15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

היופי והיתרונות של הארץ הרוסית – אחו ופרחי בר

יופי של עשבי אחו במישורי ההצפות של נהרות ואגמים באביב ובקיץ, תוכלו למצוא מגוון רחב של צמחייה: אלה הם פרחי אחו ועשבי תיבול שיוצרים טעם עסיסי או עדין של לבוש ארצי. ישנם פרחים רב שנתיים, דו שנתיים, שנתיים בשדות ובאחו, המופצים על ידי זרעים (זריעה עצמית), שורשים (צמחיים), האבקה (בעזרת ציפורים וחרקים).

אזורים גיאוגרפיים שונים נבדלים במאפייניהם ובשמות צמחי המרפא הגדלים, אשר בוחרים אקלים נוח יותר להתבגרות ולרבייה. צמחים ופרחים של שדות וכרי דשא יכולים להיות זוחלים, קטנים מדי (עד 15 ס”מ), בינוניים וגבוהים אוהבי אור (עד 2 מ ‘). צמחי אחו ושדה בהירים, עדינים, דו צבעוניים, מגוונים, כהים. צבעים שוררים ביניהם: צהוב, כחול, סגול, לבן, ורוד, אדום.

דשא צהוב נופים טבעיים

עשבי אחו צהוב למספר עצום של עשבי תיבול ריחניים, טארטיים או בעלי ריח עדין יש תפרחות צהובות: בצל אווז, אלקמפאן, דלפיניום, תלתן מתוק, קולה, לומבגו, צביעת פופבקה, תורמוס, שזוף, כוס חמאה, שן הארי ועוד צמחים שימושיים ויפים. כמה פרחי אחו צהובים, תמונותיהם ושמותיהם מוצגים בחלק זה.

קשת אווז

קשת אווזצמח בעל צמיחה נמוכה שאינו עולה על 15 ס”מ בעל עלים ארוכים הצומחים בשורשים, פרחים קטנים צהובים בוהקים, המדיפים ריח של דבש. משמש כקוסמטיקה ותרופה.

טַיוּן

טַיוּןהוא גדל בשיחים בגובה של עד 1 מ ‘. העלים צרים, ירוקים בהירים, התפרחות כתומות או צהובות. פרחים בודדים או בצרורות. הוא משמש לטיפול פנים וגוף, כמו גם ברפואה מסורתית.

דוניק

תלתן מתוקמלילות שייכת גם לפרחי הבר הצהובים. זהו אחד הפרחים הגבוהים שגדלים גבוה יותר מצמיחת האדם (עד 2 מ ‘). הגבעולים מכוסים באופן שווה בעלים בעלי שלוש אצבעות. פרחים קטנים (צהוב או לבן) מסודרים במברשות.

תלתן מתוק מרפא פצעים, מקל על דלקות והתכווצויות, מרפא שיעול רטוב.

דָרְבָנִית

צהוב דלפיניוםצמח שיח זה גבוה אף יותר – עד 1.5 מ ‘. השטח בשורשים מסופק עם עלי לנסט צרים. הפרחים קטנים, הם מגיעים בצבעים שונים, כולל צהוב, והם מסודרים פירמידליים על גבעול ארוך. דלפיניום מתווסף כמרכיב שימושי בייצור סבון.

צמחי שדה עם ניצנים צהובים עשויים להמשיך ברשימה למעלה. אלה כוללים: זופניק (או שורש קדחתני), סנט ג’ון, שיזוף, אדוניס אביבי, חמאה, גדילן, גולדרהוד, פתית, מולן, פרח זהב, זלנדי, בגד ים ועוד רבים אחרים..

פרחי בר כחולים

פרחי בר כחולים

ניתן להבחין בין העיקריות שבהן בין הפרחים הכחולים של כרי דשא ושדות: עולש, אקוויג’יה נפוצה, ג’נטיאן, דלפיניום, לקספור שדה, תורמוס, תירס, פעמון בעל אפרסק, אמנון אפרסק עם דומיננטיות של צבע כחול-סגול, חבורה נפוצה. להלן תמונות של פרחי בר כחולים עם שמות.

