15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מה גנן צריך לדעת על שתילה וטיפול במטאטא באזור מוסקווה

שתילה וטיפול במטאטא מטאטא הוא שיח נוי רב שנתי שמושך את תשומת ליבם של הגננים בפריחתו השופעת והתוססת. נטיעה וטיפול במטאטא אינם גורמים לקשיים מיוחדים, מה שהבטיח לצמח פופולריות רבה בעיצוב נוף וגינון של חלקות גינה. כאשר מגדלים מטאטא באזור מוסקווה ובאזורים אחרים במדינה, יש לקחת בחשבון את המאפיינים האקלים של האזור. זה יאפשר פריחה שופעת ושופעת של המטאטא, הנמשכת מתחילת האביב ועד סוף הקיץ..

סוגי המטאטאים הטובים ביותר באזור מוסקווה

מטאטא גדל בפרברים מטאטא הוא שיח נוי ממשפחת הקטניות, המונה כ -50 מינים. ביניהם זנים נשירים וירוקים עד. בעיצוב נוף משמשים רק 15 זנים של מטאטא, המאופיינים בכתר שופע, ארומה נעימה, פריחה ארוכה ואטרקטיביות דקורטיבית..

נטיעה וטיפול במטאטא באזור מוסקווה דורשים עמידה במספר כללים חשובים, קודם כל – בחירת זן מתאים:

  1. בוסקופ רובי הוא מין היברידי בעל כתר צפוף, כדורי ותפרחות בצבע סגול-אודם בוהק. מגיע לגובה 1.7-2 מ ‘, פורח בסוף מאי.מגוון בוסקופ רובי
  2. אנדריאנוס הוא מגוון מטאטאים גבוה, שגדל עד 2-2.5 מ ‘והוא מתאפיין בצבע פרח-אדום-צהוב יוצא דופן וניחוח נעים המזכיר אננס..מטאטא אנדריאנוס
  3. אלבומים הם אחד הזנים הטובים ביותר באזור מוסקווה, מכיוון שהם מתאפיינים בהתנגדות מוגברת לכפור. מטאטא מסוג זה סובל בקלות כפור עד -38 מעלות צלזיוס. השיח מגיע לגובה 80-100 ס”מ, בעל כתר צפוף עם פרחים לבנים ושופעים.מגוון אלבומים
  4. סגול הוא אחד הזנים הפופולריים ביותר לצמיחה, שגובהו בדרך כלל אינו עולה על 35-45 ס”מ. השיח מכוסה עלים טריפוליאטיים ופרחים סגולים-סגולים קטנים..מטאטא סגול
  5. רוסית – מעולה לגידול בפרברים. שיח נשיר עד לגובה 1.5-1.6 מ ‘, עם יורה מתעקל ופרחים קטנים צהובים בהירים.מטאטא רוסי

עמידות החורף של זני מטאטא בר אינה מתאימה לאזור מוסקווה, מינים כאלה אינם סובלים את תנאי מזג האוויר הקשים של אזור זה.

לגידול באזור מוסקבה, עדיף לבחור זנים היברידיים המשלבים אטרקטיביות דקורטיבית ועמידות גבוהה בפני כפור..

נטיעה וטיפול במטאטא באזור מוסקווה

שתילה וטיפול במטאטא בפרבריםמטאטא באזור מוסקווה גדל משתילים או מזרעים. אתה יכול להתחיל בעבודות השתילה בתחילת האביב. קודם כל, עליך לבחור אתר לשיח – עליו להיות מואר היטב, חם ומוגן באופן אמין מפני הרוח..

מטאטא “מעדיף” קרקע חולית, סחוטה היטב עם תגובה מעט חומצית או ניטרלית. כמו כן, מומלץ להכין תערובת אדמה מראש מאדמת דשא, חומוס וחול ביחס של 1: 1: 2 – היא תשמש למילוי חור השתילה..

הכנת חומר שתילה ואתר

שתיל מטאטא מחדר הילדיםכאשר שותלים ומטפלים במטאטא, חשוב מאוד להכין נכון את חומר השתילה. עדיף לקנות שתילים מחנות משתלה או גינון. בעת הקנייה, עליך לברר את הזן, את גיל השתיל, כמו גם את עמידותו לכפור.

גידול עצמי של מטאטא מזרעיםמטאטא ניתן לגדל גם מזרעים שנקטפו בעצמך או לרכוש אותו בחנויות. משרים מראש את הזרעים במשך 48 שעות במים חמים, ואז זורעים במיכל עם תערובת לחה היטב של כבול וחול. עומק הזריעה של זרעים צריך להיות לא יותר מסנטימטר אחד.

לאחר מכן, המיכל עם הזרעים צריך להיות מכוסה בניילון ולהניח אותו במקום חמים ושטוף שמש. כאשר מופיעים שתילים בעלי 3-4 עלים חזקים ואמיתיים, ניתן לצלול ולשתול את השתילים בכלי נפרד. הם יכולים להיות מושתלים לאדמה פתוחה רק לאחר גיל 3 שנים..

יש להכין את האתר לשתילת מטאטא מראש, רצוי בסתיו. יש לחפור אותו, מומלץ ליישם בו זמנית Kemiru-Universal או דשן מינרלי מורכב אחר (100-120 גרם לכל 1 מ”ר).

