15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

היופי המרהיב של מייפל בכל עת של השנה

מייפל יופי מדהים אֶדֶר. הכתר המתולתל והשופע, העלה המגולף וגוף העץ המעורר גרם למשוררים וחרוזים רבים לחבר להיטים אמיתיים. עד עכשיו מיליונים מקשיבים לשירים האלה ושרים אותם. יותר ממחצית מ -150 הזנים של צמח רב שנתי זה נמצאים בחצי הכדור הצפוני. הם מיוצגים על ידי שיחים גדולים או ענקים מסיביים, המגיעים לגובה של 40 מ ‘, כמו בניין בן 16 קומות. הגיל הממוצע של הדגימות הוא 200 שנה, עם חוזק גדול יותר – 500.

עלה מייפל בהיר בסתיו עץ המייפל מדהים את כולם עם העלווה המקורית והעטרה הצפופה שלו. בסתיו, העוברים ושבים מתפעלים מהקרנבל הצהוב-אדום של צבעים בהפתעה, ובאביב-פריחה רכה. הסתיו מגיעלאחר שהכרת טוב יותר כמה מינים ממשפחת ספינדובה, תוכל לבחור אפשרות מתאימה לגינה שלך. קרא על יערה טטרית!

צמח רב שנתי מופץ באמצעות שתילים וגזרי. במקרים מסוימים, זרעים נטועים באדמה פתוחה לעומק של 10 ס”מ. אפריל הוא הזמן הטוב ביותר לשיטה זו..

“אפר-עלים”, הלא הוא “אמריקאי”

מייפל בעל אפרמייפל אפר-עלה הובא לרוסיה מצפון אמריקה (ארה”ב וקנדה) בסוף המאה ה -18. לכן, המגוון אידיאלי להשתרשות באזורים מרווחים ושטופי שמש. אם האדמה מזינה ולחה, אז הגזע נמתח עד 20-23 מ ‘. הייחודיות של התרבות היא החיוניות המדהימה שלה. מערכת השורשים החזקה מייצרת גידולים רבים. כתוצאה מכך, מוצגים מוצגים חדשים סביב העץ, היוצרים מטעים שלמים. את אותה תוצאה מייצרים זרעים שמבשילים עד הסתיו. הם מוצגים בצורה של דגי אריה ודומים לרחפני תלייה מיניאטוריים. בטבע הצמח חי עד גיל 100 שנים..

סוג של מייפל אמריקאי שונה מנציגים אחרים:

 1. צורת העלים. יש לו מבנה מורכב, שכן 3-5 צלחות ממוקמות על ענף אחד. החלק התחתון שלהם מכוסה פוך דק, והחוץ חלק, אך עם צבע כהה יותר. עלים מחודדים עם קצוות משוננים מזכירים במקצת אפר.
 2. “אופי אגרסיבי”. חוקרי טבע גם קוראים לזה עשב קשיח. הוא גדל ומתרבה כל כך מהר שהוא עוקק את כל השכנים מהאתר. במקרה זה, אפילו קיצוץ לא עוזר..
 3. ענפים. תא המטען משחרר יורה ארוך ומתפשט. הם מגיעים בגוונים ירוקים כמו גם זית עם גוון אדום. הענפים המוקשים מכוסים בפריחה כחלחלה או סגולה.

כתר שופע של מייפל בעל אפרמייפל אפר יכול לעמוד בפני שינויי טמפרטורה פתאומיים, עד -35 ° C. מרגיש בנוח במטרופולינים גדולים עם אוויר מזוהם בגז. בשל העובדה כי העץ שביר מאוד, ותא המטען מעוקל וקצר, הוא אינו משמש בגינון. מין זה נטוע בעיקר על מנת לשתול במהירות ירק באתר..

עץ אחד כולל תפרחת זכר ונקבה. הראשונים מוצגים בצורה של צמדים תלויים עם עפרות אדומות, והאחרונים מיוצגים על ידי מברשות ירוקות..

“הולי” – העיקר לא להיפגע

אֶדֶרהתרבות נקראת כך מכיוון שלעלים הרחבים (בקוטר של עד 18 ס”מ) יש קצוות חדים. המראה שלהם דומה לכף יד אנושית עם חמש אצבעות. רק לצמח יש להבים עם ורידים בולטים. נשימה קלה של רוח, והחורשה מתפוצצת במחיאות כפיים סוערות. מחזה כזה נראה מרשים במיוחד בסתיו, כשהעצים לבושים ב”שמלות “אדומות ובורדו..

