15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

סוגי קלנצ’ו שגדלו בבית

סוגים שונים של קלנצ'ו ישנם כמאתיים צמחים השייכים לסוג קלנצ’ו ברחבי העולם. יחד עם זאת, כלפי חוץ, הם יכולים להיראות כמו ענקים אמיתיים, בגובה 2-4 מטר, עם גזעים חזקים וגמדים, וגמדים, החיים באופן בלתי מורגש על ענפי עץ או על אבנים וגובהם אינו עולה על 15-20 ס”מ. כמה סוגים של קלנצ’ו מעדיפים ריקים סלעיים יבשים, אחרים נוחים יותר מתחת לחופה של יער הגשם.

אך יחד עם זאת, אין תושבים ילידי אזור האמצע בין הקלנצ’ו – כל הצמחים מגיעים מאזורים טרופיים וסובטרופיים באפריקה, אסיה ואוסטרליה. לכן, בארצנו, צמחים מעניינים אלה גדלים כצמחים פנימיים, הם מתאקלמים באופן מושלם לתנאי החיים בתוך הבית, ועם טיפול הולם, סוגים רבים של קלנצ’ו פורחים באופן קבוע ובקלות..

Kalanchoe daigremontiana

קלנצ'ו דרגמון הנציג המפורסם ביותר של הסוג בארצנו הוא Kalanchoe Degremona, במקור מהאי מדגסקר. עשב רב שנתי בעל עלים בשרניים מחודדים בטבע יכול להגיע לגובה של שני מטרים, אך בתנאים פנימיים יורה לרוב לא צומחת יותר מ -50 ס”מ. עלים של הצמח הם בצבע ירוק או כחלחל מונוכרומטי, ולפעמים הם מכוסים כתמים ופסים חומים או סגולים.

דרגמון פורחבחורף, Kalanchoe Degremona, כמו בתמונה, פורח ויוצר תפרחת רופפת גדולה בחלק העליון של הצילום, המורכב מפרחים סגולים או ורודים מוארכים. תכונה אופיינית של המין נחשבת לניצני רבייה רבים הממוקמים לאורך קצה עלה השיניים ונותנים מסה של שושנות קטנטנות עם שורשים אוויריים, שכאשר הן נופלות, משתרשות במהירות ויוצרות צמחי קלנצ’ו חדשים..

Kalanchoe pinnata (Kalanchoe pinnata)

קלנצ'ו מוצמדKalanchoe pinnate, בתמונה, הוא גם יליד מדגסקר, הנפוץ בשל סגולותיו הרפואיות. צמח בעל יורה זקוף חזק יוצר שיח בגובה של עד מטר. עלי עלים בצורת אליפסה בתחתית הגבעול פשוטים, וקרוב יותר לחלקם מתחלקים ל -3 – 5 חלקים. שלא כמו Kalanchoe Degremon, למין זה יש שיניים מעוגלות לאורך הקצה, והעלים אותו מבריק חשוף.

פריחת קלנצ'ו פורחתמין זה מתאפיין גם ברבייה של ילדים הנוצרים בשקעים לאורך קצה העלים, אך לעתים קרובות יותר זה מתרחש על צלחות עלים שכבר נובלו או עלים שכבר נפלו מהגבעול. כמו בתמונה, קלנצ’ו הנוצה יוצר תפרחות עוצמתיות במהלך הפריחה, עטור פרחים צנוחים באורך של עד 35 מ”מ. צינור הפרח ירקרק או ססגוני, עם כתמים ורודים, והקורולה לרוב חומה-אדומה..

Kalanchoe prolifera (Kalanchoe prolifera)

גידול קלנצ'וKalanchoe Prolifera נמצא בטבע באזורים המרכזיים של מדגסקר, שם הוא יכול להגיע לגובה של כמעט שני מטרים. בצמח צעיר מזן קלנצ’ו זה נוצרת בתחילה גבעול זקוף חזק, שבראשו נוצרת שושנת של עלים מוצמדים היוצרים כתר מעוגל של הצמח כשהוא מתפתח. בהדרגה, העלים הישנים נופלים וכמו מינים אחרים של קלנצ’ו, הגזע הופך חשוף.

הפריחה הראשונה מתרחשת רק כמה שנים לאחר השתילה, קרוב יותר לאביב. הדוושה גדולה מאוד, לפעמים עד לגובה מטר. תפרחות בהלה מורכבות מפרחים מוארכים עם צינורות ירוקים וכתמי כתום.

Kalanchoe Beharskoe (Kalanchoe beharensis)

קלנצ'ו בקרסקוסוג זה של קלנצ’ו נקרא לעתים קרובות דשא פיל או צלב מלטזי. צמחים ילידי דרום מדגסקר בולטים בגובהם ועלים גדולים בצורת יוצא דופן מכוסים באריג צפוף קצר שהופך אותם לאפורים..

