15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד לשתול צמחי מים בבריכה בתבונה ורווחיות

כיצד לשתול צמחי מים בבריכה בריכה שנוצרה בעצמו בשטח בית כפרי היא באמת נס מפואר. עם זאת, על מנת לשמר את המערכת האקולוגית, חשוב לדעת כיצד לשתול ולטפל בצמחי מים בבריכה. ירק שופע לא רק מקשט את האגם המלאכותי על רקע נוף הדאצ’ה. הוא משמש כחומר ניקוי ייחודי ומחמצן אותו. גידולים יוצרים צל מפוזר על פני המים וסופגים גזים רעילים. חוץ מזה, בילוי עם חברים בנווה מדבר כזה מביא הנאה רבה. ראשית, נגלה אילו צמחים ניתן לשתול בבריכה כך שיתפתחו בהצלחה.?

בחירה הגונה היא המפתח להצלחה

צמחי מים לקוטג 'קיץ אחת הפעילויות המעניינות ביותר היא שתילה וגידול גידולי מים. יש הרבה מאוד כאלה בטבע. שקול את סוגי הצמחים הפופולריים ביותר המשמשים למאגרים מלאכותיים..

נימפאה (שושנת מים)

נימפה על הבריכההפרח נחשב למנהיג הבלתי מעורער בין מולידיו. על פי האגדה היוונית העתיקה, הוא מסמל יופי באהבה שהפך לצמח יפה. נימפאה היא רב שנתית מימית. הוא מצויד בגבעול ארוך וצפוף ושורש מפותח. הפרח נשמר על פני השטח בעזרת ענפי שורש ועלווה רחבה. ביולוגים סופרים עשרות זנים..

בואו לסמן רק את הפופולרי ביותר:

 • ויקטוריה;שושנת מים ויקטוריה
 • אלבה;שושנת מים אלבה
 • מדליית זהב;מדליית זהב של שושן מים
 • יופי כחול;יופי כחול שושן מים
 • רוז’ה.שושנת מים שושנת מים

בהתאם למגוון, חבצלות המים שונות בצבען. הם מגיעים כמעט בכל גוון הקשת. הפריחה מתרחשת באמצע האביב ונמשכת מספר שבועות..חבצלות מים בבריכה קטנה

ניצני הצמח נסגרים עם תחילת החושך ונכנסים מתחת למים, ובבוקר הם שוב מקשטים את פני הבריכה.

Eichornia (יקינתון מים)

יקינתון מיםהאטרקטיביות של הצמח ניתנת על ידי תפרחות מצוינות, המורכבות מניצנים מיניאטוריים רבים. הם בצבע כחול, ורוד וסגול. למרות העובדה שהפריחה נמשכת יום אחד בלבד, האפקט הדקורטיבי נשמר בזכות העלים המבריקים של המבנה הנקבובי..בריכה כפרית

יקינתון הוא צמח מים המטהר את המים בבריכה, מכיוון שמערכת השורשים שלו סופגת מספר חומרים מזיקים:

 • פוספטים;
 • קדמיום;
 • קוטלי חרקים;
 • פנול.

הצמח מתפתח בצורה נפלאה בטמפרטורות של + 14 ° C. הוא מעדיף אדמה המכילה חול וחימר. הזנים הפופולריים ביותר כוללים:

 • סַסגוֹנִי;איכורניה מגוונת
 • טולסטונוג;אופוריה עבה גזע
 • צבע תכלת.אופורניה תכלת

זני יקינתון מים נבדלים על ידי תפרחות גדולות ותכונות דקורטיביות. התנאי העיקרי לגידול הוא המים הנקיים שהם יוצרים סביבם..

כמוסת ביצים (צהוב)

כמוסת מיםהצמח שייך לסוג חבצלות המים. יש לה עלים ירוקים ועמוקים וניצנים צהובים בהירים.. קישוט בריכהבמהלך הפריחה, הטריטוריה כולה מלאה בניחוח ייחודי מתמשך. על פי הכללים המקובלים לשתילת צמחי מים בבריכה, התרבות ממוקמת בעומק מרבי של 2 מ ‘.. כמוסת ביצההוא גדל במהירות, ולכן הוא מתאים לאגמים מלאכותיים מרווחים בלבד..