עוֹלֶשׁ

עוֹלֶשׁיש לו שורש חזק ובשרני מלא במיץ חלבי. הגבעול בעל מספר ענפים גדל עד לגובה של 120 ס”מ. עלים צומחים מאמצע הגבעולים, נאספים ברוזטות. פרחי צמח האחו הזה הם כחולים-כחולים (ישנם מינים לבנים וורודים), עם עלי כותרת משוננים, גובלים בעלים, הממוקמים לאורך הגבעולים ובצמרתם. אוהב את השמש, פרחים נסגרים אחר הצהריים.

עולש שימושי עבור מערכת העצבים, הלב וכלי הדם, הכליות והכבד. ריפוי מזון לבעלי חיים.

Aquilegia רגיל

aquilegia רגילשיחי פרחי שיח בגובה בינוני (עד 80 ס”מ). הם לא מפחדים מכפור. תפרחות גדולות על רגליים דקות ודקיקות יכולות להיות בצבעים שונים מאוד: כחול, לבן, אדום, ורוד, סגול, שחור, לילך. Aquilegia מטפל בדלקת ריאות, כאב גרון, מחלות עור, פצעים וכוויות, צפדינה, כאבי ראש וכאבי בטן.

ג’נטיאן

ג'נטיאןזהו שיח למחצה עם חלק תחתון קבוע בצורת ענפים עבותים וחלק עלי דשא הניתן להחלפה. מגיע לגובה של 1.5 מ ‘. יש לו פרחים בלתי נשכחים בצורת פעמונים גדולים בצבע כחול, סגול וכחול בהיר. השורש הגנטיאני משמש לעיכול, צנית, מחלות עיניים, אנמיה, דיאתזה, אי ספיקת לב.

כחול קורנפלור

כחול תירסמגיע לגובה של 1 מ ‘, העלים מוארכים, ירוק דהוי. הפרחים צומחים בסל כחול ויפה. משמש לטיפול בכליות, בדרכי השתן, מערכת הלב וכלי הדם, מחלות עיניים ונקבות, מפרקים, קיבה.

צמחי אחו סגולים

אקוניט ז’ונגרי, קומפריה, פעמון בעל אפרסק, גנטיאן, אפונה עכבר, לומבגו, אמנון – פרחי בר סגולים, השמות והתמונות של כמה מהם מוצגים בחלק זה.

אקוניט ג’ונגאריאני

אקוניט ג'ונגאריהוא גדל בצורה של שיח, אוהב הרבה שמש, ולכן הוא מגיע לגובה של עד 2 מ ‘. העלים רכים, מעוגלים, חתוכים ל -5 חלקים. התפרחת גדולה, חמישה עלי כותרת, סגולה כהה. משמש לאנמיה, פוריות, סוכרת, אנגינה פקטוריס, כיבים, ברונכיטיס, דלקת פרקים, פסוריאזיס, כיני ראש, סרטן, הרעלת פטריות רעילות.

מרפא קומפרי

comfrey officinalisפרחי האחו הללו הם צמח קשוח ומחוספס, הגובה המרבי הוא עד 90 ס”מ. הגבעול מסועף, העלים מלבנים, גדולים יותר בבסיסם. הפרחים סגולים עם גוון סגול, הם נראים כמו פעמון צינורי. התכונות המועילות של שורש הקומרי משמשות להקלה על דלקות, עצירת דימומים ממקורות שונים, טיפול בגידולים וכיבים, הקלה על שברים ונקעים, ביטול בביטחון של התהליך המוגלי..

לבן, אדום, ורוד, לבן-ורוד, פרחים לילך של שדות ואחו

אחו פורחניתן לראות צבעים רבים בקשקשים וגוונים שונים בזמן הפריחה באחו ובשדות. זה נעים לעין בעת ​​המפגש עם הטבע עם פרחי הבר של רוסיה (ראו למטה בתמונה של פרחים ושמות): מרשמלו, שומנת אמארנת, רוזמרין בר, ולריאן אופיסינליס, כלנית, ציפורן אחו, הר נחש, קוקו אדוניס, ירוק חורף, פרא בצל, ערבה צרה-עלים (תה-איוואן), תלתן, גרגר לוז רוסי, כמון.