בדומה לצמחים קשורים אחרים, פרחי הקלנצ’ו הבולטים ויוצרים תפרחות רופפות של פרחים קטנים, עד 7 מ”מ, בצבע ירקרק וצהוב בהיר בראש הצילום. סוג זה של קלנצ’ו סובל היטב תקופות יבשות וקרירות..

Kalanchoe Blossfeld (Kalanchoe blossfeldiana)

קלנצ'ו בלוספלדאחד המינים הדקורטיביים ביותר של קלנצ’ו של בלוספלד, בתמונה, מוכר היטב למגדלי פרחים חובבים בשל פריחתו השופעת. צמח זה בטבע יוצר צורות שיח למחצה, המורכבות מיורה זקוף ולא מסועף בגובה 30 עד 60 ס”מ..

צורת העלים חסרי השיער והמבריקים היא ביצית. צלחת העלים צפופה, בשרנית. העלים התחתונים גדולים יותר מאלו הממוקמים קרוב יותר לראש. אורך ממוצע – כ 4-6 ס”מ.

פרחי קלנצ’ו של בלוספלד, כמו בתמונה, נאספים בתפרחות מטופלות. קוטר הפרח 12-15 מ”מ. בטבע ישנם בעיקר צמחים היוצרים פרחים אדומים, אך הודות לבחירה, למגדלי פרחים יש אפשרות לגדל קלנצ’ו במגוון רחב של צבעים..

קלנצ'ו טרי בלוספלדהפופולרי ביותר הוא מגוון הטרי של Kalanchoe Blossfeld, בתמונה, Kalandiva, המענג עם פריחה ארוכה ותפרחות שופעות עם ניצנים לבנים, צהובים, כתומים, ורודים וארגמן..

לבד קלנצ’ו (Kalanchoe tomentosa)

הרגיש קלנצ'ויליד מדגסקר אחר, קלנצ’ו הלבד נקרא לפעמים אוזני חתול בצורת הביצית, עם קצה מחודד של העלים ועליהם ציפוי לבד צפוף. יורה ממין קלנצ’ו זה זקוף גם הוא, בצפיפות בחלקו העליון עם עלים אפורים כסופים.

הרגיש שהקלנצ'ו פרחעל פדונים זקופים, תפרחות נוצרות בצורה של מטריה או פאניקה. הפרחים בגודל בינוני, עם צינור כסוף מתבגר באורך עד 12 מ”מ וקורולה חומה, סגולה או אדומה..

שיש קלנצ’ו (Kalanchoe marmorata)

שיש קלנצ'ובאזורי ההרים של אתיופיה ניתן לראות שיש קלנצ’ו או רבגוני, ושיח חזק וחצי מטר בעל עלים סמוכים גדולים אינו מרגיש הכי טוב בעמקים, אלא בגובה של 1500 עד 2500 אלף מטר, בהם תקופות בצורת וקרירות. הם תכופים.

בעלים קצה מעוגל בעל שיניים והצבע שנתן את השם לצמח כולו. צלחות עלים בגוון חום ירקרק מכוסות כתמים גדולים סגולים או חומים, המסווים היטב את הצמח על רקע אדמת חרסית ואבנים..

פרחי שיש קלנצ'ותפרחתו של קלנצ’ו שיש יש צורה של מטריה ומורכבת מפרחים לבנים חינניים עם ארבעה עלי כותרת מחודדים וצינור מוארך באורך של עד 7 ס”מ..

Kalanchoe grandiflora (Kalanchoe grandiflora)

קלנצ'ו בעל פרחים גדוליםהמינים הקרובים ביותר של שיש קלנצ’ו מגיעים מהודו. זהו קלנצ’ו בעל פרחים גדולים, הדומה כלפי חוץ לצמח הקודם, אך אין לו דפוס אופייני על העלים..

בטבע, גובהו של קלנצ’ו זה אינו עולה על 60 ס”מ. על גבעולים זקופים, עלים ירוקים בהירים ממוקמים בצפיפות על עמודים עליונים קצרים. כאשר השמש פוגעת בלהבי העלים, הם רוכשים גוון ורדרד או סגול, בולט במיוחד לאורך הקצה..

התפרחת מורכבת מפרחים צהובים בהירים עם ארבעה עלי כותרת וארומה ניכרת. מין קלנצ’ו זה פורח באביב. הצמח סובל היטב את היעדר ההשקיה ושהות בחדרים קרירים.

Kalanchoe marnieriana

קלנצ'ו מרנייהשיח למחצה בעל עלים כחלחלים ועסיסיים הממוקם משני צידי הנבטים מגיע לגובה של 60 ס”מ. בשל היורה הזוחל הצמח יכול לתפוס שטח של עד 70 ס”מ בקוטר.

