15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Tseanotus או krasnokornnik: כללים חשובים לשתילה וטיפול בשיח

tseanotus krasnokorennik Tseanotus krasnokorennik, לילך קליפורניה – אלה שמות שיח מרהיב שיהפוך ל”גולת הכותרת “של כל גינה. צפון אמריקה נחשבת מולדתו. הוא מצוי גם בדרך כלל באפריקה, קנדה והודו. אבל במדינה שלנו אתה יכול לגדל את הגבר החתיך האקזוטי הזה. העיקר הוא לזכור כמה כללי יסוד של שתילה וטיפול..

איך נראה הז’אנוטוס והזנים שלו?

ציאנוטוס פורח Krasnokorennik הוא שיח בגובה של 0.5 עד 3 מטרים, בהתאם לזן הספציפי. הוא מאופיין בכתר צפוף, המורכב ממספר רב של יורה עלים דק. העלים קשיחים, סגלגלים ובעלי שיניים קטנות בקצוות..

Ceanotus יפה להפליא במהלך הפריחה. נוצרות עליו תפרחות באורך של לא יותר מ -11 ס”מ. הן מורכבות מפרחים קטנים רבים. תכונה של השיח היא שרוב זניו כחולים, אך בגוונים שונים: תכלת, כחול, קובלט וכן הלאה. ישנם גם צמחים עם שורש אדום עם פרחים לבנים וורודים..

תפרחות שופעותישנם שני סוגי צמחים עיקריים שהם פופולריים: אמריקאי ופירמידי. הראשון מאופיין בכתר מתפשט, יורה מתפתל ועלים אליפטיים. פריחת שיחים כאלה נמשכת מיולי עד ספטמבר. הזאנוטוס הפירמידי הוא גדול. ישנם דגימות המגיעות לגובה של 7 מטרים. סוג זה כולל גם את זן Rapence Victoria, הנקרא גם השורש האדום הזוחל. זהו המין היחיד הזוחל על הקרקע..

רבייה של ציאנוטוס השורש האדום

tseanotus krasnokorennik ליד הביתהצמח מתפשט על ידי זרעים, ייחורים, חלוקת השיח, וגם באמצעות ייחורים. הדרך הקלה ביותר היא לרכוש שתיל מוכן בחדר הילדים. הוא מוכן לשתילה, מובטח לו להכות שורש ולגדול במהירות. אבל רק אם חומר השתילה היה במקור באיכות טובה.

רבייה של השורש האדוםלא קשה להפיץ את השורש האדום בעזרת ייחורים. הם נאספים בצורה הטובה ביותר במהלך חודשי הקיץ. חלק מהצילום הטרי למחצה שגדל בשנה הנוכחית מנותק. חותכים עם להב חד מתחת לקשר. מניחים את החיתוך במצע לח. מכסים בצנצנת או בשקית, מושקים באופן קבוע.

אורך החיתוך צריך להיות בין 7 ל -15 ס”מ. העלים מהחלק התחתון שלו מוסרים, והעליונים נשארים.

לשתול מזרעשיטת הרבייה הגוזלת ביותר זמן היא זרע. זה יקח הרבה זמן. הזרעים צריכים להיות מרובדים, כלומר לשמור בטמפרטורות שבין 1 ל -5 מעלות צלזיוס למשך שלושה חודשים לפחות. לאחר מכן יש לשפוך אותם עם מים רותחים ולהשאיר במצב זה עד שהמים מתקררים לגמרי. הם מוסרים שוב בקור למשך חודש נוסף. לאחר מכן מומלץ לטפל בהם בחומצה גופרית. נזרע לאדמה קלילה ורפויה, מוטבעת באדמה לעומק של כ- 0.5 ס”מ.

נחיתה בגינה

שתילת שתילעבור הציאנוטוס של השורש האדום, שטחים שטופי שמש של הגן נבחרים. יש להגן על הצמח מפני רוחות עזות וטיוטות. אין לשתול שיחים בצל. אז הוא יגדל בצורה גרועה ויכול לסרב לפרוח לגמרי. אתה לא צריך למקם אותו בשפלה או ליד גופי מים. עודף לחות עלול להוביל להתפרקות מערכת השורשים. Ceanotus גדל היטב על אדמה חולית או דשא.

זנאוטוס בסיר ובחוץהשתילה מתחילה בהכנת החור. חופרים חור כך שגודלו פי 1.5 מהפרמטרים של מערכת השורשים של השתיל. בתחתית מאורגנת שכבת ניקוז של חלוקי נחל קטנים או חימר מורחב. שתיל מונח בחור. עדיף למלא את החלל שנותר בין קירות הבור למערכת השורשים בתערובת מוכנה מראש. הוא מורכב מ -2 מנות אדמה עפרה, 2 מנות קומפוסט, מנה אחת של חול ומנת 0.5 כבול. אין צורך להעמיק את הצמח. האדמה דחוסה מעט ולחה היטב. אם נטועים כמה שיחים, אז נשמר מרחק של לפחות 70 ס”מ ביניהם..

