15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

איך להכין ערוגה של פריחה מתמשכת (תכונות של שתילה וגידול)

פרחים בערוגה מצע של צמחים רב שנתיים של פריחה רציפה מתאים לפארק, למרפסת, לאזור מול הבית. באינטרנט ובכתבי עת תוכלו למצוא תמונות רבות של ערוגות פורחות רציפות (לחלקות אדמה בגדלים שונים, תאורה שונה, מגוונות בצבע ובהרכב המינים).

בחירת צמחים לערוגת פרחים מתמשכת

על מנת ליצור ערוגה של פריחה מתמשכת בארץ, עליך להכיר את תקופת הפריחה של הצמחים ולהשתמש בצורות החיים השונות שלהם:

 • אפמרואידים בתחילת האביב הם בולבוליים, או תולעים, עם עונת גידול קצרה. חלקם מתחילים לפרוח כשיש שלג; לאחר הפריחה החלק האווירי גווע במהירות (כרכומים, טיפות שלג, עץ עץ, יקינתונים, בצל אווז, כלנית, חלב);
 • אפמרואידים מאוחרים: צבעונים, נרקיסים;
 • קנה שורש באביב ובתחילת הקיץ, פקעות ושורשי שורש: אירוסים, אקוניט, אדמוניות;
 • צמחי קיץ פורחים פעם אחת (למשל זורקים חץ עם תפרחות) – חבצלות, כפפות שועל, גלדיולי, זלזלת, חלמית, רודיולה;
 • קיץ-סתיו צמחים פורחים ברציפות שמתחילים לפרוח בקיץ, ולפעמים ממשיכים עד סוף הסתיו. ורדים, לבנדר, קמומיל, אקווילגיה, דליות, חבצלות, חרב;
 • צמחי סוף הקיץ והסתיו – חרציות, נשים שמנות;
 • אפמרואידים בסתיו – קולכיקום, כמה מינים של אוכמניות וכרכומים;
 • דגני בוקר פורחים דקורטיביים הפורחים בקיץ, אך תפרחתם מעטרים את ערוגת הפרחים עד כפור, ולפעמים עד האביב.

הערות: עבור צמחים רבים, ניתן להגדיל את תקופת הפריחה על ידי קטיף או ניתוק של פרחים נבולים. זה יעורר את הצמח להוציא יורה חדש מהניצנים הרדומים (הפנויים). לדוגמא: אקווילגיה, דליות, ורדים, צהוב.

פרחים

צמחים עציים לערוגות פרחים

שיחים לערוגותשיחים ושיחים פורחים נוי הפכו מזמן למרכיבים של ערוגות פרחים. הגדלים שלהם משתנים מאוד: הקטנים ביותר מגיעים לגובה של 10-15 ס”מ בלבד, והצורות הזוחלות יכולות להיות אפילו נמוכות יותר. שיחים גבוהים מתאימים לרקע של גן פרחים. בנוסף לדקורטיביות, הם ישמשו הגנה מפני הרוח ויוכלו להצל מפני השמש הבהירה מדי.

חלקם פורחים בתחילת האביב – פורסיתיה, כמה רודודנדרונים, זאבת. שיחים אחרים פורחים בסוף האביב או הקיץ – ספיראה, אדמונית עצים, מגנוליה עבותה (כוכב), רודודנדרון, קולקיטיה. שיחיםהידראנגאה שומרת על תפרחות במשך יותר מחודש, ובמהלך הפריחה עלי הכותרת משנים את צבעם. וויג’לה מעניינת בכך שהיא פורחת פעמיים בעונה – באביב ובקיץ.

בין שיחים, צמחים עם יורה עצים בגובה של עד 20 ס”מ מתאימים לערוגה של פריחה מתמשכת:

 • סינקפויל (עם טיפול הולם, הוא פורח עד הסתיו);
 • רודודנדרון ננסי (פריחת אביב);
 • אברש נפוץ (פורח מסוף הקיץ ועד הכפור);
 • ורדים ננסיים (פריחת הקיץ);
 • קורנית או קורנית (מינים שונים נבדלים מבחינת פריחת אביב-קיץ).

