15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

רעיונות מעניינים לערוגות עם צמחים רב שנתיים

ערוגה יוצאת דופן ממשפחת השומנים כאשר רוכשים מגרש חדש או רוצים לשנות את המראה של הקיים, הבעלים בהכרח מתכננים את המיטות, מקימים גינה וכמובן חושבים לקשט את אדמתם. אבל מה אם עונת הזריעה של צמחים חד שנתיים כבר הסתיימה, וצמחים רב שנתיים הפורחים המסורתיים הנטועים בשתילים יראו את עצמם במלוא תפארתם רק בשנה הבאה? האם באמת צריך לדחות מטלות נעימות ולהתמודד רק עם הגן?

לא! ישנם גידולים רב שנתיים שהם כל כך לא יוקרתיים שאפשר להשתיל אותם גם בקיץ. הם מתאקלמים די מהר אפילו בקומץ אדמה, צומחים במהירות ושומרים על האפקט הדקורטיבי שלהם מתחילת האביב, כשהשלג נמס, ועד לירי שלג חדשים בחורף הבא..

באמצעות גידולי אבנים הפופולריים כיום בעיצוב נוף, התחדשות וגידולי אבנים השייכים למשפחת טולסטינקוב, תוכל ליישם הרבה רעיונות מעניינים לסידור ערוגות בצורות ובגדלים שונים.

רב שנתי אוניברסלי לערוגות ומגלשות אלפיניות

היווצרות של ערוגת פרחים מגידולי אבנים המראה של נציגים מהסוגים האלה של צמחים עשבוניים דומה. בצמחים:

  • עלים עבים המצטברים מים בתקופות יבשות;
  • גבעולים עסיסיים, לעתים מקוצרים;
  • פרחים קטנים בגוונים שונים, תפרחות corymbose שנאספו בצפיפות שונה.

השורשים של רוב המינים קטנים מאוד, אך הם חודרים במהירות אפילו לכמות קטנה של אדמה ומשתרשים. צמחים קשים להפליא, בעיקר עמידים בפני כפור, משגשגים ברוב אזורי הנתיב האמצעי ובאזורים דרומיים יותר.

פעם בתנאים נוחים, שנה לאחר שתילת sedum והתחדשות יוצרים שושנות בת, גדלים ויוצרים שטיח צפוף שיש לו את היכולת לשנות את צבעו במהלך הפריחה, ולאחר מכן עם בוא מזג האוויר הקר, כאשר העלים הבשרניים רוכשים לילך, ורוד או גוונים לילך.

וכיצד משתמשים בצמחים רב שנתיים יוצאי דופן בערוגות פרחים?

בדרך כלל, צמחים אלה בחלקות גינה מתיישבים באופן מסורתי על גבעות אלפיניות או משמשים במסגרת גבולות וערוגות פרחים, כלומר הם ממלאים תפקידים משניים בלבד. אך מה יקרה אם תשים את עיקר נתחך על הנוער וגידולי האבנים? נס אמיתי יקרה!

מסע לאגדה ירוקה

Sedums וקרובי משפחתם הקרובים עושים עבודה מצוינת עם התפקידים העיקריים והופכים את הפינות הרגילות ביותר של הגן וחפצים שהגיעו לשם בטעות ליצירות מופת טבעיות.

ערוגת פרחים מחדשההזקן, שנשכח פעם בפינה הרחוקה של האתר או מאחורי הבית, מסגרת המיטה, הודות לצעירים, הופכת בהדרגה למיטה עבור השומר הבלתי נראה של הגינה..

המשפחה השמנה קישטה את השידה הישנהגם השידה המיובשת שינתה את המראה שלה ופרחה ממש, לאחר שקיבלה חיים שניים.

מכונית ערוגותאפילו המכונית הייתה נתונה לצמחים רב שנתיים. בשל היכולת לתקן בקלות גם על משטח אנכי וחוסר יומרות מדהים, מספיקה רק שכבה של סנטימטר אדמה לצמחים השומניים המשמשים בעיצוב נוף..

לחפץ מחוברת רשת, שמתחתיה ארוזה היטב תערובת כבול-אדמה. שדה הלחות בתאי הרשת נטוע בשושנות של צמחים.

חזה אוצרות חייםליד הרכב נמצאה חזה. בעבר אוחסנו בו כלים, אך מישהו מילא אותו במשהו בעל ערך רב יותר – צמחים חיים, המתבטאים באדמה ומתוקנים באזוב..

מגפי נסSedums וגידולי אבנים שולטים בקלות בכל משטח וחפצים. כאן הם בחרו בנעליים ישנות, שהפכו מזבל מיותר לעיטור גן יוצא דופן ומצחיק..

אבל מי איבד את הנעליים? המכונית של מי עצרה באמצע ערוגת וגדלה לגמרי, שרהיטיה מחכים לבוא הבעלים?

אדון הגןוהנה הבעלים! ברור שזהו בעל הגינה שחזר הביתה לאחר יום עמוס. הוא עייף, והמארחת מתכבדת באיחור בארוחת הערב. כנראה קרה משהו.

מארחת צעירה מסבירת פניםואכן, אשתו היפהפייה הביטה במראה והפילה את אחד הסירים.

זרם של פרחים טרייםושושות כסופות עסיסיות נשפכו ממנה. דע, אסוף וצור ערוגות פרחים חדשות שבוודאי יהפכו את הגינה הרגילה ביותר לאגדה קסומה מעשה ידי אדם.

מיקסבורדר של צמחים רב שנתיים בגינה – וידאו

Previous Post
Nő, karfiol, hatalmas, hatalmas
Next Post
Πυροβόλο κόλλα από την Κίνα – ένα γρύλο όλων των επαγγελμάτων