15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד לגדל אשוחית סרבית באתר שלך

אשוחית סרבית לעתים קרובות, האשוח הסרבי הצנוע נבחר על ידי מעצבים מנוסים לצורך גינון החצר האחורית והאזורים העירוניים שלהם. הסיבה העיקרית לבחירה היא איכויות דקורטיביות מדהימות, צורות צמחים יוצאות דופן, עמידות חורפית וחוסר יומרות לקרקע. לדברי ביולוגים, כיום ישנם למעלה מ -20 סוגים של ירוק עד. כל אחד מהם משתלב בהרמוניה עם עצים נשירים, שיחים, דשא דשא ופרחים. שקול תיאור מפורט של אשוחית סרבית, כמו גם את הזנים הפופולריים ביותר של תרבות ירוקה עד.

מאפיין ביולוגי

אשוחית סרבית בתנאים טבעיים בסביבתו הטבעית, הצמח מצוי בעמק נהר דרינה, הנמצא בחצי האי הבלקן. מדענים מייחסים אותו למשפחת אורן. אשוחית סרבית מתנשאת לגובה של עד 35 מ ‘. מחזור החיים של הצמח נמשך בין 250 ל 300 שנים. הגזע הזקוף מכוסה בקליפה חומה. בעץ בוגר הקוטר מגיע ל -100 ס”מ.

ענפי הצד הקצרים אינם גבוהים מדי מעל פני הקרקע. בצורת קשת הם דומים לקשת, והקצוות מכוונים כלפי מעלה. לדגימות צעירות יש מבנה תלוי והן מכוסות בערימה עבה. כל האלמנטים הללו יוצרים כתר פירמידה עמוד או צר. החלק העליון של האשוח הסרבי מחודד תמיד, מה שמעניק לו מראה דק ויצירתי.

מחטים קשותהענפים מכוסים מחטים קשות. אורכו מגיע ל -18 מ”מ, ורוחבו כ -2 מ”מ. פני המחטים מכוסים בפריחה שעווה. החלק העליון של המחטים בצבע ירוק כהה, ולחלק התחתון גוון כסוף-כחלחל. הוא נשאר על העץ במשך 8 שנים. תרבות הפריחה מתחילה בחודש מאי, ולאחר מכן נוצרות קונוסים..

הם נבדלים במאפיינים הבאים:

  • צורה מלבנית;
  • אורך 5 עד 7 ס”מ;
  • קשקשים לחוצים היטב, מעוגלים.

הבשלה של חרוטי אשוחהחרוטים בשלים עד אמצע הסתיו. בהתחלה, הם צבועים סגול-ירקרק. ובהמשך הם לובשים גוון חום כהה עם ברק דיו. בטבע התרבות מתרבה על ידי זריעה עצמית. מגיע לבגרות מלאה עד גיל 15.

אשוחית סרבית סובלת בקלות קור, ועמידה בפני כפור עד -35 ° C. אינו מאבד את האפקט הדקורטיבי שלו במהלך שינויי טמפרטורה. התרבות עמידה בפני רוחות חזקות ומשבשות. מרגיש נוח גם בצל וגם בשטחים פתוחים.

אשוחית סרבית מסתגלת במהירות לאדמה דלוקה, סלעית, חולית ופודזולית.

זנים פופולריים

בהתבסס על צורת הבר, מגדלים השיגו צמחים ייחודיים. הם שמרו על עמידות בפני קור גבוה. עם זאת, הם רכשו תכונות דקורטיביות מקוריות. לדוגמה, יש להם כתר קומפקטי וגדלים רק עד 7 מ ‘בואו להכיר את הזנים הפופולריים ביותר של גידולים מחטניים, הגדלים בנתיב האמצעי..

“אלכסנדרה” המקסימה

אלכסנדרה כיתה אשוחית סרביתתכונה ייחודית של הזן היא צורת הכתר. זהו חרוט מורחב עד 2 מ ‘רוחב. עם זאת, הגידול השנתי של התרבות הוא 3-4 ס”מ בלבד. בשנים הראשונות לכתר יש תצורה מעוגלת. אבל מאוחר יותר, החלק העליון של הראש נמתח, והוא לובש צורה של חרוט. הענפים מעוטרים במחטים בצבע ירוק בהיר. למחטים צעירות יש גוון כחלחל מעט..

זן אשוחית סרבי “אלכסנדרה” משמש לקישוט גינות אברש, גבעות אלפיניות וקומפוזיציות נוף..

מגוון גמדים “ננה”

גמד ננהתרבות בוגרת גובהה עד 3 מ ‘גובהה. הכתר מורכב מענפים חינניים רבים בצורת קישקוש שמנמן. עם זאת, בשנים הראשונות העץ דומה לכדור. רוחבו כ -2 מ ‘המחטים צבועות בצבע אפור ירקרק, ולצד האחורי גוון כסוף..

עד 10 שנים, הצמיחה השנתית של התרבות היא כ -3 ס”מ, וגם אז בתנאים אידיאליים. לאחר תקופה זו קצב הצמיחה עולה. לכן, בשנה הוא גדל ב -10 ס”מ..

לעתים קרובות אשוחית “ננה” הסרבית על תא המטען משמשת באופן פעיל ליצירת עיצוב נוף מסוגנן. הודות לכך, העץ בולט ביעילות על רקע צמחים אחרים. הוא גדל הן בקבוצות והן בנטיעות בודדות..