צמחים כאלה יכולים לשמש כמדרכות, ויוצרים קצה טבעי של גן הפרחים..

תאריכים לשתילת צמחים לערוגה

הכנת ערוגת פרחים מתמשכת בארץ חייבת להתחיל בקביעת סוג הקרקע. רוב צמחי הפריחה הנויים באזור האקלים הממוזג מעדיפים מצעים ניטרליים או מעט חומציים (pH 6.0 – 7.0). אבל כמה נציגי ממלכת הצמחים זקוקים לאדמה חומצית יותר, אחרת הם מתחילים לקמול ולמות עם הזמן. המפורסמים שבהם הם נציגי משפחת האברש – אריקה, רודודנדרון, אברש, אוכמניות, חמוציות, תות.

אם, עבור התוכנית של ערוגת פרחים של פריחה מתמשכת, גן סלעים או רוקריום נלקח, הצמחים הגלומים בביוסוקנוזים ההריים זקוקים לעיתים קרובות למצע מסועף. PH אלקליין (מעל 7) מועדף על ידי: כלנית יער, מתקתק, כפרון, שרף גיר, מעט חמצן.

אך בימינו, המונח “גן סלעים” פירושו פעמים רבות כל ערוגת פרחים מתמשכת, בעיצוב שלה מתווספות אבנים. לכן, אתה יכול ליצור גינת סלעים על קרקעות עם כל חומציות..

תכנית השתילה לערוגה פורחת רציפה היא פשוטה למדי, להלן הכללים הבסיסיים:

 • כל האפמרואידים הפורחים באביב נטועים בסתיו. יחד עם זאת, פרחים יכולים להיות מונחים בנפרד, או בקבוצות, הם לא יפריעו לאף אחד, מכיוון שצמחים אחרים רק מתחילים לצמוח. מאוחר יותר, החלק הצמחי של הצמחים ימות, ולא יקלקל את מראה גן הפרחים;
 • לשתול צמחי קני שורש בסתיו או בתחילת האביב (לפני תחילת עונת הגידול), תנאי מוקדם הוא להשאיר מקום לצמח לגדול;
 • צמחים רב שנתיים שנזרעים בזרעים הם רציונליים יותר לזרוע בסתיו;
 • אם הצמחים בערוגה משתנים מאוד בגובה, השתמש בשתילה מדורגת: פרחים בעלי צמיחה נמוכה נטועים בחזית, ואז פרחים בינוניים וגבוהים משלימים את ההרכב;
 • לאחר השתילה, יש לסחוט את האדמה סביב הצמחים (כדי למנוע אובדן לחות מהמצע). כמו מאלץ, אתה יכול להשתמש בקליפה קצוצה דק של עצים נשירים, קש קצוץ או חציר.

הערה: בעת יצירת ערוגה של פריחה מתמשכת מצמחים רב שנתיים, יש לזכור כי צמחים הגדלים מפריעים מאוד זה לזה. זה מוביל לירידה בניצנים, וגם להתפתחות של מחלות פטרייתיות (עקב אוורור לקוי).

חבישה עליונה ודשן

כל צמחי הפריחה הדקורטיביים זקוקים להאכלה נוספת. באביב, גינת הפרחים מופרית להתפתחות טובה של עלים וניצנים. כתוסף מינרלי, אתה יכול להשתמש בדשנים מורכבים המורחים על הקרקע. דשן אורגני מוזן מספר פעמים במהלך הקיץ. להאכלה אורגנית, פתרון של זבל או גללים מתאים.

וידאו: איך להכין ערוגה של פריחה מתמשכת

Previous Post
Hogyan készítsünk madárházat egy kutya számára saját kezével – otthont szereltünk egy szeretett őrnek
Next Post
Για γρήγορο και υψηλής ποιότητας βάψιμο χρησιμοποιούμε πιστόλι ψεκασμού από την Κίνα