כדאי להוסיף לתיאור הבוטני:

 • גובה מרבי – 30 מ ‘;
 • קליפת השתילים הצעירים אפורה-אדמדמה עם תלמים עדינים, ועם הזמן היא הופכת קלה יותר;
 • תפרחות ירוקות עם גוון לימון ממוקמות על המגנים המעטרים את הכתר במשך 10 ימים בחודש מאי;
 • בשנה ה -17 מתחיל לשאת פרי בצורת דגי אריה עם שני זרעים שטוחים.

עץ מייפל פורחמייפל נורבגיה מעדיף לגדול במרץ רק על אדמה מעט חומצית, לחה, פורייה ורפויה. למרות שהזן הוא פוטופילי, הוא עדיין נאמן לאזורים מוצלים למחצה. בתנאים כאלה העץ מתפשט על ידי זרעים, כמו גם על ידי יורה. גננים השתמשו בהצלחה בטכניקות השתלה להרחבת המטעים שלהם. בשלוש השנים הראשונות נרשמה צמיחה פעילה. במהלך תקופה זו הם מושתלים..

דג אריה מייפלבעת בחירת שתיל, עליך לשים לב למגוון המייפל של Drummand Norway. לכתר שלו יש צביעה יוצאת דופן.. מייפל דראמנדהוא מורכב עלים ירוקים רבים עם קצה לבן / ירוק בהיר. תערוכה כזו תהפוך לדוגמא בלעדית לפארק או לגן מקומי..

בעלווה יש לעתים קרובות כתמים חומים ומימיים הנגרמים על ידי נבגים פטרייתיים. איתור אלמוגים משפיע גם על הקליפה. אם לא תנתק ענפים חולים ואזורים פגומים, העץ ימות בסופו של דבר. חלקים מטופלים בחומר חיטוי.

“כדורית” כמו גלובוס

מייפל כדוריכדי ליצור פנים נוף מסוגנן, מייפל כדורי מתאים. הוא אינו זקוק לגיזום, מכיוון שהוא מקבל צורה מעוגלת ככל שהוא גדל. כתר העץ כה צפוף עד שהוא אינו מכניס אור יום. הוא גדל באופן רחב יותר (עד 5 מ ‘). בקיץ, סמטה כזו תשמח את העוברים ושבים בגוונים ירוקים שונים, ובסתיו – צהוב. בשילוב קליפת עץ כהה, כדור העלים המקורי נראה מדהים.

מייפל כדורי באתרכמו כל סוגי ההולי, התרבות דורשת את בחירת הקרקע. על קרקעות חומציות, חולות, חומציות ודלות העץ מתייבש. אזורים דחוסים מדי משפיעים לרעה גם על מערכת השורשים המסועפת..

לפעמים מופיעים ענפים שגדלים בצורה לא נכונה. יש להסיר אותם מיד. זה חל גם על אזורים יבשים וחולים של הצמח..

“שחור” מדהים

מייפל שחוראפילו בטבע, הקלאסיקה תמיד נשארת ללא שינוי. מייפל שחור הוא אישור חי לכך. השם השני של “חתיך” זה הוא “רויאל אדום” או אדום מלכותי. חורשה / סמטה של ​​שתילים צעירים מסוגלת להפוך נחלה פשוטה לטירה אימפריאלית. הכתר השחור-ארגמן מגיע לרוחב של 10 מטרים, בגובה של 15 מ ‘באביב ובסתיו, הוא מקבל גוון אדום בהיר יותר. בחודש מאי פורחות על העץ תפרחות ארגמן עם גוון לימון קל, ולאחר מכן מופיעות דגי אריה.

הזן רויאל אדום מאוד בררן לגבי תנאי הגידול:

 • פוטופיליים;
 • מתייבש עם חוסר לחות;
 • מתחיל להירקב באזורים ביצהיים;
 • הוא צריך רק קרקעות ליים קלות וחולות.

צלחות עלי מייפל שחוריםהמייפל השחור שייך לסוג הולי. לכן הצורה והחתך של העלים זהים – צלחות רחבות עם 5-7 אונות. התרבות משמשת אך ורק לקישוט נוף. העץ גדל 40 ס”מ בשנה.

“לבן” – עם אוזן למוסיקה

מייפל לבןכינור, נבל, גיטרה ודומרות. כלי נגינה אלה עשויים מעץ מייפל לבן. יש לו מרקם מבריק ויפה. הלוחות כל כך חזקים שהם עמידים בפני לחץ מכני ואינם מתעוותים בהשפעת לחות. כמו כן, החומר נמצא בשימוש נרחב בייצור רהיטים, אבזור ופרקט..