לאחר השתילה עדיף לכסות את האדמה סביב השתיל. לשם כך נשפכת שכבת כבול מסביב לצמח..

אתה יכול גם לשתול שיחים במיכלים. במקרה זה, השתילה והטיפול ב Krasnokorennik יהפכו לקצת יותר נוחים. מיכל בקוטר של 80 ס”מ לפחות וגובה של כ -50 ס”מ נבחר לשתיל. שכבת ניקוז בעובי 0.5 ס”מ מאורגנת בתחתית. שיטת נטיעה זו אינה מתאימה לזנים גבוהים.

כללי טיפול בסיסיים

טיפול בשיחי נויעל מנת שהשיח יהיה בריא ויפרח היטב, יש לטפל בו כראוי. אירועים חשובים הם:

  1. רִוּוּי. להרטיב את האדמה פעמיים בשבוע. דלי מים חמים מספיק לשיח אחד. אם הקיץ יבש וחם מדי, תדירות ההשקיה עולה.
  2. הלבשה עליונה. באביב, צמח השורש האדום מגיב היטב להכנסת תמיסת מוליין, כמו גם לדשן מינרלי, הכולל חנקן. הצמח זקוק לאשלגן וזרחן במהלך חודשי הקיץ. דשן אוניברסלי לפרחים מתאים.טיפול בשיחי נוי
  3. קִצוּץ. בסוף מרץ או תחילת אפריל, יורים שסבלו מכפור בחורף נחתכים מהצמח. נותרו עליהם רק 10 ס”מ מהצמיחה בשנה שעברה. על מנת להצעיר את השיח, היורים נחתכים לבסיסם. גיזום מתבצע גם בקיץ. ענפים צעירים מתקצרים ומשאירים עליהם 2 ניצנים גדולים. זה מאיץ את צמיחת הצמח..היווצרות שיחים
  4. הדברה. Tseanotus krasnokornnik יכול להיות מושפע מכנימות ומדבורים. במקרה זה יש צורך בעיבוד בזמן של המפעל בעזרת תכשירים מיוחדים..
  5. בקרת מחלות. השיח מפורסם בחסינותו החזקה, ולכן הוא עמיד בפני מחלות. לעתים קרובות יותר הופעת הבעיות מעוררת על ידי הגנן עצמו. עם השקיה מוגזמת ומים עומדים באדמה, מתרחשת נקודה. טיפול בנוזל בורדו עוזר להתמודד עם זה. אם הקרקע מכילה הרבה אלקליות, הסיכון לכלורוזיס עולה. אז נדרש שימוש באמצעים מיוחדים, למשל Iron Chelate או Ferrovit.

אי שמירה על כללי הטיפול תוביל לכך שהצמח יסרב לפרוח. אם אתה לא לגזום, אז השיח ייראה מגושם ומכוער..

חֲרִיפָה

tseanotus באזור הבילוייםהטיפול והטיפוח של הזאנוטוס חייב לכלול בהכרח אמצעים להכנת הצמח לחורף. השיח מפחד מטמפרטורות נמוכות ועשוי פשוט למות במהלך החודשים הקרים. אם הצמנת tseanotus krasnokornnik גדלה במיכל, היא מובאת לחדר חם. הפחת את השקיה, אך וודא שהקליפה הארצית לא תתייבש.

פריחה שופעת של השורש האדוםבשטח הפתוח, הצמח דורש בידוד זהיר. הוא מכוסה באדמה, שכבה של קומפוסט או ענפי אשוח מונחת מעל. לאחר שכל השיח עטוף בחומר כיסוי. עבור ז’אנוטוסים שנטועים לאחרונה, מסגרת עשויה מראש מעץ, שתגן עליהם מפני נזקים. ניתן יהיה להסיר את המקלט רק לאחר שחלף איום הכפור, כלומר בסוף מרץ או תחילת אפריל..

ציאנוטוס הוא צמח יוצא דופן שיהפוך למאפיין אמיתי של כל גינה. הוא מושך תשומת לב עם צבעיו הבהירים וגודלו המרשים. עמידה בכל כללי הטיפול תעזור לשיח להתפתח היטב ולגדול במהירות..

הצמח tseanotus krasnokorennik נראה כמו לילך – סרטון

Previous Post
Univerzális fűtőkazán vidéki házhoz.
Next Post
Makita plane – επιλέξτε το καλύτερο