15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

נטיעה, טיפול ושיטות ריבוי של בלסאם בגינה

בלזם על חלקה אישית בלסם לגינה הוא אחד הצמחים האהובים על מגדלי פרחים, כיוון שהוא לא רק קל במיוחד לטיפול ושכפול, אלא גם אטרקטיבי במראהו. היקף הצמח רחב למדי: בעזרתו מרפסות מעוצבות, ערוגות פרחים מעוטרות ואף משמשות לחיתוך, מכיוון שהוא שומר על בהירותו ויופיו של פרח לאורך זמן. אם תחליטו להתחיל לגדל בלזם גינה, אתם יכולים להיות בטוחים שלא יתקלו בדרך במהלך הקשיים, ללא קשר אם יש לכם ניסיון בכיוון זה..

תנאים לגידול בלזם

בלם גן פורח בלסאם היא תרבות תרמופילית המגיבה באופן שלילי ביותר לרוחות חזקות ולשינויים פתאומיים בטמפרטורת הסביבה. לכן, כאשר בוחרים מקום לשתילה, כדאי לתת עדיפות לשטחים פתוחים עם הרבה שמש והצללה טבעית. מותר גם צל חלקי בהיר.

ככל שתשחרר את האדמה בתדירות גבוהה יותר, כך הבלם יפרח בשפע ובהיר יותר. הצמח אוהב לא רק השקיה, אלא גם ריסוס קבוע של העלים, וזה פשוט חיוני עבורו כאשר טמפרטורת הסביבה גבוהה מספיק ויש גורם כמו רוח יבשה. באופן כללי, בלזם הגן לשתילה וטיפול אינו קפריזי מדי, מה שנראה בבירור בתמונה. בכפוף לתנאים בסיסיים, הצמח מודה למגדל בעל מראה בהיר ומושך..

גידול בלזם מזרעיםהיזהר בעת האכלה בלזם. לצמח תכונה אחת: עם כמות מוגזמת של חומרים מסוימים בקרקע העלים עשויים להצהיב או אפילו ליפול, מה שכמובן יפחית את האטרקטיביות. כמו כן, עודף דשן יכול להאט את הפריחה ולמנוע התפתחות תקינה של השיח עצמו. כדי להימנע מכך, קרא בעיון את ההוראות לדשן מורכב והשתמש במינון שהוא חצי מהמינון המומלץ..

איך לגדל בלזם מזרעים?

זרעי בלסאםהצמח הוא חד שנתי, ולכן עליך לדאוג מראש כיצד לספק לעצמך חומר שתילה. בנוסף, ישנם מספר גדול למדי של זני פרחים, שכל אחד מהם ראוי לתשומת לב מגדלי פרחים. הנושא של גידול בלזם מזרעים תמיד נשאר רלוונטי, כי הרבה יותר קל להחליף זרעים מזנים חדשים או לרכוש אותם מאשר למצוא חיתוך של צמח מתאים.

זרעי הצמח גדולים, בעוד שיש להם יתרון חשוב אחד על פני זרעים של גידולי צבע אחרים: הנביטה שלהם נמשכת עד שמונה שנים. הזרעים שנאספו (או נרכשו) בפברואר כבר יכולים להיזרע לשתילים – במקרה זה הצמחים יהיו גדולים יותר והפריחה תתחיל מוקדם יותר.

שתלי בלסאםאם הפריחה המוקדמת של בלזם הגן אינה חשובה מדי עבורך, ניתן לבצע טיפוח מזרעים ללא שתילים, ישירות לאדמה. זה צריך להיעשות רק לאחר קום חום יציב. ככלל, בתנאים נוחים, הצילומים הראשונים מופיעים תוך 7-10 ימים..

על מנת להגביר את הנביטה של ​​זרעי הבלזם, יש לטפל באדמה בקוטל פטריות לפני השתילה.!

טמפרטורת הסביבה לצמיחה נוחה צריכה להיות לפחות 19-20 מעלות. אם, לאחר שתילת הזרעים, תנאי מזג האוויר החמירו, כסו את האזור בנייר כסף או כל חור בנפרד – בעזרת בקבוק פלסטיק חתוך..

ריבוי בלזם על ידי ייחורים

שתיל בלסםאם אתה רוצה לגדל צמח בתקופת הצמיחה הפעילה והפריחה שלו, לא רוצה לחכות לאיסוף הזרעים ולשנה הבאה לשתילתם, בצע כמה צעדים פשוטים:

  • לבחור את הצמח היפה והחזק ביותר;
  • חתכו את החלק העליון שלו;
  • לשתול את הגבעול שנלקח מתחת לסרט, בעזרת חול או ורמיקוליט לשם כך;
  • לאחר שבוע, השתילו את הגבעול עם השורשים המתקבלים לאדמה או לסיר כבול.

אם אתה רוצה לקבל את המספר המרבי של ייחורים, בחר צמח אחד והנח אותו למספר ימים (כמובן, יחד עם שבר אדמה) בחדר חשוך..

מחוסר אור, יורה ימתח, ואתה תוכל לדלל כמות גדולה יותר של בלזם. לשם כך יהיה עליך לנתק את כל היורה המוארך, לקלף אותם מהעלים התחתונים ולהניח אותם בכלי שקוף עם מים מבושלים נקיים. לאחר מספר ימים, תבחין במראה השורשים, המהווה הוכחה לנכונות השתלת ייחורים כאלה לאדמה..

הבלזם של וולרכפי שאתה יכול לראות, טיפול בלסמי בבית הוא די פשוט. בחורף, אתה שותל שתילים בלבד, אם כי אתה יכול להסתדר בלעדיו. באביב, וודא שהצמחים נטועים כראוי, ואז כל הקיץ אתה נהנה מפריחה מפוארת, זכור להשקות את הצמחים בזמן, לרסס את העלים שלהם, לבצע את ההפריה הדרושה ולשחרר את האדמה..

סרטון על גידול בלזר מוולר מזרעים

Previous Post
Az újszülött borjak diszpepsziája
Next Post
Ασφαλής βιομυκητοκτόνος φυτοσπορίνη-Μ για φυτοπροστασία