בטבע, במהלך החורף, העלים של Kalanchoe Marnier הופכים לילך-ורוד, מה שמוסיף דקורטיביות לצמח. פרחים כתומים-ורודים או אדומים ממוקמים על פדונים נפולים ויוצרים תמונה ציורית, בכל מקום בו גדל קלנצ’ו. במדגסקר, מולדתו של מין זה, ניתן למצוא את קלנצ’ו במקומות סלעיים רטובים בצפון מזרח האי..

פרח חרס קלנצ’ו (Kalanchoe thyrsiflora)

קלנצ'ו בעל פרח בהלההצמח הרב שנתי, שגבעוליו גוברים עד 60 סנטימטרים, מגיע מהאזורים הסלעיים של דרום אפריקה. הגבעולים זקופים, כמעט ואינם מסתעפים, נטועים בעלי עלים סמויים, המתחדדים לכיוון העמודון. עלים בשרניים וצפופים בצבע ירוק, לפעמים גבול אדום או ארגמן נוצר לאורך הקצה. לוחות העלים של העלים התחתונים גדולים בהרבה מהעליונים, צעירים.

בחלק העליון של הצילום, באביב, נוצרת תפרחת מוארכת בהלה, המאחדת פרחים צהובים בקוטר 1.5 ס”מ. לאחר הפריחה, שושנות בת רבות מופיעות על הקלנצ’ו, משתרשות היטב ונותנות את הדור הבא של הצמחים.

Kalanchoe luciae

קלנצ'ו לוסיהסוג זה של קלנצ’ו מובחן בעלים גדולים, בשרניים מאוד דמויי סרטן הממוקמים בזוגות משני צידי הגבעול. העלים התחתונים בעלי צבע ירוק-סגול בוהק, והעליונים, הירוקים נראים כחלחלים בשל הציפוי השעווה המגן על הבד מפני השמש. עלים הממוקמים כמעט אנכית מעניקים לקלנצ’ו הזה מראה מקורי, וגורמים לצמח להיראות כמו בלוטים של ים או רכיכות אחרות המקובעות על אבנים.

ניתן לצפות לפריחת Kalanchoe luciae לא לפני שנתיים -שלוש לאחר השתילה. שיח בוגר יוצר פדונה ארוכה עוצמתית המכוסה פרחים צהובים. לרוב, לאחר הקמילה, הצמח מת, אך קל לחדש אותו בעזרת ילדים הנוצרים בבסיס השקע..

Kalanchoe tubiflora (Kalanchoe tubiflora)

אבובית קלנצ'וכמו Kalanchoe Degremona, בתצלום Kalanchoe הוא בצבע שפופרת, יוצר מסה של ילדים על העלים. מין זה חי גם במדבריות למחצה היבשים של מדגסקר ויוצר שיחים חזקים בגובה של 70-80 ס”מ. אחרת קשה להשוות את קרובי המשפחה האלה..

תפרחת של קלנצ'ו הצינוריבמבט ראשון על העלים בצבע הצינורות, הצרים, באורך של עד 13 ס”מ, בגוון אפור-ירוק מפנים את תשומת הלב לעצמם. על צבע רקע בהיר, כתמים חומים נראים בבירור, מה שמקנה לצמח מראה חריג עוד יותר. פרחים המופיעים על פדמונים גבוהים מוארכים ובצבע אדום-בורדו.

קלנצ’ו גזור (Kalanchoe laciniata)

קלנצ'ו ניתחקלנצ’ו המנותח בטבע נמצא באזורים הסובטרופיים של אפריקה. הצמח נבדל מקרובי משפחה אחרים בצורת גזור עמוק, כמעט נוצות של עלים ירוקים בהירים ועסיסיים. הגבעולים זקופים, אך באורך ניכר הם יכולים לצנוח. כדי ליצור שיח קלנצ’ו קומפקטי, יש צורך לחתוך.

פריחה בשפע, פרחים צהובים או כתומים הם פשוטים, עם ארבעה עלי כותרת מחודדים.

קלנצ’ו מנגיני (קלנצ’ו מנגיני)

קלנצ'ו מנגינההמגוון המדהים הזה של קלנצ’ו מוכר בעיקר בקרב חובבי גידול פרחים מקורה. יורה של קלנצ’ו מנגין זקוף בהתחלה, לאחר מכן צנח ויכול להגיע לאורך של 35-40 ס”מ. העלים עגולים או סגלגלים ובעלי צבע ירוק או סגול, תלוי בסוג הצמח..

הצמח הפורח בסוף החורף משמח עם שפע של פרחים בצבע כתום-ורוד בצורת פעמון הממוקמים בגבעולים בקצות הגבעולים. סוג זה של קלנצ’ו אידיאלי לתליית סלים. גידול אינו דורש ידע ותנאי מעצר מיוחדים.