יופי חינני “קארל”

מגוון קארלהזן נכלל לרוב ברשימת גידולי המחטניים המומלצים בגינות ביתיות. יש לה ענפים קצרים יחסית, מכוסים בצפיפות בירוק כהה או ירוק בהיר, בגיל צעיר, מחטים. בתהליך הצמיחה היורה יוצרת כתר מעוגל, המזכיר כרית נפח. קוטרו כ 100 ס”מ. גובה הצמח כ 80 ס”מ.

זן אשוחית סרבי “קארל” נראה נהדר בגינות סלעים, כמו גם על רקע צמחים רב שנתיים זוחלים.

הזן המקורי “Pendula Bruns”

פנדולה בראנס מסרבוס אשוחיתהתרבות מתייחסת לדגימות שצומחות לאט. הוא כולל ענפים מתפתלים וזורמים הנוגעים לפני השטח. הם מהווים את הכתר המקורי של תצורה בוכה. עץ בוגר מגיע לגובה של עד 10 מ ‘. הצמיחה השנתית היא כ -10 ס”מ. מגוון הברונים בצורה סטנדרטית נראה מפואר באמת על רקע גידולי גננות אחרים.

כפי שאתה יכול לראות, הזנים הנתונים של צמחים מחטניים מעידים על הרבגוניות שלו. הודות לכך, מעצבים משתמשים באופן פעיל בתרבות ליצירת נופים מקוריים..

אנו מגדלים אשוחית סרבית בקוטג ‘הקיץ שלהם

גידול אשוחית סרבית בקוטג 'הקיץ שלהםמאז ימי קדם, עצי מחט משכו את תשומת ליבם של גננים. הם לא רק השתלבו להפליא בשטח בית כפרי, אלא גם טיהרו את האוויר. בנוסף, לעצים מסוגננים יש השפעה מועילה על מצבו הרגשי של האדם. בואו ננסה להבין את העקרונות של שתילת אשוחית סרבית וטיפול בה בקוטג ‘הקיץ שלהם.

התבוננות בצמח הראתה שהוא משתרש בצורה נפלאה על כל סוג של אדמה. עם זאת, העץ אינו אוהב שטחי ביצות..הכנת בור הנחיתה

אם יש חימר ואדמה צפופה בשטח המיועד לשתילה, מונחת שכבת ניקוז בתחתית בור השתילה באמצעות כל אחד מהחומרים:

  • חימר מורחב;
  • חול גס;
  • אבן מנותצת;
  • לבנים שבורות.

שתילת אשוחית אשוחיתעוביו צריך להיות לפחות 20 ס”מ. ככלל, המשפך נחפר בעומק ורוחב של כ -60 ס”מ. אם מתוכננים כמה דגימות, המרחק ביניהן הוא 2.5 מ ‘. חומוס, כבול וחול מתווספים אדמה. כדי להאיץ את תהליך פיתוח היבול מוחלים דשנים מורכבים. ואז השתיל מונח בזהירות בחור כך שצווארון השורש יהיה בגובה האדמה. החללים המתקבלים מלאים במצע שהתקבל. הכדור העליון מהודק קלות ומושקה בשפע.

שתילת אשוחית סרבית בפרברים מתבצעת באביב או בתחילת הסתיו.

כללי טיפול בסיסיים

עיגול מעגל תא המטעןדגימות צעירות זקוקות ללחות לאורך כל העונה. אחרת, השורשים השבריריים יאבדו כוחם ויתייבשו במהירות או שהמחטים שלהם יהפכו לצהובות. לעץ אחד מספיק 10 ליטר מים. לאחר השקיה, אזור הגבעול הקרוב מתרופף בעדינות. בתקופות חמות מרססים את החלק העליון של הכתר בבקבוק ריסוס.

גיזום סניטרי של אשוחית סרביתכללי הטיפול כוללים גיזום סניטרי. במידת הצורך מנקים את כתר האשוח הסרבי מענפים מיובשים, שבורים וקפואים. התספורת המעוצבת נעשית בחורף כשהתרבות במנוחה. במקרה זה, רק 3-4 ס”מ נחתכים בכל פעם.

הגנה על שתילים צעירים של אשוחית סרביתלמרות עמידות החורף הגבוהה, נבנה מקלט נוסף לשתילים מתחת לגיל 5. בדרך כלל משתמשים בכל חומר “נושם”, למשל, חפיפה דקה. שכבת תא המטען הקרובה מכוסה מאלץ ממחטים או נסורת. אם יש הרבה שלג בחורף, הוא מתנער בעדינות מהענפים..

כדי להגן על העץ מפני טפילים מרססים את הכתר במי סבון, מרתח קליפות בצל או חליטת שום.

מסתבר שאפשר לגדל אשוח סרבי יפה בקוטג ‘קיץ. הגננים בוחרים תחילה זן מתאים. הכינו בור שתילה, מצע מזין, הניחו ניקוז. מניחים בזהירות את העץ ומכסים אותו באדמה. הם מקפידים על פי כללי הטכנולוגיה החקלאית.

אשוחית סרבית והזנים הנפלאים שלה למעון קיץ – וידאו

Previous Post
Eredeti üzlet – fácán tenyésztés
Next Post
Ποιος χρειάζεται χειροκίνητα μηχανικά κοπτικά και γιατί