בנוסף לתכונות כאלה, חוקרי טבע מציינים גם מספר מאפיינים בוטניים של העץ:

 • גובה 20-40 מ ‘;
 • מערכת השורשים המסועפת מגיעה לעומק של 1.5 מטר;
 • הקליפה החלקה בהתחלה בצבע אפור, ועם הגיל היא מתכהה ומתחילה להתקלף;
 • היקף תא המטען – עד מטר אחד;
 • עלווה (10-15 ס”מ) של גוון אזמרגד;
 • תפרחות ירקרקות-צהובות (20-50 יח ‘על לוח המחוונים) פולטות ניחוח ריחני;
 • זרעים עגולים (5-10 מ”מ כל אחד) ממוקמים בדגי הארי.

מייפל שקמהמייפל השקמה (אחד השמות הנפוצים) מפורסם בכתרו המתפשט והצפוף. לעליו, ענפיו, קליפתו ופרחיו יש סגולות רפואיות. על פי מחקר אחד, בעזרת תמיסות, כמו גם מרתחים, ניתן לרפא כ -45 מחלות שונות..

לאחר הקטיף מייבשים את הקליפה בהתקנה מיוחדת בטמפרטורה של 50 מעלות צלזיוס עד שהיא מתרופפת. יש לאחסן חומרי גלם בקופסאות קרטון (מאווררות) לא יותר מ -3 שנים.

“טטרסקי” – רוח האומה האמיתית

מייפל אבניתהשילוב המדהים של תפרחות אדומות ועלים ירוקים נוגע לליבה. סיבולת המגוון בולטת. המייפל הטטרי שורד בחורפים קשים, אם כי האזורים הדרומיים נחשבים מולדתו. הוא סובל היטב מזג אוויר יבש. קרקעות מלוחות וגזי פליטה לעיתים רחוקות פוגעות במפעל.

מגוון זה מושך תכונות ייחודיות רבות:

 • הגובה המרבי של עץ או שיח הוא 10 מ ‘;
 • הקליפה שחורה וחלקה;
 • לכתר הצפוף יש צורה כדורית;
 • עלים סגלגלים עם קצוות מובלטים צבועים בירוק בוהק, ויש כריכה רכה על הוורידים;
 • דגי האריה בולטים על רקע ירוק עם גוון אדום לוהט.

צבע דג אריה בהירהמגוון מותאם מאוד לתנאים רבים. לכן, הגנן אינו צריך לחפש מקום מיוחד לאדר. כמו כל הגידולים, המייפל הטטרי גדל בצורה הטובה ביותר בשטחים פתוחים עם צל בהיר..

בור השתילה עשוי בגודל בינוני: העומק הוא 50 ס”מ והרוחב הוא 80 ס”מ. השורשים בדרך כלל גדלים ברוחב, לכן אל תקבור את השתיל יותר מדי.

“ג’ינאלה” – סתיו ארגמן

מייפל של ג'ינלהתרבות הובאה לאירופה מהמזרח הרחוק. במונגוליה, סין וקוריאה, מטעים שלמים של צמח זה מעטרים את חופי המאגרים, ולכן שמו האמצעי הוא על שפת הנהר. מייפל ג’ינלה שייך למעמד השיחים, אם כי הכתר נמתח עד 5 מטרים. הוא לובש צורה חרוטית ונראה כמו אוהל פרוש באורך 7 מ ‘.

המאפיינים האופייניים לזן זה:

 • בהתחלה יש לו צבע כתום-צהוב, ובהמשך הוא מקבל גוון אדום לוהט;
 • פורח (במשך 21 יום) עם לוחות בצבע פסטל המדיפים ניחוח נעים;
 • עלים מלבנים עם שלוש אונות, הארוכה שבהן היא 8 ס”מ.

יופי העלהאם בקיץ השקיעים מושקים 20 ליטר מים מדי שבוע, אז בעוד שנה הוא יוסיף לצמיחה ונפח של עד 25 ס”מ. בעונת הסתיו-אביב כמות הכמות של הנוזל מספיקה לחודש. ההלבשה העליונה בצורה של חומוס ודשן מינרלי תשחק תפקיד מרכזי בעניין זה..דגי אריה מגוונים

אין לקבור את השורשים עמוק מדי באדמה. חמישה סנטימטרים הוא גובה הקרקע האופטימלי ליד צווארון השורש.

“יפני” – אב הטיפוס של סאקורה

מייפל יפניעץ קטן בצורת אוהל משמש כקישוט לפארקים ולגינות. העלים האדומים הבוהקים של צמח רב שנתי נראים מהממים בקרני שמש הסתיו. בהתאם לזווית שבה האור נופל, הם מנצנצים בסגול, ורוד או כתום. מופע אש מייפל יפני זה הפך אותו למועדף על גננים רבים..

