15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

סודות הפריחה המפוארת של יום השנה של ורד לנסיך מונקו

יום השנה של נסיך מונקו ורד יובל נסיך מונקו הוא זן פופולרי ומרהיב השובה את יופיו של פרח שיפוע. גננים נמשכים לעלי כותרת שמנת לבנה ושלג עם שולי גבול ארגמניים יוצאי דופן, שהופכים לדובדבן עז וכהה יותר כשהניצן נפתח. יתרונות נוספים של הזן הם קלות הטיפוח, טיפול יומרני ופריחה ממושכת וחוזרת. היתרונות הללו הם שנתנו לשושן ביקוש בקרב תושבי הקיץ ומעצבי נוף..

יובל הוורד של נסיך מונקו – המאפיינים העיקריים

נסיך יום השנה הוורד המקורי ממונקו Jubile du prince de monaco או יובל נסיך מונקו הוא זן זן השייך לקבוצת הפלוריבונדה, הידוע בחוסר יומרות, חסינות טובה, משך הפריחה ואיכויות דקורטיביות מצוינות. המין גדל בשנת 2000 על ידי מגדלי משתלת הגינון הצרפתית הגדולה Meilland המבוססת על הזנים Tamango ו- Jacqueline Nebut.

תיאור הנסיך הוורד ממונאקו:

 1. שיחים מתפשטים למחצה, מסודרים וקומפקטיים, בגובה של עד 70-100 ס”מ, בקוטר של עד 50-60 ס”מ.
 2. יורה זקוף, בעל עלים צפופים, עם דוקרני בינוני.
 3. העלים גדולים, ירוקים עשירים, עם משטח מבריק ומבריק.
 4. הניצנים נאספים בתפרחות, המורכבות לרוב מ-6-8 חתיכות.
 5. פרחי טרי, בקוטר של עד 8-12 ס”מ, המורכבים מ- 35-45 עלי כותרת גדולים וקטיפתיים.
 6. הזן נבדל על ידי פריחה ארוכה, שנמשכת מאמצע יוני ועד הימים הראשונים של אוקטובר..

המאפיין העיקרי של יובל נסיך מונקו הוורד נחשב לצבע השיפוע המקורי של התפרחות..

פריחה שופעתלעלי הכותרת יש צבע בשני צבעים-בחצי השחרור הם קרם לבן-שלג עם גבול ארגמן בהיר מסביב לקצוות. בתהליך המסת הניצן, הגבול מתרחב ורוכש גוון ארגמן או דובדבן אקספרסיבי יותר..

כללי גידול ורדים

ורדים לגדול יום השנה לנסיך מונקו באתרבעל תכונות דקורטיביות מצוינות, ורד יובל הנסיך דה מונקו שייך למין הבלתי יומרני. הוא סובל באופן מושלם כפור עד -25 °, אינו תובעני לאדמה ועמיד בפני טחב אבקתי ומחלות אחרות..

כדי לגדל ורדים יום השנה לנסיך מונקו, מומלץ לבחור אזור פתוח ומואר באופן שווה. הוא סובל היטב את אור השמש הישיר ואינו דוהה תחת השפעתם..

יש להגן על האתר לשתילת ורדים באופן אמין מפני טיוטות, עם אדמה פורייה ונושמת עם חומציות ניטרלית או בינונית. כשאתה מגדל פרחים מסוג זה, עליך לקחת בחשבון את דיוק מי התהום – הם חייבים להיות ממוקמים בעומק של 1.6-1.7 מ ‘לפחות, אחרת שורשי הוורד יתחילו להירקב.

שתילת שתילים

שתילת שתיל ורדיםשתילת ורד נסיך מונקו מתבצעת הן בסתיו והן באביב. במקרה הראשון, ניתן להתחיל את עבודת השתילה בסוף ספטמבר או בימים הראשונים של אוקטובר, בשני – באפריל או במחצית הראשונה של מאי..