הכנת מושבעבור מטאטא, עליך להכין חורי שתילה – קוטרם צריך להיות גדול בכ- 20 ס”מ ממערכת השורשים של השיח. בתחתית החורים, הקפד למלא שכבת ניקוז של חצץ דק, חימר מורחב או חלוקי נחל. גובה שכבת הניקוז חייב להיות לפחות 15-20 ס”מ.

תוכנית צעד אחר צעד לשתילת מטאטא

שתילים איכותייםבעת שתילת מטאטא, עליך לקחת בחשבון את גודל השיח ולהשאיר את המרחק בין חורי השתילה – 50-60 ס”מ לצמחים גבוהים ולפחות 30 ס”מ לזנים נמוכים..

שלבי עבודה:

  1. יוצקים שכבת ניקוז לחורי השתילה.
  2. יוצקים את הרכב הקרקע המוכן על גבי הניקוז ויוצרים פקעת קטנה.
  3. הורד את השתיל אנכית לתוך החור והפיץ את שורשיו.
  4. מפזרים מלמעלה אדמת עציץ ומהדקים מעט.
  5. שמור את צווארון השורש בהתאם לקרקע.

לאחר מכן יש להשקות את השתילים היטב ולכסות אותם..

גובה השכבה צריכה להיות בגובה של 4-6 ס”מ לפחות – זה יעזור לשמור על לחות באדמה ולמנוע את התאדותה..

כללים לטיפול במטאטא

השקיית המטאטאכללי השתילה והטיפול במטאטא הם פשוטים למדי ומורכבים מהשקיה סדירה, דישון, התרופפות וחיפוי הקרקע. כאשר מגדלים שיח באזור מוסקבה, אסור לשכוח את המחסה שלו מפני כפור בחורף..

המטאטא אוהב השקיה תכופה ושופעת. עקוב מקרוב אחר מצב האדמה – ברגע שהוא מתחיל להתייבש, הרטיב את הצמח. אך יש לזכור כי המטאטא סובל לחות עודפת הרבה יותר גרוע מחוסרו. לכן, בקיץ גשום, מספר ההשקיה חייב להיות מוגבל בהחלט או נטוש לחלוטין..

לאחר הרטיבה רצוי לשחרר את האדמה – יש לעשות זאת לעומק של 10-13 ס”מ. במקביל, להסיר את העשבים השואבים חומרים מזינים מהאדמה ולהאט את צמיחת המטאטא..

לצורך פריחה עבותה ומתמשכת, שיחי נוי דורשים כמות מספקת של חומרים מזינים. בפעם הראשונה ניתן לבצע האכלה בסוף מאי, בפעם השנייה – בחודש יולי.

לצורך הפריה באביב, עדיף להשתמש באוריאה (30 גרם לדלי מים) או בדשנים אחרים המכילים חנקן. בקיץ, המטאטא דורש אשלגן וזרחן, ולכן דשן מינרלי מורכב יהיה הפתרון הטוב ביותר. עדיף לבחור אפר עץ מחומר אורגני – זה מעורר את הצמיחה והפריחה של השיח..

קִצוּץ

מטאטא גיזוםגיזום מטאטא מתבצע רק לאחר השלמת הפריחה, מכיוון שאינו זקוק להיווצרות כתר נוספת. במהלך הגיזום, יש צורך להסיר רק יורה בודד לענפים חזקים הדומים לרוחב.

בעת גיזום מטאטא, יש לזכור כי יורה שלו מכיל ציציזין. חומר רעיל זה יכול לגרום לכוויות בעור, לכן ללבוש כפפות מגן..

הכנה לפני החורף

הכנת מטאטא לחורףבאזור מוסקווה מומלץ לגדל רק זני מטאטא עמידים בפני כפור, אך הם צריכים להיות מכוסים גם לפני תחילת החורף. מקלט לפני החורף חשוב במיוחד לשיחים צעירים, לאחר שהגיעו לגיל 3-4 שנים, הם סובלים כפור חורף היטב וללא בידוד נוסף..

עבור מקלט חורפי, מטאטא צעיר צריך להיות מכוסה באדמת גינה או כבול, ואז להסיר את יורה וללחוץ אותו לפני השטח של האדמה. זה צריך להיעשות בהדרגה, במשך 1-2 שבועות, באמצעות סיכות מיוחדות. למרות גמישות הענפים, קיים סיכון לפגיעה בהם אם הם נלחצים לפתע לקרקע..

מטאטא הוא שיח נפוץ הפופולרי בקרב גננים בשל תכונותיו הדקורטיביות והטיפול הבלתי יומרני. בעת גידול צמח באזור מוסקבה, עליך לקחת בחשבון את המאפיינים האקלים של האזור. זה יעזור להבטיח צמיחה נמרצת ופריחה ארוכה ושופעת..

מה מיוחד בשתילה וטיפול במטאטא באזור מוסקווה – וידאו

Previous Post
A magvak személyes telekről történő gyűjtésének és tárolásának szabályai
Next Post
Αρμόδια φύτευση και φροντίδα του πεύκου κέδρου της Σιβηρίας στο εξοχικό τους
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org