Kalanchoe Porphyrocalyx

סגול קלנצ'ובין מיני הקאלאנצ’ו הגדלים במדגסקר, ישנם אפיפיטים אמיתיים, המתיישבים במקום שקשה אפילו לדבר על קיומה של אדמה פורייה כלשהי. קלנצ’ו עם פרחים מדהימים בצורת פעמונים בצבע כפול יכול להרגיש בצורה מושלמת זרימת בוץ הן על גזעי עצים והן על שלוחות אבן.

על שיחים בגובה של 30-35 ס”מ, יש שפע של עלים מוארכים בצבע ירוק בהיר. הפריחה, להבדיל ממיני קלנצ’ו אחרים, היא קצרת מועד ונמשכת שבועיים בלבד..

גמד Kalanchoe Pumila (Kalanchoe Pumila)

גמד קלנצ'ו פומילהמיני הפומילה מהאזורים המרכזיים של מדגסקר היא גמד בין מיני קלנצ’ו אחרים. גובהו של השיח החינני הוא רק 20 ס”מ. היורה, שבתחילה נשארת זקופה, צונחת כשהן גדלות.

העלים בצורת מניפה עם קצה גלי בגיל צעיר הם בעלי צבע ירוק כהה ומכוסים בפריחת שעווה כחלחלה, אך מאוחר יותר הופכים לסגולים או חומים..

פומילה פורחתפרחים בהירים על רקע של עלים אפרפרים נאספים בתפרחות בהלה זעירות ומתבלטות בצבע ורוד סגול ועלי כותרת מעוגלים להפליא..

קלנצ’ו לאקסיפלורה

קלנצ'ו רופףהקאלאנצ’ו הרופף הוא תושב יליד באזורי הלחות הסלעיים של מדגסקר, שם יורות צמחים באורך של עד 50 ס”מ מטפסות בקלות על מדפים ואבנים תלולות למדי. העלים ירוקים כחלחלים, בדרך כלל עם גבול אדמדם מסביב לקצה. לפעמים ישנם זנים עם עלים חומים או אדמדמים. הצמח דומה לקלנצ’ו מנגין, אך הוא גדול וחזק יותר..

אורך להבי העלה ביצה אינו עולה על 6 ס”מ. קצוות העלים עגולים. פדונים מגיעים לאורך של 50 ס”מ, והתלויים עליהם מורכבים מצינור ירוק ומקורולה אדומה, לילך, כתום או ורוד-סגול באורך של 10 עד 20 מ”מ..

קלנצ’ו גסטוניס-בונריי

קלנצ'ו גסטוניס-בונרייסוג אחר של קלנצ’ו ממדגסקר, בשל צורת העלים המוארכים המקופלים לאורך קו האורך, ראוי להשוואה עם אוזני חמור בבית. הצמח מגיע לגובה של 50 ס”מ. עלים צעירים, ירוקים-כסופים נראים בבירור על רקע עלי השכבות התחתונות, צבועים בגוונים חומים או אדמדמים ומכוסים בכתמים כהים..

Kalanchoe פורח בחורף, חושף פרחים צהובים בוהקים על peduncles חום ארוך.

Kalanchoe hildebrandtii

קלנצ'ו הילדברנדטמגוון זה של קלנצ’ו מכונה לעתים קרובות “כפיות כסף, בגלל הדמיון והצורה הברורים של העלים עם כלי האוכל, וצבעם במגע של מתכת אצילה. גובה השיח נע בין 30 ל -40 ס”מ. הפריחה מתרחשת בחורף, כאשר מופיעים פרחים קטנים בגוון כתום עז..

Kalanchoe synsepala

קלנצ'ו סינספלהעלים ירוקים חלקים גדולים עם קצוות משוננים וגבול בורדו מנוגד לא יכולים שלא למשוך תשומת לב. קלנצ’ו ממין זה הוא תושב במזבלות ומדרונות סלעיים. הצמח יומרני ביותר ויכול לעמוד גם בחום וגם בירידה בטמפרטורות הלילה עד 15 מעלות צלזיוס.

בקלנצ’ו בוגר ממין זה נוצרות יריות ארוכות בשחי העלים שבסופן נוצרת שושנת עלים חדשה. אז שיח מרהיב עמיד לבצורת משתקע. התפרחת נבהלת, רופפת, הפרחים פשוטים, קטנים בגודלם עם קורולה לבנה או ורדרדה.

סרטון על קלנצ’ו

Previous Post
Tippek allergiásoknak: mit tegyünk, ha parlagfű virágzik
Next Post
Χαρακτηριστικά της φροντίδας για ένα ιδιότροπο όμορφο γιασεμί πολυαντού