יש לרכוש שתילי ורדים ממשתלות מיוחדות. שתילים בני 2-3 שנים לפחות משתרשים. חייבת להיות להם מערכת שורשים חזקה ומפותחת עם שורשים באורך 25-35 ס”מ ויורה 25-30 ס”מ. 24 שעות לפני השתילה מניחים את השתיל בתמיסה של אפין, הטרו-אוסין או ממריץ צמיחה אחר..השריית שתיל בתמיסה מיוחדת

אלגוריתם לשתילת ורדים:

 1. הכן את האתר 15-25 ימים לפני השתילה – חפור את חפירה לעומק הכידון, הסר את כל העשבים והפסולת.
 2. הכן חורי שתילה בעומק וקוטר של 40-60 ס”מ.
 3. ממלאים את התחתית בלבנים שבורות, חצץ דק, חלוקי נחל או שכבת ניקוז אחרת בעובי 6-8 ס”מ.
 4. יוצקים תערובת של כבול וחומוס או מצע מוכן לשושנים על גבי הניקוז.
 5. שופכים דלי מים לתוך חור השתילה. וכאשר הוא נספג לחלוטין, יוצרים תל אדמה במרכז.
 6. הניחו שתיל בתוך החור ויישרו בעדינות את שורשיו.שתילת שתיל בחור

ממלאים את החורים באדמה, מהדקים קלות ויוצקים בשפע (10-15 ליטר מים). בעת שתילת שתיל ורדים, עליך לוודא שצווארון השורש ממוקם 4-5 ס”מ מתחת לפני הקרקע. לאחר סיום העבודה, יש למלוח את האדמה סביב השיח..

יום השנה לטיפוח ורדים של נסיך מונקו

טיפול ורדיםורד פלוריבונדה נסיך מונקו הוא יומרני בטיפול, שמירה על האפקט הדקורטיבי שלו לא ייקח הרבה זמן מהגנן.

כללי טיפול בסיסיים:

 1. תדירות השקיית הוורד תלויה בתנאי מזג האוויר. בחום, הצמח צריך להרטיב כל 3-4 ימים. בימים רגילים, השקיה מתבצעת לא יותר מ 10-14 ימים. לכל שיח מבוגר תזדקק לפחות 10 ליטר מים. בעת בצורת יוצקים 2 דליים של מים נקיים ומיושבים. במקרה זה, עליך לוודא שלא יכנסו מים על העלים והתפרחות..השקיית ורדים
 2. לאחר כל השקיה, יש לשחרר את האדמה סביב שיח הוורדים. רצוי גם לחתוך את האדמה – זה יעזור לשמור על לחות באדמה ולהפחית את כמות ההשקיה.
 3. לצורך פריחה שופעת ומתמשכת, ורד דורש כמות גדולה של חומרים מזינים, שלא תמיד הוא יכול לקבל מהאדמה. לכן, הצמח צריך להאכיל לפחות 5-7 פעמים לאורך כל העונה..

בתחילת עונת הגידול, ורד יובל נסיך מונקו זקוק לדישון המכיל חנקן. ובזמן השלמתו – אשלג וזרחן. להאכלה, אתה יכול להשתמש בתרכובות מינרליות מורכבות המיועדות לשושנים. הם מובאים במרווחי זמן קבועים..

הַפרָיָה

בנוסף, ניתן לשלב ניסוחים מורכבים עם דשן אורגני. חליטות צמחים מעלי סרפד, גללי עוף או יונים, זבל רקוב מתאימים לשושנה.

קישוט עלילהורד יובל נסיך מונקו הוא זן מקורי המשלב פריחה מרהיבה ושופעת עם חסינות חזקה, עמידות גבוהה בפני כפור ומחלות. קל לגידול וקל לטפל בו. איכויות אלה הן שגרמו לזן הצרפתי להיות פופולרי בקרב גננים טירונים ומעצבי נוף מקצועיים..

ורד פורחת בחודש יוני יום השנה לנסיך מונקו – סרטון

Previous Post
A magvak személyes telekről történő gyűjtésének és tárolásának szabályai
Next Post
Αρμόδια φύτευση και φροντίδα του πεύκου κέδρου της Σιβηρίας στο εξοχικό τους