ביצה טורצ’ה

ביצת טורצ'ה על הבריכהדשא מימי משתרש בצורה נפלאה בבריכות נקיות למדי. באביב היא נמצאת מתחת למים במשך זמן רב. רק באמצע הקיץ הוא עולה אל פני השטח. טורקיה פורחת ויפהתפרחות מפוארות, המורכבות מניצנים רבים, הופכות אגם מלאכותי ל”ערוגה “. עלי כותרת הטורצ’י צבועים בצבע ורוד או לילך חיוור..

בּוּעֶנֶת

פמפיגוס בהירלמרות שהצמח שייך לקטגוריית הטורפים, הוא גדל באופן פעיל במים ביתיים. בועות מיניאטוריות ממוקמות על פני צלחות העלים. הם מלכודת לחסרי חוליות קטנים.. פמפיגוס פורח ארוךפמפיגוס פורח במשך 3 חודשים (כל הקיץ), מה שמעניק לבריכה מראה אלוהי.

אם מגדלים דגים באגם מלאכותי, רצוי להימנע מגידול פמפיגוס. אחרת, הוא יספוג מזון לבעלי חיים..

פרח ביצה

צמח פרחי ביצהמהצד, עלי התרבות דומים לשושן מים במיניאטורה. לשם כך מוערך פרח הביצה בעל העלים. כאשר הניצנים הבהירים שלו פורחים, נראה כאילו אורות בוהקים נדלקים על פני המים..פריחה בוהקת

בניחוחם וביופיים, ביצות ממלאות את האגם מיוני עד אוגוסט..

ירוק נקבי

ירוקהצמח מכונה לעתים קרובות Urut verticulata. הוא מתרבה במהירות ומשמש מפלט נעים לטיגון של מיני דגים שונים. החוג הירוק אינו מפחד מטמפרטורות נמוכות, ולכן הוא סובל לחלוטין את החורפים. הוא שייך לצמחים צפים שמשגשגים ללא אדמה. כל החומרים החיוניים מתקבלים ישירות מהמדיום הנוזלי..

מארש קאלה

ביצה קולההפרח חובב הלחות הוא קישוט מסוגנן לבריכות מלאכותיות. העלווה הלבבית שלה מסודרת על עלי כותרת ארוכים. יש לו צורה מוארכת מעט ומשטח ירוק בהיר מבריק..

במהלך תקופת הפריחה, הקאלה מייצרת פדמון בשרני, שעליו עטרת אוזן צהובה בהירה. הוא מוגן באופן מהימן על ידי כותרת לבנה כשלג הדומה לכיסוי מיטה. מעניין, ניצני הצמח מגיבים לגישת המשקעים. קצה עלי הכותרת חורג בצורה ניכרת מהקלח העדין, כמו חץ של ברומטר. בתחילת הסתיו, במקום ניצן, נוצר פרי ארגמן הדומה לדובדבן..

למרות שהקולה פולט חומר רעיל, יופיו מעניק לאגם המלאכותי קסם ייחודי..

אי אפשר לספור את כל האפשרויות לגידולי מים הגדלים במאגרים מלאכותיים. עם זאת, אין ספק שכל אחד ימצא את האפשרות האידיאלית עבור עצמו. לאחר מכן, נחקור את תהליך גידול גידולים כאלה בעצמנו..

כיצד לשתול צמחי מים בבריכה

בריכה ביתיתבדרך כלל, גידולים ירוקים באגמים טבעיים מסודרים ב -3 שכבות: פני השטח, מתחת למים וצפים חופשיים. תוכנית זו מלווה בקפידה על ידי מומחים..כיצד לשתול צמחי מים בבריכה

בכך הם מביאים בחשבון את התחומים העיקריים המתייחסים ישירות לבריכה:

 • שטח סמוך;
 • קו החוף;
 • חלק רדוד (הצמחים שקועים למחצה במים);
 • אזור מים עמוקים.