לפני שתול מותרות כאלה, חשוב שהגנן יידע:

 • השתיל גדל באיטיות רבה עד שהוא מגיע לגובה של 3-5 מ ‘;
 • לשתילה, בחר רק אדמה לחה עם תגובה מעט חומצית;
 • האתר צריך להיות מואר היטב וללא טיוטות;
 • הזן מותאם לגידול במיכל;
 • עץ אינו סובל טיפול בסיד.

מייפל אדוםבמזג אוויר חם, מייפל אדום מושקה לעתים קרובות – עד 15 ליטר בכל פעם. עד אוגוסט, השתיל מוזן בדשן ומושקה בשפע. עדיף לרסס עלים מפוארים שיכולים להכיל עד 13 להבים. במקרה זה, המים לא צריכים לקפא באדמה. ככל שהיבול גדל, הוא גוזם כדי להעניק לכתר את הצורה הרצויה..

מכיוון שמערכת השורשים קרובה מאוד לפני השטח, חשוב לבצע רצפה מבודדת. על ידי הרמה מתמדת של האדמה סביב העץ והגדלת היצעו, הגנן יספק הגנה אמינה הן בבצורת והן בכפור.

“קנדי” – מונצח על המטבע ודגל המדינה

מייפל קנדימכיוון שהצמח הרב שנתי מייצר מיץ מתוק, הוא נקרא גם מייפל סוכר. עץ עמיד מבחינת המאפיינים שלו אינו נחות אפילו מאלון.

ראוי להוסיף לתיאור זן זה כי:

 • הכתר עבה ורחב;
 • לגזע אפור בהיר יש חריצים גסים רבים, מהם מסתעפים ענפים בצבע חום-אדום, חלק עם ברק קל;
 • תא המטען גבוה מ -40 מ ‘;
 • עלים פשוטים עם 5 אונות מחוברות על עלי כותרת ארוכים;
 • מגוון זה נחשב ככבד ארוך, מכיוון שגילו מחושב במאות שנים;
 • תפרחת האדר הקנדי נאספות במברשות עתירות, המורכבות מ -14 פרחים מיניאטוריים.

צלחת עלה מייפל קנדיתכדאי לדעת כי הענפים הישנים של צמח רב שנתי הם שבירים למדי, ולכן הם פורצים ברוח חזקה או הוריקן. לכן הוא נטוע בשטחים סגורים. לידו יכולים להיות גם זני אלון וגם מחטניים. העלווה הצפופה שלה היא ביתם של ציפורים רבות, כמו גם תושבי יער..

למרות שהזן סובל כפור בשלווה, הוא עדיין זקוק לעטיפה בשנים הראשונות לחייו..

כסף מייפללזן הסוכר יש “קרוב משפחה” – מייפל הכסף. הוא שונה ממנו בכתר רחב, שגדל עד 20 מטרים. במקרה זה, הענפים ממוקמים על גזע קצר (2 מ ‘). התרבות קיבלה את שמה הייחודי בגלל המבנה המדהים של העלים. הם מוצגים בצורה של צלחות 14 ס”מ עם 5 להבים. המשטח העליון ירוק, והתחתון אפור עם ציפוי עדין עדין. מייפל כסףכתוצאה מכך, משבי רוח כאוטיים יכולים להפוך עץ לים כסוף. בסתיו התמונה משתנה. הצמח מתלבש ב”אאוטפיט “צהוב-כתום שנשרף באש בשמש הבוקר.

“שדה” – דוגמה פשוטה

מייפל שדהתכונה ייחודית של מייפל השדה היא צורת עלים יוצאת דופן. לצלחות גדולות יש 3 עד 5 חתכים רדודים. עלי כותרת ארוכים (13 ס”מ) מעניקים להם מראה מדהים. הודות לכך נוצר כתר נפחי (עד 8 מ ‘). ה”כובע “המדהים הזה מונח על גזע דק, שקוטרו 60 ס”מ. בחודש מאי פורחות עליו תפרחות קטנות ומשמחות את עיני הבעלים במשך כ -15 יום. באמצע הסתיו מופיעים זרעים במקום הפירות. שלא כמו מינים אחרים, לדג האריות של מיני השדה יש ​​כנפיים הממוקמות אופקית. ובכל זאת, העץ אינו צומח יותר מ -15 מטרים.

מייפל שדה בפארקאביב או סתיו, צעיר או בן מאה, מייפל תמיד נראה מקסים. מסיבה זו, גננים בוחרים רק בתערוכת הקבע שלו את חלקותיהם האישיות..

פסאודוסיבולדוב מייפל – וידאו

Previous Post
A 16 legjobb korai virág választéka nyaraló díszítésére
Next Post
Παρατηρούμε τη σωστή γειτονιά στα κρεβάτια, δημιουργώντας μικτές φυτεύσεις λαχανικών