגים שונים של מנועים הוא מהותי. שמן מכסחת הדשא עם מנוע 4 פעימות חייב להישאר ללא שינוי לאורך זמן. ההרכב של מנועי שתי פעימות צריך שיהיו פחות תכלילים מינרליים במהלך הבעירה כדי למנוע היווצרות של מצבורי פחמן..

אם השמן המומלץ זמין, אין להתנסות בבחירת הרכב אחר. אם נעדר, בחר את המומלץ לדגמי 2 או 4 פעימות. השתמש בבנזין מעל המותג המומלץ – מוקדם מדי להחליף שסתומים שרופים ורכיבים אחרים.

מאפיין חשוב בבחירת מרכיב מגן הוא טמפרטורת ההפעלה שלו. התוסף צריך להיות עמיד בפני חום, אך לא להתעבות בטמפרטורות נמוכות. לכן, לכל מנגנון, בהתאם לתנאי ההפעלה, קיים מותג נפט משלו..שימוש בשמן מסוגים שונים

הבדלים מהותיים בין מערכות בעירה פנימית למשתמש

איזו מערכת בעירה יעילה יותר, 2 או 4 פעימות? כיצד המשתמש יכול להבין זאת ולקבל את המנגנון הטוב ביותר? גוזמי בנזין וחותכי מכחול עם מנוע 4 פעימות אינם במכירה. הדו-פעימות קלות בהרבה ולכן הגוזם שוקל מעט וניתן להפעיל אותו על ידי אישה. אבל יש מנועים דו-פעימתיים ורכבים ארבעה גלגלים. הבדלים אחרים:

 • אופן שימוש אחר בחומר הסיכה;
 • ידידותיות לסביבה גבוהה יותר עבור מנוע 4 פעימות, היא גם פחות רועשת;
 • קל יותר לתקן ולתחזק מנוע 2 פעימות;
 • המשאב המוטורי ארוך יותר ל -4 פעימות, אך קשה להם יותר לתחזק אותו עקב החלפת השמן במכסחת הדשא;
 • מנועי שתי פעימות קלים וזולים יותר.

מנוע ה -2 פעימות המשמש במכסחת הדשא נחות בהרבה פרמטרים טכנולוגיים לעומת מנוע ה -4 פעימות. עם אספקה ​​נפרדת של בנזין ושמן, מבחינת כלכלה ומדדים אחרים, עדיף על כלי רכב קלים. בנוסף, אספקת הדלק הנפרדת חוסכת את צריכת רכיב יקר פי 4..

מנוע ללא סיכההתמונה מציגה את מצב המנוע, אשר פועל במשך זמן רב מבלי להחליף את השמן..

מנוע ארבע פעימות כולל מערכת סיכה מורכבת, ועל אחת כמה וכמה יש צורך בשיטות לניקוי הנוזל המסתובב. מסנן מותקן במערכת השמן כדי למנוע מהצינורות והמשאבה להיסתם עם אבנית ותכליות אחרות. כשהוא מתלכלך, החלק הזה מוחלף.

כיצד להחליף את השמן במנוע 4 פעימות

תחזוקההיצרן בהוראות ההפעלה נותן לוח זמנים לתחזוקת המנגנונים וההליך לביצוע עבודה. יעילות הסיכה יורדת לאחר 50 שעות פעולה. לכן יש צורך בהחלפת שמן. בשימוש ביתי, במהלך העונה, לא יהיה זמן כזה של שימוש במכשיר, ויש לנקות את המסנן, להחליף את השמן במהלך השימור. לפני החלפת השמן במכסחת, יש צורך להגביר את נזילות הנוזל, להפעיל את המנוע ולאפשר למערכת להתחמם..

יש צורך לנתק את התקע למילוי שמן למיכל ולהשתמש במכשיר ללקיחת נוזלים תחת ואקום.

מכשיר לדגימת נוזליםלשם כך, יוצרים זרבובית ושואבים את הכרייה לכלי מוכן. אך יחד עם זאת, חלק קטן, עד 100 מ”ל, עדיין יישאר בארכובה ויתנקז מהמסנן. עליך להיפטר מהשאריות על ידי ניקוז הנוזל במשך 5 דקות דרך החור. במקביל, החלף או שטף את המסנן במערכת. לאחר מכן ממלאים גריז חדש, שולטים ברמה בעזרת דיפסטיק. בדרך כלל, שמן המנוע ארוז בפלסטיק שחור אטום כך שלא יתפרק באור. הנפח הנדרש הוא 500-600 מ”ל.

החלפת שמן במכסחת הדשא – וידאו

Previous Post
Univerzális fűtőkazán vidéki házhoz.
Next Post
Makita plane – επιλέξτε το καλύτερο