שתילת חבצלות מים בבריכהקודם כל, האזור המרכזי נטוע, המובחן בעומק הגדול ביותר. אחר כך הם עוברים בהדרגה לחוף. בדרך כלל, השתילה בבריכה מתחילה בסוף האביב או בתחילת הקיץ. העיקר שהמים מתחממים היטב ומקבלים מראה שקוף. בנוסף, מומחים לוקחים בחשבון את קצב הגידול של הגידולים. ואכן, בשטח מוגבל, כל אחד מהם זקוק לכמות מספקת של מקום, חמצן ורכיבים יקרי ערך לתזונה..כיצד לשתול צמחי מים בבריכה

לכן, יש תוכנית פשוטה לבחירת גידולים למאגר.:

 1. אזור חוף. בדרך כלל הם מניחים 3 אירוסים או 4 ביצות שכח אותי.
 2. מים רדודים. זנב מתאים, loosestrife וקולה.
 3. חלק עמוק מרכזי. שושן מים נטוע לרוב מכל סוג, לוטוס וקפסולת ביצים.

ככלל, זרעים של צמחי מים לבריכה נרכשים בחנויות מיוחדות או בחנויות מקוונות. פרחים מספקים קטלוגים צבעוניים של גידולים שונים המתאימים לעיצוב מאגר מלאכותי.

טכנולוגיית נחיתה

מיכל לגידול צמחי מיםברוב המקרים, מומחים מגדלים צמחי מים במיכלים. מיכל בודד משמש לכל תרבות..

הודות לכך, הנטיעות יכולות:

 • לְהַשְׁתִיל;
 • סידור מחדש לאזורים שונים;
 • לנקות בעת ניקוי המאגר;
 • “שימור” לתקופת החורף (אחסן במרתפים).

לפני זריעת צמחיית מים של מאגרים, מכינים מצע. בדרך כלל מעורבים 2 חלקים של חימר רופף עם כבול או חול. תחתית המיכל מכוסה בשטף, ואדמה נשפכת מעל. לאחר מכן מורחים את הזרעים.

למניעת הדלפת האדמה מהמיכל, כסו אותה בשכבת חצץ או חלוקי נחל..

צמח מים קבומבההגידולים הנטועים מופצים באופן שווה לאורך תחתית המאגר. לדוגמה, מינים גבוהים מתחלפים עם גידולים שופעים. באזור העמוק ביותר נשתלים סוגים שונים של חבצלות מים, צמחים מפוצלים או קבומבה – צמחי חמצן לבריכה. הם מייצרים כמות עצומה של חמצן וסופגים רכיבים מזיקים במים..

סלביניה בבריכהיקינתון מים, סלביניה ועלים משמשים כגידולים צפים. צמחים סופגים חנקות מהמאגר ועוצרים את רביית האצות המסוכנות. הירק שלהם יוצר צל חלקי לדגים במהלך חום הקיץ..קישוט שתילה

מומחים אוסרים באופן גורף לשתול ברווז במאגרים מלאכותיים. קשה להיפטר ממנו, ועם הזמן הוא יהפוך את האגם לביצה..

בריכות קטנותלאחר שהבנו בפירוט כיצד לשתול צמחי מים בבריכה, נוכל בבטחה להתחיל לעסוק. זרעים מסוגים שונים של גידולים זמינים בחנויות באופן חופשי. וקל לבחור אפשרות מתאימה מהקטלוגים. מסתבר שכל גאוני הוא פשוט. הגישה העיקרית והרצון לחולל ניסים.

איך לשתול צמחי מים בבריכה בארץ – וידאו

Previous Post
Eredeti üzlet – fácán tenyésztés
Next Post
Ποιος χρειάζεται χειροκίνητα μηχανικά κοπτικά και γιατί