Althea officinalis

מרשמלו אופיסינליספרח קצר עד 50 ס”מ גובה עם עלים ירקרקים מלבנים הנמצאים לאורך כל גובה הגבעול: בתחתית – גדולים יותר, גבוהים יותר – בהדרגה קטנים יותר. פרחים ורודים חיוורים צומחים אחד אחד, בקוטר הם יכולים להגיע ל -10 ס”מ. אלטי אינו מותאם לכפור קשה, הוא מרגיש נוח במרכז רוסיה. שורש הפרח משמש לטיפול בשיעול וכיבים בקיבה, שיפור החסינות.

ולריאן אופיסינליס

ולריאן אופיסינליסנמתח עד לגובה של 1.5 מ ‘. העלים מחוברים לגבעול עם עמודון ארוך. תפרחות ריחניות בצבע ורוד בהיר נראות כמו מטריות. ברפואה, תרופה המבוססת על שורש ולריאן משמשת כסם הרגעה לכאבי ראש, לחץ, אנגינה פקטוריס, מחלות בלוטת התריס, מחלת אבן מרה, בעיות בדרכי השתן, במהלך גיל המעבר אצל נשים.

אצת אש צרה

גביע אש צר

כלנית יער

כלנית יער

בצל בר

בצל בר

הסבר על כמה שמות

לפרחי אחו, בנוסף לשם הלטיני הרשמי, יש שם שניתן על ידי אנשים. לדוגמא, קולטפוט קיבל את שמו מהניגודיות של החלקים העליונים (חמים, צמריים) והתחתונים (קרים, חלקים) של העלה..

אלקמפיין מקל על עייפות, נותן “תשעה כוחות”. קורנפלור הוא סמל של טוהר וקדושה, על שמו של בזיליקום הקדוש, שאהב פרחים באהבה רבה. איוון דה מריה נקרא על פי האגדה על אהבה אומללה, שלא נועדה להתגשם.

על פי אגדה רוסית, אמנון אמנון רב צבעוני הם צבע התקווה, ההפתעה והעצב של ילדה שלבה לא יכול היה לעמוד בציפיות הבל של אהובתה. הציפורן נקראה על שם הדמיון שלה לציפורן מזויפת עתיקה. השורשים והעלים של הג’נטיאן כה מרים עד שטעם זה הוא שם הפרח.

תמונות עם שמות פרחי הבר מוצגים להלן..

איוון דה מריה

איוואן דה מריה

אמנון אמנון

אמנון אמנון

ציפורן אחו

אחו ציפורן

פרחים-צמחי דבש

בשיא הקיץ, כאשר פרחי הדבש בשדה מפרישים צוף להאבקה צולבת, עובדי הדבורים אוספים את הנוזל המתוק המרפא הזה להמשך ייצור הדבש..

הצמחים הנפוצים ביותר הם:

  • מנטה;מנטה שדה
  • חרוט אורן;חרוט אורן
  • אמי שיניים;אמי שיניים
  • בן האם;בן האם
  • כוסברה.כוסברה

צמחים מרובי פרחים כוללים גם: אניס, מנטה, לבנדר בצורת ספייק, כמון, תירס, סתיו של סתיו, ליבה, שן הארי, רגליים. בהתאם לשם הפרח, תפוקת הדבש מ -1 דונם נעה בין 30 ל -1300 ק”ג. להלן תמונות ושמות של כמה צמחי פרחי בר..

הטבע העניק לאדם בנדיבות עושר עצום של צמחייה, המתרפא ממחלות, מתענג על יופיו המיוחד, מנקה את הנשמה ומשפר את מצב הרוח.

רישום וידאו – פרחי אחו

Previous Post
Zöld oázisok megmentése: hogyan és mit válasszunk virágot az irodába
Next Post
Απριλιακές δουλειές στα κρεβάτια του κήπου